Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Autor

Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 4:28 pm 
Farmer z przyczepką

witam

heh, Ajs , to nie tak jak myślisz, masz rację i nie masz, po prostu nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie (dosłownie).

jest wysoce prawdopodobne że osobie pomagającej to się bardzo podoba, lubi być pomocna, wykazać się wiedzą, pokazać że coś się znaczy w tej grze, a Ty to tak delikatnie powiedziawszy z.......

całkiem możliwe że osoba zadająca pytanie niekoniecznie nie wie nic, może poczytała, powertowała i chce się po prostu doinformować, lub sprawdzić czy dobrze skumała temat.

to forum jest ogólnodostępne, nie można nikomu zabraniać pytać, bo co Tobie wydaja się proste , niekoniecznie jest dla innych i nie trzeba nikogo sprowadzać do jednego worka, nie każdy kto pyta jest od razu leniem, nieukiem czy chamem.

czasem jest tak że grasz z kimś kawał czasu, jest dobrym czy nawet super graczem, nie zadaje pytań na forum, a okazuje się że jest właśnie kimś z kim nie chciałbyś grać, po prostu nie ma wspólnego języka lub jego język jest dla nas nie do strawienia.

dzięki, hej.

"nie czyń nikomu co Tobie niemiłe"

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 10:38 am 
Wanna-Be Farmer

Tata100 (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
czasem jest tak że grasz z kimś kawał czasu, jest dobrym czy nawet super graczem, nie zadaje pytań na forum, a okazuje się że jest właśnie kimś z kim nie chciałbyś grać, po prostu nie ma wspólnego języka lub jego język jest dla nas nie do strawienia.

hehehe tak przeważnie jest tu macie wspólny temat a w realu to kolesiowi kiełbasę rodzice na szyi wieszali żeby choć psy się z nim bawiły :D

Mam takich nawet na własnej ulicy :D
Burak to burek cieki nawet w grach jest i zawsze gra przeciw mnie.
Taka złośliwa bestia :D Ale tu chyba jakiś kompleks że ja zawsze przed nimi :D
hehehe ....
Ajs nikt nie czyta forum takie czasy a tym bardziej jak masz tyle gier że jak coś nie pasi to papa i grasz w inną. Forum się czyta DOPIERO ja cię ktoś nakłoni do gry zwłaszcza żeby ściągnąć 1,7 gb klienta. Potem zaczynasz grać parę dni i zaczyna zadawać pytania DOPIERO jak mu się spodoba. Czyli " co to są te paski " - to są skille "a do czego to gówno jest " - do tego że można dzięki nim zakładać zbroje . "a jak je się zakłada " - o k... ja nie mogę .
No to są idiotyczne pytania kolesia co gra w grę jeden dzień :D
I powiem że ja je zadawałem i powiedzcie mi gdzie ja na nie znajdę odpowiedz i jak ja się o nie zapytam na forum ??
Powiedzmy prawdę takich pytań NIE można zadać na forum bo pan AJS napisze odpowiedni komentarz w wersji jego złotych myśli.
Więc najlepiej jak ktoś CIERPLIWY odpowie na początku na te pytania.
Może dział dla nadzwyczaj nierozgarniętych noobów żebym nie musiał 5 x tego każdemu wyjaśniać. A ty AJS tylko linka będziesz do tego tematu wklejał. Nobki będą zadowolone że ktoś myśli o nich a ty nie będziesz się bulwersował że zadają idiotyczne pytania na które wszyscy znają odpowiedz :D
Pozdrawiam AdamN

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 10:55 am 
Doświadczony farmer

co chwile pojawiaja sie nowe osoby , co chwile zadaja tysiace tych samych pytan

chyba po to ktos napisal na forum poradnik zeby go przeczytac , mnie w takiej sytuacji to sie nawet nie chce juz linka wklejac lub udzielac konstruktywnej odpowiedzi na pytanie typu " skond mogem wzionc tritment rzeby ubrac to i to " lub "jak mam ta gre sciongnoc na kompa" i wiele wiele innych
powtarzajace sie pytania zwykle banalne nie wynikaja z tego ze ktos nie moze znalezc odpowiedzi tylko ze jej nie szuka z lenistwa
jesli osobie zadajacej pytanie na tym forum szkoda czasu na poszukanie odpowiedzi ktora jest gdzies tutaj to dlaczego ja mam byc mily i prowadzic go za raczke opisujac cos kolejny raz? za tydzien moze za dwa pojawi sie nastepny leniwy i zapyta o to samo
szkoda mi czasu wole pofarmic lub potrollowac na forum :]

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 3:20 pm 
Pr0 Farmer

nosmen (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Więc najlepiej jak ktoś CIERPLIWY odpowie na początku na te pytania.
Może dział dla nadzwyczaj nierozgarniętych noobów żebym nie musiał 5 x tego każdemu wyjaśniać. A ty AJS tylko linka będziesz do tego tematu wklejał. Nobki będą zadowolone że ktoś myśli o nich a ty nie będziesz się bulwersował że zadają idiotyczne pytania na które wszyscy znają odpowiedz :D
Pozdrawiam AdamN

Po pierwsze, taki dział jest tutaj na forum "newbie corner" i można tam do woli zadawać podstawowe pytania pod warunkiem, że zadaje się je w języku polskim (czyli mało kto z tych co nie potrafią albo nie chce im się przeczytać poradnika daje radę).

Po drugie, z ludzi zadających w namolny sposób podstawowe pytania w grze chyba nikt nie ostał się dłużej niz miesiąc. Przynajmniej w moim orgu nie ma w ogóle nikogo takiego. AO jest trochę zbyt skomplikowana dla półanalfabetów i bez umiejętności i chęci czytania ani rusz.

Wrodzona bezradność i lenistwo to plaga naszych czasów. Ja nie wiem co wyrośnie z tych co to nie potrafią sobie podstawowych rzeczy przeczytać albo samemu dojść do rozwiązań. Boję się o tym myśleć bo chcą nie chcąc z takimi ludźmi później się będzie mieć do czynienia w życiu. Niepotrzebnie generalizujesz mówiąc, że "takie sa czasy i nikt nie czyta forów i poradników". JA CZYTAM i fora i poradniki więc nie jest prawdą to co piszesz. Zamierzam w niedługim czasie przeskoczyć z AO do Warhammera i już mam przerobione wiele forów mimo tego, że nie mam jeszcze gry. Nawet pododawałem do ulubionych te, które się do czegoś nadawały. Nie każdy w tym kraju jest leniem i idiotą.

A co do mnie i tego w jaki sposób pomagam innym to na tym forum jak ktoś dobrze poszuka to znajdzie kilka moich konstruktywnych "złotych myśli" w postaci poradników.

Narodziny wirtualnego emo - totalitaryzmu :) w Kropkańskiej Republice Ludowej (People's Republic of Kropka - PRK) :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 3:57 pm 
Doświadczony farmer

Ajsmen (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Po drugie, z ludzi zadających w namolny sposób podstawowe pytania w grze chyba nikt nie ostał się dłużej niz miesiąc. Przynajmniej w moim orgu nie ma w ogóle nikogo takiego. AO jest trochę zbyt skomplikowana dla półanalfabetów i bez umiejętności i chęci czytania ani rusz.

Mylisz sie do takich ludzi którzy zadawali podstawowe pytania i przetrawli dłuzej niz miesiac ja naleze.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 5:52 pm 
Farmer z przyczepką

witam

powiem szczerze, od razu rzucają się o oczy słowa: wrodzona bezradność, namolny, pólanalfabeta, lenistwo itd.

hm, ciężka artyleria Ajs, zadałeś mi bobu kurcze, spróbuję się postarać.

uważam tak > namolny, bezradny, leniwy i napisany przez półanalfebetę topic jest adresowany do zainteresowanych, skoro do nich nie należysz odpuść sobie, niech się tam wypowiedzą zainteresowani, li to pomocą, li to litością czy pieron wie czym, ich sprawa.

nie sądzę by sprowadzanie pytających do ww. miało jakikolwiek pozytywny wpływ na cokolwiek, ani to dobre dla nich ani dla Ciebie, ani nawet dla tego forum, ba! nawet dla samej gry, nie mam zamiaru nikogo bronić, ale raczej nie tędy droga, słabi i tak odpadną pomimo pomocy, z czasem sami się przekonają że ta gra nie jest dla nich, ale daj im te szansę się przekonać, z kolei na pewno część z nich stanie się znaczącymi graczami, nawet jeżeli nie będą kopalnią wiedzy, nawet jeżeli nie będą ubach to z pewnością będą mocno przydatni, (misje, questy, dungeony ha! cała gra!)

dziękuję za uwagę, hej.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 12:29 pm 
Wanna-Be Farmer

tata100 już cie lubię ;D

Dwoje takich się uwzięło na moda hehehe .

cytuje
"Po pierwsze, taki dział jest tutaj na forum "newbie corner" i można tam do woli zadawać podstawowe pytania pod warunkiem, że zadaje się je w języku polskim (czyli mało kto z tych co nie potrafią albo nie chce im się przeczytać poradnika daje radę)."
Nie znam angielskiego i tytuł dla mnie nie jest zrozumiały .
poza tym troszkę to ironiczne że warunek pisać po polsku taki a tytuł hmmmm ...... więc .....
Poza tym więcej zrozumienia dla innych panie AJS a i pan będziesz zrozumiały a twoje czyny będą rozpatrywane pod innym kontekstem .
A tak między nami zawsze jest ktoś mile widziany co " byki " po nas poprawi.
Jestem leniem i lobię mieć wszystko podane odpowiednie DLA mnie .
I to nie lenistwo tylko wygodnictwo. A to w sumie dwia odrębne problemy.
Poza tym kontekst moich wypowiedzi był troszkę inny.
Mianowicie że dla ciebie to błahostka a dla innego poważny problem a ty jako guru powinieneś to zrozumieć i delikatnie pchnąć gościa na odpowiedni tor rozumowania .
Mogę się jedynie sie zgodzić z tymi Idiotami w sumie patrząc na to co się w około dzieje to masz rację Idiotów jest coraz więcej .
Pozdrawiam AdamN

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 12:47 pm 
Pr0 Farmer

ja widzę wyraźnie 8) że Ajs wskazuję konkretną drogę... na "dzewo" :P

btw tu sie nikomu nie chce już po raz n+1 gadać o tym samym (nie licząc Taty :P - ale to na priv sobie możecie pogadać :P ) co było wałkowane przez niezliczoną generację graczy. Z tego co wiem to nie ma na forum części "nowych" rzeczy... reszta czyli podstawy... na tony :P

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 5:58 pm 
Pr0 Farmer

Właściwie to jest bezczelność ze strony administracji forum, że oprócz tytułów działów (niektóre, o zgrozo, brzmiące z angielska :shock: ) i opisów do nich nie ma przy każdym dziale stosownych piktogramów oraz sytuacyjnych komiksów a także wielkich zielonych trójkącików/znaków zapytania "PLAY/CLICK MEH!!1!", po kliknięciu których ujmujący głos nauczycielki nauczania podstawowego tłumaczyłby młodzieży, która akurat nie czuje się na siłach przeczytać opisu, jaką zawartość mogą znaleźć w danym dziale jeśli zaszczycą go wchodząc do środka. Administratorzy, wy arcyzbrodniarze, jak możecie tak postępować? Jak możecie spoglądać codziennie w lustra dopuszczając się jednocześnie w stosunku do bardziej wygodnej części naszej populacji takiego chamstwa? :roll:

Narodziny wirtualnego emo - totalitaryzmu :) w Kropkańskiej Republice Ludowej (People's Republic of Kropka - PRK) :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 6:20 pm 
Pr0 Farmer

Ajsmen (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
bezczelność ze strony administracji forum

czuję się doceniony :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 10:47 pm 
Farmer z przyczepką

witam

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
btw tu sie nikomu nie chce już po raz n+1 gadać o tym samym (nie licząc Taty

znasz to o kotle i garnku?

jak dla mnie to proste, ja sobie sam nic nie wymyślam, to specyfika forum i jego użytkowników, komuś przeszkadza niewiedza itd, a mnie nie w smak forma z jaką to się zwalcza.

po wielu pytaniach odpowiedzi są napastliwe, aroganckie, obraźliwe itd. i komu to potrzebne? a niech se tam pisze co chce jeżeli tylko słownictwo jest wporzo to mi rybka, każdemu wolno, po co zaraz się irytować że takie a takie pytania już były, czy to czy tamto jest gdzieś napisane.

a weźcie na złość nie odpowiadajcie :D niech szukają :D

lepsze to niż ...

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 15, 2008 10:03 am 
Farmer małorolny

....cred pl0x!!!

Tytuł: Re: Podstawowe informacje o AO
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 1:24 am 
Wanna-Be Farmer

Siema! Wiem już jak zaprojektować impa na Auno, kupić odpowiednie składniki, po kilku miechach grania [no może dwóch] skumałem, że fady, brighty i shiny są po prostu ułożone alfabetycznie, bo jakoś wcześnie złapałem, że każdy sklep ma swoje miejsce w "korytarzu", czyli w tym wypadku trzy ostatnie po prawej na dole[ale to akurat wyczytałem też z poradnika],właśnie nawet złapałem, że mogę sobie ustawić okno sklepu na listę i mogę sobie je ułożyć wg. QL dajmy na to[nigdy tego k...a w żadnym poradniku tu nie znalazłem, choć grzebałem w nich miliony razy]. Więc jestem tępakiem czy jak? Najwyraźniej tak, bo dwa tyg temu zrobiłem sobie 4 fajne impy, teraz robię kolejne dwa, a zapomniałem jak się "wkłada" clustery w impa... no po prostu zapytałbym se z czystego lenistwa bo wpisuję w szukaj: "Stworzyć Implant", ale jakieś same bzdury mi wyskakują w stylu:"poszukaj se w poradnikach, bo utrudniasz nam życie pisząc n+1+1 spam". Stąd inna prośba o poradnik obsługi sklepów dla zagubionych frOObów, co im może zaoszczędzi kilku miesięcy szukania itemów , a może ja powinienem taki napisać. Żeby nie było, że offtopuje jeszcze. Jak czasem się wkur...z, że nie możesz znaleźć jakiejś idiotycznie prostej [Podstawowej informacji o AO] wskazówki w tym gąszczu poradników, to nie dziwcie się, że popularność gry jest niska, bo się ludzie irytują na uberów za brak pomocy. Szczególnie jak nie wiesz w jakim poradniku szukać, bo nie wiesz co chcesz znaleźć. Ja wiem, że jak ktoś jest głupi to niech nie gra, a aksjomat Cole'a obowiązuje również na RubiCe, ale błagam powiedzcie szybko jak włożyć Clusta w impa :mrgreen: z góry dzięki. Pozdrowienia z Tir[byłem kiedyś w ToTW,ale nie pamiętam jak tam się dostałem i teraz se biegam tu :roll: ]

PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 1:41 am 
NoLife

Shift+T, z lewej strony cluster, z prawej imp. Albo odwrotnie.

O ile dobrze zrozumiałem, bo nie miałem siły czytać jednego bloku tekstu bez żadnego entera, bez obrazy :).

Obrazek

PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 1:52 am 
Wanna-Be Farmer

Dzięki. btw świetne wprowadzenie.

Pozdrawiam.

P.S. Muszą być w inwentarzu, nie w plecaku - istotna opisana różnica, a podstawowa, akurat nie w temacie jednak, nie było tu mowy o podstawowych informacjach o technice gry.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3