Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Re: Wartościowe nagrody za misje rollowane clicksaverem
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 9:04 am 
Pr0 Farmer

Poprawiłem geysera.

Z SOCOM to jest tak, że ten gun jest używany nie do twinkowania (bo geyser jest lepszy) a do pvm żeby strzelać z full auto. W związku z pojawieniem się nowych zabawek z Xan zainteresowanie tym pistolem zapewne spadnie. W grę wchodzi tylko rolowanie ql 199 (dodaje +20 pistol) albo ql 200 (nic nie dodaje a crit bonus jest większy o 1 dmg). Z doświadczenia wiem, że lepiej sprzedaje się ql 199.

Te lotus parry sticki na enfie to egzotyczny pomysł ale w sumie ciekawy. 200 evadów piechotą nie chodzi. Sam używałem jednego przez jakiś czas na pvm shadzie ale doszedłem do wniosku, że równie dobrze mogę się obejść i bez tego.

Dodałem tego bazzita, wygląda ok. Szczerze mówiąc moja wiedza na temat rolowanych rzeczy poniżej ql 100-150 jest szczątkowa bo zacząłem o tym myśleć dopiero jak byłem na znacznie wyższym lvl.

Dodałem też kilka innych ciekawostek, min. aero borealis coronę i perennium bronie jednak z doświadczenia wiem, że bardzo słabo się to sprzedawało.

Dla mnie granicą opłacalności rolowania przedmiotów z misji jest około 4-5 mln za przedmiot. Zarówno podstawki do perenek, jak i corony, części na treat library (to już zupełna beznadzieja bo potrzebujesz 2 części) sprzedawały się za mniej, więc nie było za bardzo sensu tego robić.

Narodziny wirtualnego emo - totalitaryzmu :) w Kropkańskiej Republice Ludowej (People's Republic of Kropka - PRK) :)

PostNapisane: Pn maja 25, 2009 11:25 am 
Doświadczony farmer

Wygrzebałem skądś swoją starą listę rzeczy do twinkowania, najlepiej podlinkuj w swoim poście. Ja nie linkuję, a tylko podaję dokładne nazwy. Możliwe, że na moja listę wkradło się coś nierolowalnego. Część z tego ma przedziły QL, a część dokładny QL, podałem tylko najniższy dostępny QL.

Mam pytanie: Czy kiedy założy się broń powiedzmy buffującą skilla shotgun i następnie zakłada shotguna, to czy buff z założonej broni się liczy? Jeśli tak, to fajnie. Jeśli nie, to nadal można tak twinkować korzystając z dual wield.

W clicksaverze powinna być opcja podania zakresu QL przy przedmiocie, oraz chcekboxy przy nazwach, żeby nie trzeba było często edytować listy przedmiotów.

Gwaizdką zaznaczyłem to, co według mnie najlepiej wybrać do buffowania danego statu.

MISC:
QL 030 ICC Arms 2Q2C Gun Bag Rifle, + 10 sense
QL 080 ICC Arms 2Q2C (u) Gun Bag Rifle, + 20 sense, +10 psychic
QL 145 ICC Arms 2Q2N-8 Gun Bag Rifle, + 30 sense, +20 Psychic
Czy agenci używają rifli do buffowania się, czy pistoletów, jak wszyscy?

QL 001 Tsakachumi PTO-HV Counter-Sniper Rifle 4 Agility, bardzo łatwo założyć.
QL 040 (*) Tsakachumi PTO-HV.2 Counter-Sniper Rifle 20 Agility, łatwo założyć na OSB.
QL 080 (*) Tsakachumi PTO-HV3a Counter-Sniper Rifle 25 Agility 20 Rifle, też da radę na OSB.
QL 145 Tsakachumi PTO-HV6 Counter-Sniper Rifle 30 Agility, Rifle i AS.

QL 038 O.E.T. Co. Chic Urban Sniper +14 Shotgun
QL 192 (*) O.E.T. Co. Urban Sniper Kaiser 30 agility, shotgun, dual wield, odpowiednik Master-G staff.

Cała linia OT M50 również buffuje shotgun, to jest bardzo przydatne dla Traderów, o ile podnoszą Fling Shota.
QL 070 OT M50adc Shotgun +15
QL 090 OT M50atg Shotgun +20
QL 150 OT M50bhq Shotgun +25
QL 200 OT M50caw Shotgun +30

QL 200 Premium Aero Borealis Corona - niektórzy używają zamiast onehandera do ASa.

Intelligence pistols:
QL 001 (*) Second-Hand Old English Trading Co. +5 int
QL 070 O.E.T. Co. Pelastio +10 int
QL 090 O.E.T. Co. Pelastio V2 +15 int
QL 100 (*) O.E.T. Co. Jess +20 int, +20 Psychic najbardziej polularny z całej linii.
QL 160 O.E.T. Co. Pelastio V3 +20 int, +25 Psy
QL 200 (*) O.E.T. Co. Maharanee +25 int, +25 Psy dla użytkowników pistoletów

Psychic Pistols:
QL 070 Atlas Bern C.V. Vanilla +10 Psy, +5 pistol
QL 082 Atlas Bern C.V. Vanilla Dream +15 Psy, +10 pistol
QL 100 (*) Atlas Bern C.V. Sarcastic +15 Psy, +15 Senses, +15 Pistol Rollować razem z O.E.T. Co. Jess
QL 111 (*) Galahad Inc T70 Beardsley +25 Psychic, +20 Psy Mod
Patrz też seria O.E.T. Co. powyżej.

Agility Pistol:
QL 140 (*) MTI VP300 Black s. Caseless +10 Agil, wymaga burst
QL 160 MTI VP300 Silver s. Caseless +20 Agil
QL 180 (*) MTI VP300 Red s. Caseless +30 Agil
QL 200 MTI VP300 Gold +30 Agil (czyli się nie opłaca)
Linia MTI VP 300 ma niedorzecznie wysokie wymagania w Multi ranged.

Dla Soldków z Fullauto jest linia OT Backup z normalnymi wymaganiami w multi ranged:
QL 084 OT Backup S.C +12 agil
QL 122 OT Backup S.C Ultra +18 agil
QL 180 OT Backup Pundit +24 agil

Strength Pistols:
Z oczywistych powodów nie opłaca się zbierać niczego, co dodaje mniej, niż 9, a bez dual wield mniej niż 17. Godna uwagi jest tylko seria Freedom Arms 3927 ale to dropi tylko z Pumpkinheadów i nie jest rollowalne.

Stamina Pistols:
Zobacz strenght pistols.
QL 100 (*) HSR Arms N.M. +25 Stam, rollować razem z Jess

Sense Pistols:
Tego jest sporo.
Uncle Bazzit: Tu jest niezły bałagan w nazewnictwie. Gwaizdką oznaczyłem, co rollować.
QL 036 Uncle Bazzit Custom 22mm +5 sense
QL 036 (*) Uncle Bazzit (New) Custom 22mm +5 sense 161 Pistol, 81 Fling, 62 MR
QL 096 Uncle Bazzit (New) Custom 22mm +20 sense
QL 096 (*) Uncle Bazzit Rusty 22mm +20 sense, mniejsze wymagania od powyższego

Polizziotto: Ma koszmarne wymagania na Multi Ranged
QL 90 Polizziotto M202F Hailstorm + 10 sense Lepszy jest Uncle Bazzit
QL 101 Polizziotto M202F Hailstorm Senior +15 sen, jak wyżej
QL 121 Polizziotto M203 Druid +20 sen, +20 sensory impr, jak wyżej
QL 200 (*) Polizziotto M204 Hierophant +25 sens , +25 Sens imp

QL 100 Sarcastic dodaje 15, patrz Psychic

QL 77 Galahad Inc T70 Zig Zag +20 sense Jespo populrarny, ale wymaga Fullauto, lepiej wybrać Bazzita.

QL 160 Freedom Arms Super 90 Queen +30 sense, nie rolowalny, dropi w SD.

Ostatnio edytowano Pn maja 25, 2009 11:54 am przez Sawik, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Pn maja 25, 2009 11:35 am 
Pr0 Farmer

Tak, można swapować bronie. Nie można swapować armorów. Nie wiem z czego bierze się ta różnica, jest to jedna z zagadek AO :P

Listę pistoli poprzeglądam w wolnym czasie. Ze względu na poduszki z APF raczej nie dodaję do listy nic co daje mniej niż 10 skilla w przypadku broni możliwych do dualowania oraz 20 skilla w przypadku pojedynczych. Starałem się też unikać broni z niedorzecznie wysokimi wymaganiami takich jak linia MTI oraz sprzętu, który moim zdaniem jest niesprzedawalny/wyjątkowo trudno sprzedawalny (za wyjątkiem kilku ciekawostek). Ten poradnik dotyczy zarabiania kasy a nie twinkowania.

Ql 160 freedom arms queen jest jak najbardziej rollowalny. Nazwa jest myląca ze względu na podobieństwo do freedom arms notum i chapman, które rolowalne już nie są. W ogóle ql 160 to jeden z najlepszych ql do rolowania ze względu na paski, poduszki +20 oraz memorki ze skrzynek (można je sprzedawać w zestawach po 5/6 dla low lvl trader twinków bo ql pasuje w sam raz na tl2 twinka).

Narodziny wirtualnego emo - totalitaryzmu :) w Kropkańskiej Republice Ludowej (People's Republic of Kropka - PRK) :)

PostNapisane: Wt maja 26, 2009 1:25 pm 
Doświadczony farmer

Przeglądałem sobie porady odnośnie używania clicksavera i znalzałem kilka ciekawostek. Jest down servera, więc ich nie testowałem.

Najnowasza wersja clicksavera, to 2.4.3 Naprawili w niej jakieś błędy i dodali nowe opcje. Jest ona "nieoficjalna" i nie ma do niej kodów źródłowych, co jest trochę podejrzane. http://arpa3.net/ao/clicksaver.html

Starsza oficjalna wersja z kodami źródłowymi jest tutaj: http://www.halorn.com/clicksaver.html

Obrazek Przy ustawieniach Bad, Money i reszta suwaków na środku dostajemy 3 misje "Find Item" i jedną "Bring back an item". Nawet jeśli często będą to "Urgent Sensitive Information" i inne bezwartościowe, to jednak będą się tam też pojawiać normalne przedmioty, czyli średnio powinno być mniej rolek zanim wypadnie coś wartościowego.

Jak wiadomo trzeba wpisać dokładną nazwę przedmiotu, lub jej dokładny fragment, nie może być literówek i najlepiej skopiować nazwę np ze strony anuo. W readme jest opisany bardziej elastyczny sposób na nazwy przedmiotów.
a) Można po prostu wpisać fragment nazwy. Ta metoda daje sporo fałszywych trafień.
b) Wpisać fragment nazwy w cudzysłowie "<tekst>"
c) Napisać, jakiego słowa ma nie być w nazwie -<tekst>
Przykłady: (Słowa wpisane do clicksavera są ograniczone znakami ')
Szukanie 'decus -gloves' znajdzie wszystkie części decus armor poza rękawiczkami.
Szukanie 'decus armor' znajdzie 'decus body armor' oraz 'decus armor boots'.
Szukanie '"decus armor"' znajdzie tylko 'decus armor boots', ale body już nie.
Szukanie '"primus decus" -gloves -boots -body' znajdzie wszystkie części primus decus poza wymienionymi.

To irytujące, kiedy rolluje się misję powiedzmy lvl 100 i wyskakuje misja z "Concrete Cushion". Jest na to sposób, przynajmniej w wersji 2.4.3 Wystarczy zaznaczyć, jaki jest intersujący QL przedmiotu. Niestety przy misjach "look at item" oraz "bring back an item" znany jest tylko QL nagrody, a nie tamtego przedmiotu (choć zwykle jest taki, jak lvl misji). Oczywiścnie nie ma to znaczenia przy rollowaniu nanokryształów, ale przy broni już tak. Z tego względu wprowadzono dwa znaczniki <mql=200> dopasuje przedmiot tylko, jeśli rollujemy misję lvl 200 i zadziała także dla przedmiotów "item to find", a nie tylko dla nagrody. Znacznik <rql=200> działa tylko dla nagrody, ale za to niezależnie od ql rollowanej misji. Przykłady:
// Szukaj graftów tylko przy rollowaniu misji QL 200.
<mql=200> Boosted-Graft: Lesser Deflection Shield (Extended)
<mql=200> Boosted-Graft: Playful Cub
<mql=200> Boosted-Graft: Enhanced Senses

// Szukaj przedmiotów z marginesem 1 QL.
<mql=10> Concrete Cushion
<mql=11> Concrete Cushion
<mql=100> O.E.T. Co. Jess
<mql=101> O.E.T. Co. Jess
<mql=160> Belt Component Platform 6K-X
<mql=161> Belt Component Platform 6K-X

W przypadku przedmiotów, które mają tylko 1 QL w którym występują nie ma oczywiście sensu używanie <mql> ani <rql>. Zastanawiam się, czy używanie rql ma w ogóle sens i czy nie lepiej polegać ma mql. Może należałoby zrobić dwie osobne linijki, na przykład:
<mql=10> Concrete Cushion
<rql=10> Concrete Cushion

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2