Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Czy zastanawiasz sie nad użyciem Turnspiryt broni?
Ankieta wygasła Cz mar 08, 2007 5:53 pm
Tak, zawsze o tym marzyłem, mam teraz w życiu cel ... 43%  43%  [ 6 ]
Blahh... zgroza... jak takie karykatury itemów mogą mi databaze zaśmiecać ! 0%  0%  [ 0 ]
Nie mam zdania na żaden temat i głosowałem na kaczńskiego... 57%  57%  [ 8 ]
Liczba głosów : 14

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Dla Fr00ba radochy przewodnik po turnspiryt broni...
PostNapisane: Cz lut 08, 2007 5:31 pm 
Farmer z taczkami

czyli o co prosić i na co pieniądze wydawać :

Dawno, dawno temu siedlisko chaosu i zepsucia , przez nas zwane Funcomem wypuściło dodatek zwany Shadowlands. Oprócz masy bugów, niedoróbek (kto biegał po górze Adonis ten wie), i ton przedmiotów, przedstawiciele przeciwnych frakcji dostali po specjalnej tradeskillowej broni do profesji, i tak Clan dostał Sacrosanct, Omni Inamorata, a Neutrale prztyczka w nos i fige z makiem. Oczywiście FC nie byłby sobą gdyby czegoś nie posuł, dlatego niektóre te bronie są co najmniej dziwne,o kiepskim crit, długim recharge, makabrycznym droprate i większych wymaganiach. Ale mają jedną interesującą właściwość : Efekt końcowy mogą nośić osoby bez dodatków.

Więc fr00bom narobić apetytu i ożywić kanał org bota ich jękami o sprawdzenie stuffu w GM przedstawiam sumaryczny spis broni jakich dana profesja może używać (wiedza zaczerpnięta z AO forum i kilku stronek których ludzie nie zwiedzają na codzień)

Krótkie wprowadzenie: potrzeba broni Sacrosanct(clan) wypadającej z Unreedemed /Inamorata(omni) wypadającej z Reedemed (obie także do nabycia w GM, ew. od graczy), Grey glyph of .... , które wypadają z różnych SL mobów (hoathlinów, demonów) o QL równym lub większym broni (też znajdziesz w GM), oraz turnspirit of .... do kupienia od Yuttosów jako turn Spiryt Pouch (wymaga B&E do otwarcia i daje random turnsprit) lub jako mob z niektórych bossów w SL o QL równym lub większym QL broni (GM znowu). Broń łączymy najpierw z odpowiednim glyphem ( musi to być dokładnie ten sam glyph co podany w opisie! (Uwaga : Biurokraci, Doktorzy, Inżynierowie, metafizycy, nanotechnicy i traderzy NIE łączą broni z glyphem) inaczej broń nie bedzie mogła być upgardowanya turnspirytem!)Wymaga to sporo tradeskilla niestety (x3,5), następnie tą broń łączymy z turnspirytem, i w rezultacie otrzymujemy NODROP wymagający bycia po stronie clan/omni, ale bez wymagania frakcji i dodatku shadowlands, nowa ładna broń dla frobka!

I tak aby stworzyć broń dla profesji :

Adventurer
Sacrosanct Pistol + Grey Glyph of Bhotaar = Sacrosanct Bhotaar Pistol
Sacrosanct Bhotaar Pistol + Turn Spirit of the Masked Adjutant = Gunman Plasma Accelerator
Sacrosanct Short Sword + Grey Glyph of Aban-Shere = Sacrosanct Aban-Shere Short Sword
Sacrosanct Aban-Shere Short Sword + Turn Spirit of the True Seer = Righteous Gladius

Inamorata Cutlass + Grey Glyph of Aban-Shere = Inamorata Aban-Shere Cutlass
Inamorata Aban-Shere Cutlass + Turn Spirit of the Bone Collector = Bone Sculptor
Inamorata Aban-Shere Cutlass + Turn Spirit of The Blinking = Outrider Microblaster (dziwne nie ?)

Broń tylko dla szpanu, no może ranged Advie się skusi na lewą ręke..., chiroptery/gelidy są lepsze

Agent
Sancrosanct Rifle + Grey Glyph of Shere = Sancrosanct Shere Rifle
Sancrosanct Shere Rifle + Turn Spirit of Retrogression = Rifle
Inamorata Rifle + Grey Glyph of Shere = Inamorata Shere Rifle
Inamorata Shere Rifle + Turn Spirit of the Minature = Focus Rifle

Ładnie wyglada, nawet, nawet broń, Agent jak pokombinuje powinien załorzyć ql 220

Bureaucrat
Sacrosanct Pistol + Turn Spirit of Melhig the Teacher = Pistol of Education
Inamorata Pistol + Turn Spirit of the Past = Motivator Pistol

Ciekawa broń na lewą rekę, ale nic wielkiego.

Doctor
Sacrosanct Pistol + Turn Spirit of the Ninth Shepard = Pistol of Endurance
Inamorata Pistol + Turn Spirit of the Flesh Gardener = Pistol of Vitality

Dla Doca ceniącego modę :lol:

Enforcer
Sacrosanct Mallet + Grey Glyph of Enel-Thar = Sacrosanct Enel-Thar Mallet
Sacrosanct Enel-Thar Mallet + Turn Spirit of The Hearth = Savage Hammer
Sancrosanct Crusher + Grey Glyph of Enel-Thar = Sancrosanct Enel-Thar Crusher
Sancrosanct Enel-Thar Crusher + Turn Spirit of the Savage = Skull Smasher
Inamorata Tonfa + Grey Glyph of Enel-Thar = Inamorata Enel-Thar Tonfa
Inamorata Enel-Thar Tonfa + Turn Spirit of Nxame = Nightstick of Slaughterer
Inamorata Quaterstaff + Grey Glyph of Enel-Thar = Inamorata Enel-Thar Quaterstaff
Inamorata Enel-Thar Quaterstaff + Turn Spirit of Roaring Shacu-Nach = Staff of the Tempest

Smasher/Tempest nawet, nawet od biedy (ładnie wyglądają), Hammer/ Nightstick raczej kiepskie.... ale Omni w Czarnej zbroi , Tarczy i Tonfą to niezapomniany widok .... :shock:

Engineer
Sacrosanct Pistol + Turn Spirit of Bacam-Xum = Pistol of the Maker
Innamorata Pistol + Turn Spirit of Aam = Ingenious Pistol

Od biedy, i tak pet będzie zadawać więcej dmg :)

Fixer
Sacrosanct Blaster + Grey Glyph of Bhotaar = Sacrosanct Bhotaar Blaster
Sacrosanct Bhotaar Blaster + Turn Spirit of the Idealist = Inspirator
Inamorata Blaster + Grey Glyph of Bhotaar = Inamorata Bhotaar Blaster
Inamorata Bhotaar Blaster + Turn Spirit of the Caretaker = City Blaster

Ładnie wyglądają i nawet mają damage, ale może się nie znam ....

Keeper
Sacrosanct Sword Staff + Grey Glyph of Enel-Thar = Sacrosanct Enel-Thar Sword Staff
Sacrosanct Enel-Thar Sword Staff + Turn Spirit of Gil Ogimag the Defender = Double Sword of Counteraction
Inamorata Enel-Thar Cutlass + Turn Spirit of the Morning Girl = Maiden Naginata

Recharge 5 sek ...nuff said

Martial Artist
Sacrosanct Nunchaku + Grey Glyph of Enel-Xum = Sacrosanct Enel-Xum Nunchaku
Sacrosanct Enel-Xum Nunchaku + Turn Spirit of The Termite = Termite Nunchaku
Innamorata Swatter + Grey Glyph of Enel-Xum = Innamorata Enel-Xum Nunchaku
Innamorata Enel-Xum Nunchaku + Turn Spirit of Loyal Service = Support Energy Gauntlet

OMG, musieli to zrobić, lepiej używaj TT, parry sticks (wersja omni ładnie wygląda przynajmniej, klan wygląda jakby ci ...)

Meta-Physicist
Sancrosanct Bow + Turn Spirit of the Shifter = Sprite Bow
Inamorata Bow + Turn Spirit of the Comforter = Bow of Sympathy

Ładny, skuteczny łuk, szczególnie przy braku broni dla MP, brak AS niestety ...

Nano-Technician
Sacrosanct Pistol + Turn Spirit of Clever Cama Jodi = Gun of the Gifted
Inamorata Pistol + Turn Spirit of the Lord of Glass = Nano Master Pistol

Nic szczególnego ...

Shade
Sancrosanct Stiletto + Grey Glyph of Aban-Shere = Sancrosanct Aban-Shere Stiletto
Sancrosanct Aban-Shere Stiletto + Turn Spirit of An-Bathel the Artful = Trick Poker
Inamorata Rapier + Grey Glyph of Aban-Shere = Inamorata Aban-Shere Rapier
Inamorata Rapier + Turn Spirit of the Tormentor = Spike of Menace

Znajdą się lepsze dziurkacze

Soldier
Sancrosanct Assault Rifle + Grey Glyph of Ocra-Xum = Sancrosanct Ocra-Xum Assault Rifle
Sancrosanct Ocra-Xum Assault Rifle + Turn Spirit of Laethosin the Leader = Cooperator Assault Rifle
Innamorata Assualt Rifle + Grey Glyph of Ocra-Xum = Innamorata Ocra-Xum Assault Rifle
Innamorata Ocra-Xum Assault Rifle + Turn Spirit of Fiery Hatred = Spastic Assualt Rifle

Hmmm..., ładnie wygląda, najszybsze FA na Rubika

Trader
Sacrosanct Shotgun + Turn Spirit of Lamal the Steadfast = Shotgun of Security
Innamorata Shotgun + Turn Spirit of Beauty = Shotgun of Noticable Presence

Jedna z lepszych broni dla Tradera

Feedback : nie jestem pewien czy glyphy do omniackich broni pasują, nie moge sprawdzić niestety ..., turn spiryty pasują na 100%
Dla Shada i Keepa dodano dla uczucia kompletności....
Bronie w linkach ql 200, ql300 mają inne nazwy ale to poradnik raczej przeznaczony dla frobów, dodatkowicze na ql 300 tych broni nie spojrzą
Statsy broni dla Omni i Klanu są takie same, różnią się jedynie wyglądem

Korzystałem ze info na Forum AO, Ao Tradeskils i tell w grze
Dziś nudziłem się w robocie.....
Jutro też się bede nudził ....

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 08, 2007 6:47 pm 
Doświadczony farmer

1. Jako że mam SLe te bronie są... no są jakie są. Ale znam pare fr00bów bawiących się nimi. Fajne na średnich i wysokich lvlach ponoć (z tego co pamiętam powodzeniem cieszył się shotgun)

2. Jak się nudzisz, to może chcesz opisać bronie i armory w zaczetym przeze mnie poradniku dla crata? Ja jakoś nie moge ostatnio znaleźć czasu :/

Enforcerka - 220/19/70 <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=47816">eq</a><br>Panidoktor - 220/11/70 <br>Parę innych 220...<br>Mauer - 150 twink sold <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=97851">eq</a><br>I jeszcze trochę lowbie 200+<br>

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 08, 2007 8:49 pm 
Farmer z taczkami

Zaraz po tym jak opisze łuki dla ma/mp i questy w Sheolu ....

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 9:47 am 
Doświadczony farmer

Hark a moze by ci sie chcialo tez opisac quest na klucz do Scheol :D

"Freshman" Wiking" 220/30 enf - FiNiShEd ChAr :)
" Recquen" 220/30 crat
" Ravenger" 220/30doc
" Racquelli" 220/30 shade
" Racquela" 220/30 engi
"Novice " "Apollina" 110/12 fix - TwInK
"Rookie " " Vardrim" 150/11 nt - już nie twink, leci na 200
"Wilsware" 60/6 sold -TwInK
"Xavielli" 200/30 trad - BS 200
"Atenaida" 150/20 adv s10 TwInK
"Cankaya" 150/16 doc s10 TwInK
"Racquele" 200/30 crat - BS/S7
"Heanaton" 200/29 - BS/S7
"Niquitie" 200/27 - S7 HeaL
"Berbcore" 200/30 - agent BS
"Hikariyami" 42/4 - MA kiedys na 200
"Wiiking" 25/3 keeper kiedyś na 200
reszta małe....

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 5:05 pm 
Farmer Mastah

wiking nie ma sesnu ich opisywac bo dalej sa zbugowane :p, po spawnieciu pb albo sie z nim gadac nie da albo znika w ciagu 5 sekund

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 5:47 pm 
Farmer z taczkami

dziwne. robiłem Ambą z miesiąc temu i jakoś nie były zabugowane. ale to było 2 patche temu ...

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 7:38 pm 
Doświadczony farmer

Wladek (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
dziwne. robiłem Ambą z miesiąc temu i jakoś nie były zabugowane. ale to było 2 patche temu ...

Może ludzie przyzwyczaili się, że nie działa i nawet nie próbują? :-D

Enforcerka - 220/19/70 <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=47816">eq</a><br>Panidoktor - 220/11/70 <br>Parę innych 220...<br>Mauer - 150 twink sold <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=97851">eq</a><br>I jeszcze trochę lowbie 200+<br>

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 8:39 pm 
Farmer z taczkami

Powinny działać poprawnie od 17.1
Podsawowy zawsze działał
Zbugowany był na Sanktuary, gdzie mob się za szybko despawnował, a nawet powodował zawieszenie się clienta ...

Tytuł:
PostNapisane: So lut 10, 2007 1:42 pm 
Pr0 Farmer

Hm, znajomy fixik z AP - Mytefe, mi się przechwalał tym gunem z SL ale ja szczerze powiedziawszy za cholerę nie mogę pojąć jak może być on lepszy niż BBB w dualu. Coś tam jakieś mamrotanie słyszałem odnośnie tego, że dmg robi cold. Ktoś może jasno ściemnić o co chodzi?

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 12, 2007 1:29 pm 
NoLife

Ajsmen (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Hm, znajomy fixik z AP - Mytefe, mi się przechwalał tym gunem z SL ale ja szczerze powiedziawszy za cholerę nie mogę pojąć jak może być on lepszy niż BBB w dualu. Coś tam jakieś mamrotanie słyszałem odnośnie tego, że dmg robi cold. Ktoś może jasno ściemnić o co chodzi?

nie liczylem dmg Inspiratora (bo pewnie o ten gun chodzi), ale napewno froob nie zalozy wysokiego ql, a tylko takie moga byc lepsze niz BBB. Na dodatek z BB dodatkowo dochodzi premia z dwoch broni+ ew. fling/FA jesli fix zalozy jakas inna bron z tym specjalem. A co do Cold dmg. Hmm BBB ma rad. dmg i watpie by pomiedzy nim a coldem taka roznica jak np. pomiedzy Projectile/Energy a Coldem. Tego sie nie da policzyc tylko sprawdzic na misjach. Poza heckami ktore maja bodajze dziure w Coldzie to z reszta mobow nikt nie wie jak to wyglada.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 12, 2007 3:53 pm 
Farmer z taczkami

Hmm kiedys przez glowe przemknela mi genialna mysl zeby cos takiego zbudowac i zalozyc (na fixerze), ale jak sie przyjrzalem dokladnie statystykom, moj zapal opadl. Wole stare dobre sparowane blackbirdy (lub ewentualnie zakup dodatkow hehe).
Emigrant Birkart

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 03, 2007 8:19 am 
Doświadczony farmer

Założyłem Shotgun of Security QL 226 na Tradera i jestem bardzo zadowolony. Co prawda nie mam już critów za 4k+ jak z Vektora, ale za to mam regular damage mniej więcej z przedziału 40-2500, a Vektor miał regular tak do maks 1200. Do tego ten shotgun jest szybszy i ze scopem QL 270 wreszcie mam 1/1. Trochę mi się nie podoba wygląd i animacja strzału - wygląda jakbym wysyłał odbijającą się od ziemi lawinę kamieni. Na fr00bie powinno być możliwe założenie i trzymanie poza OE QL około 250, a z LE drainami nawet QL 270 (ale wtedy bez team wrangla i do zakładania potrzeba wszystkich możliwych dopalaczy jak wieża ransack, red bioplast helmet, DBO, Small Ebony Figurine i inne). Same shotguny do upgradu są tani i jest ich dużo, ale trudno jest zdobyć turnspirit. Zwykle w GMS nie ma sensownego QL turnspirita, lub jest bardzo drogi. Należy się spodziewać wydatku od 3M do 30M, ceny turspiritów bardzo skaczą.

Ten shotgun jeśli chodzi o damage jest lepszy od czegokolwiek innego dostępnego dla fr00ba, ale dopiero na QL 200+ rozwija skrzydła, wcześniej wygrywa z nim wysoki krytyk Vektora czy Home Defendera. Zaletą (dla wielu wadą) tej broni jest też brak speciali, nie trzeba wydawać na nie IP i można władować np. w tradeskille.

Dziwna sprawa, ale w PvP ten shotgun nawet działał. Testowałem go na kilku PvP gimpach lvl ~160 (sam mam 195) i kiedy weszły mi drainy, a oni mnie nie alphneli brałem ich na przetrzymanie. Równocześnie rozśmieszyła mnie Ithaca, która jest IMO mocno przereklamowana. Po drainach damage i AS z tej broni tylko mnie drasnęły.
EDIT: Działał na gimpach. Jak spróbowałem zabić enforcera w AI armorze o 20 leveli niższego, to nawet po drainach mnie zabił Fastatackiem.

Co do inspiratora dla Fixera, to spotkałem niewielu z tą bronią, ale jeden z nich bardzo ją sobie chwalił. No cóż, damage z Blackbirdów nie zachwyca, ale jak się ma prawie że godmode w GA, to dla balansu nie powinno się mieć wielkiego damagu.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2007 12:34 pm 
Początkujący farmer

Wiem ze ten temat jest stary ale czy jest mozliwosc zeby te bronie byly dla Neutrali?

A i jeszcze jedno jakie to tradeskile wymga i ile?
Bo jak niezaduzo to zaczynam grac Omniackim Enfem :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2007 2:23 pm 
Farmer z taczkami

ad1: nie ma takiej możliwości. clan albo omni.
ad2: Złożenie broni z glyphem jest raczej skillo żądne, zdaje się ql x6 ME i CL. Złożenie z turnspirytem to CLx3,5 chyba.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]