Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: 17.7 Questy w Holes in the Wall.
PostNapisane: So gru 15, 2007 10:05 pm 
Doświadczony farmer

Patch notes 17.7 wspominają o questach w 4 holes, oraz o upgradach do starych broni. Wszystkie te questy mają minimalny level od którego można je brać. Niektóre są dostępne od lvl 60, inne od lvl 80, a najwyższe od lvl 120. Zrobienie ich na tak niskim levelu jest możliwe tylko na OSB, lub w teamie, do solowania są raczej dla graczy TL4 - TL5. Wszystkie te questy można wziąść w 4 Holes, Holes In the Wall 340 x 770. To jest na W od naszego pola z wieżami. Część z nich opłaca się zrobić, bo są za to wartościowe nagrody.

Questy u każdej osoby są łańcuchowe, dopiero po wykonaniu poprzedniego można wziąsc następny. Czasami podaję koordynaty do miejsc, gdzie nalezy czegoś szukać. Nie zrobiłem pełnej listy gdzie co występuje, za każdym razem szukałem, aż znalazłem. Na pewno takich miejsc jest więcej, zachęcam do dopisywania koordów. Przy wszystkich questach trzeba się nabiegać i bardzo przydaje się Yalmaha. Zakładam, że za wszystkie questy jest jakiś exp, ale robiłem postacią lvl 200 i nie dostałem nic. Na te questy nie ma timera, nie trzeba się spieszyć. Przypominam też o niekasowaniu przedmiotów questowych i zostawieniu sobie kilku wolnych miejsc w inventory. Część questów opłaca się brać razem, bo są w tych samych miejscach.

Botanist Tuscan Devereaux

Etap 1: Masz zebrać 18 kwaitków w Graeter Tir Country. Dostajesz kooordynaty. Trzeba biegać po całym północnym rejonie i klikać na kwiatach nożem, a następnie umieszczać je w pojemnikach według koloru. Kręcą się tam Sandwormy lvl 130 i inne atrakcje.
Nagroda: 200k

Etap2: Masz zebać trzy próbki roślin z Clondyke. Oto miejsca, w których je znalazłem:
Datura (kwiatek): 2640 x 3300
Flyagarics (muchomor): 655 x 3365
Cardboard Palm: 1430 x 1550

Komentarz: Gra niewarta świeczki, za dużo biegania po mapie za 400k.

Seargant Marion Sweet

Dostajesz 3 questy, każdy na zabicie 5 drabów. Wszystkich znajdziesz w The Caves w Milky Way, wchodzi się tunelem z N-E krańca Cyborg Canyon. Mają oni lvl 150 i są w skupiskach. Trzeba uważać na Dustbrigade, bo biją po 2.5k, ale na szczęście teren jest pagórkowaty i można zgubić aggro.
Nagroda: 3 x 350k = 1.05M, do tego Prototype Cyborg Token Board.

Komentarz: Nie jestem na 100% pewien, że token boarda dostaje się akurat za tego questa. PCTB wymaga TL4 i 250 sense. Dodaje między innymi 5 int i 12 treatment. Jak widać jest okrojoną wersją Experimental Cyborg Token Board. Przydaje się do twinkowania. Watro go mieć przed TL6, bo Collar of amplification z questu w Biomare dodaje tylko 7 treatment i nie dodaje inta.

Dr Amanda Leon

Masz za zadanie oznaczyć 3 rózne zwierzęta w Pleasant Meadows. Oto przybliżone koordynaty, gdzie je znalazłem:
Gunbeatle: Foggy Rock Shrine, fgrid 5-R, 2300 x 600
Penpoid: Foggy Hill, 840 x 1660
Scorpoid: Treepine Hut, 2300 x 1840
Nagroda: 200k i 100 apteczek QL 150.

Komentarz: Gra niewarta świeczki.

Engineer Heath Bridges

Etap1: Masz znaleźć części do robota. Dropią się z trzech róznych mobków. Droprate to jakieś 20%.
Slayerdroidy mają lvl 130, występują w Pleasant Meadows 2880 x 2150 oraz 1830 x 1180
Hunter Droidy mają lvl 120, występują w Upper Street East Bank 1070 x 2930
Probeleet ma lvl 120, występuje na pustyni w Broken Shores 1300 x 4560 oraz 870 x 2270.

Etap2: Masz przetestować gotowego robota. Trzeba porozmawiać z robotem i dać mu część, wtedy zaatakuje. Ma lvl 140, ale jest twardszy, niż na to wygląda. Dysponuje stunem, AC drainem i ma sporo HP.
Nagroda: 250k

Etap3: Rozwalić 6 robotów. Mają one lvl 150+. Występują w Street West Bank, Hells Courtyard. Są socjalne, ale tam jest dużo kamieni i zwykle można walczyć z jednym na raz.
Nagroda: 250k i upgrade do broni (... Weapons Basic Upgrade Kit).

Komentarz: Wybiera się rodzaj broni (np. Shotgun) i dostaje do niej upgrade. Nie jest on NODROP, a jego użycie wymaga Weapon Smithing. Niestety nie wiem, od czego zależy QL rezultatu. Możliwe, że właśnie od skilla WS. Ulepszać można kilka rodzajów śmieci, które często wypadają na misjach. Rezultat jest całkiem przyzwoity, choć ma wysokie wymagania. Takie bronie nawet po maksymalnym ulepszeniu nie umywają się do Ofabów, ale dla Frooba są jakąś alternatywą. Przypominają trochę AI bronie w tym, że mają wysoki minimal i kiepskawy maksimal i crit. Tę misję można brać wielokrotnie, żeby zdobyć więcej upgradów, na pewno można też je będzie kupić od innych graczy.

Etap4: Zniszczyć 6 robotów w Mort. Mają one lvl 150+, są mocniejsze od tych z etapu 3. Można tam też trafić na Cyborgi i inne addy. Występują w Mort, koło Terraformer, 1950 x 2090.
Nagroda: 250k, Upgrade do broni - special (... Weapons Upgrade Kit).

Komentarz: Upgradu do broni używa się, żeby dodać special do broni ulepszonej przedmiotem z etapu 3. Dla broni ranged sekwencja wygląda tak: upgrade (nie ma speciali, nazwa 000), special (nazwa 001), więcej amo (nazwa 401, 50 kul w magazynku), balance (zwiększa damage, ale rezultat jest NODROP). Zresztą to temat na osobnego posta. Misję można, a nawet powinno się wykonywać wielokrotnie. Upgrade nie jest NODROP, więc będzie go można kupic od innych graczy.

Doczytałem trochę na temat tych broni. Maksymalnie można zrobić QL 200 i wtedy żeby założyć trzeba mieć 1300+ Weapon Skilla. Jak na swoje wymagania, te bronie są raczej kiepskie. Na przykład jeśli chodzi o shotguny, to Maw of the Abbyss jest lepszy (ale wolniejszy). SLowcy raczej nie będą używać tych broni. To jest cos w stylu AI broni dla ubogich. Frooby będą woleć raczej wolniejsze brone o większym maksimalu.

Corporal Ashley Winsteal

Etap1: Dostajesz 3 questy, każdy na zabicie 10 hackerów. Są to NTki lvl 80-90, występują w Warmint Woods. Jest ich sporo w jednym miejscu, więc to są to potencjalne kiting spoty dla NT lvl ~60. Są w wioskach i ruinach. Koordynaty: 1080x1880, 700x1000, 1100x900, 3560x1020, 3670x730.
Nagroda: 100k x 3 = 300k.

Etap2: Zebrać próbki z mutantów w Avalon. Dostajesz koordynaty. Masz zabić po 10 sztuk każdego rodzaju. Mają lvl 100+, przy czym ostanie, Sandcrawlery są raczej mocne jak na ten level. Respawn jest szybki. Możesz też liczyć na dużo addów.
Nagroda: 250k

Etap3: Eksterminacja Cyborgów. Znajdziesz je w Milky Way w Cyborg Canyon. 4400 x 1000. Masz zabijać po kolei różne rodzaje cyborgów lvl 170. Na koniec czeka cię boss Techwrecker, też lvl 170, który potrafi czyścić NCU z buffów. Warto zabijać wszystko jak leci. Po pierwsze Cyborgi dropią na przykład Miy's Armor, po drugie spawnują się losowo i nie chcesz, żeby na przykład Constructor zajmował niejsce spawnu tego, co akurat masz zabijać. To jest najtrudniejszy z tych wszystkich questów. Do tego jest mocno kampiony przez Hileveli. Mi zrobienie tego wszystkiego zajęło ponad 2h. Warto mieć GSF.
Nagroda: 1M i profession nanocrystal (NODROP)

Komentarz: Na pewno opłaca się zrobić tego questa. Traderem dostałem nano transferujące z mobka 990 HP (dotychcasz najlepszy Health Plunder miał 577 HP, więc różnica jest duża).

Abuk (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Tu jest quest z lista nanosow: link

Tu jest link do opisu questów z obrazkami: http://www.ao-universe.com/main.php?sit ... k=0&id=357

Ostatnio edytowano N gru 16, 2007 2:17 pm przez Sawik, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 2:23 am 
Farmer małorolny

Co do 3 etapu questa u Corporal Ashley Winsteal to nie ma co zabijac innych borgow niz te co potrzebujesz, poniewaz spawnuja sie one w okreslonych miejscach. Tak przynajmniej zauwazylem. Entek dostaje Nano Crystal (Advanced Fleeting Immunity)

Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 10:00 am 
Doświadczony farmer

Wydaje mi się, że w nagrodę za tego questa każdy dostaje nano z patcha 17.5, czyli coś z tej listy: http://auno.org/ao/db.php?cmd=search&na ... h=17050000

Ja jednak obstaję przy klepaniu Cyborgów jak leci. Według mnie spawnują się w określonych miejscach, ale losowego rodzaju i jeśli używa się na nich na przykład calmów, to dolinka zapycha się tymi rodzajami Cyborgów, których się akurat nie potrzebuje.

Zresztą według mnie trochę zchrzanili tego questa. Powinien być nie jesden z 4 etapami, ale 4 osobne tak, jak z hackerami na przykład. Za każdy quest dostawałoby się dog-tagi i dopiero po daniu gostkowi wszystkich 4 dawałby nanokryształ. W ten sposób byłoby znacznie szybciej. Ja miałem jeszcze tego pecha, że szedłem po "czerwonej fali". Kiedy potrzebowałem Nanobiologist były głównie aggresory, kiedy potrzebowałem Constructor były Nanobiologist i Aggresor, a kiedy potrzebowałem Aggresor były Nanobiologist z rzadka przeplatane Constructorami.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 11:39 am 
Farmer małorolny

Tu jest quest z lista nanosow: link

Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 11:01 pm 
Początkujący farmer

Dodam od siebie ze oplaca sie robic szczegolnie ten ostatni quest(jak dla keepera). Dodaje ulepszona wersje "Fury" ze znacznie wiekszym minimalem. Dobrze to miec pod reka :P

Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 11:25 pm 
Doświadczony farmer

Keeper dostaje Wrath

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 11:52 pm 
Farmer z taczkami

Fix Advanced Medical Claim - ubaśny szort hot. Napawałem sie aż zobaczyłem Improved Frenzy of Shells. :cry:
Birkart
PS. Poza tym quest na nanosa jest milutki. Zwłaszcza jak odujący się na spotach 220 levelowcy wyrażają zdziwienie, że wszystkim w teamie zalicza killsy. Ech Finowie...

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 07, 2008 2:40 pm 
Doświadczony farmer

Jedna uwaga: jeśli steamujesz się z kimś spoza twojego team range, to po każdym killu pokazuje się komunkiat:
(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
For you to receive the full reward from this quest, you can not be grouped with players above level [twój max lvl range] while solving the quest or when handing in the quest result.

albo jakiś podobny, to nie przejmuj się tym, bo i tak zalicza ci killsy :D

Tytuł: Re: 17.7 Questy w Holes in the Wall.
PostNapisane: Pn lis 28, 2011 1:16 pm 
Farmer z taczkami

Ashley Winstead - Bardzo fajny quest, dość szybki i nie monotonny. Da się zrobić na 150 bez problemów, ino przyda się motór jakiś. Nagroda, o dziwo, rewelacyjna prawie dla każdej profesji (no, może nie dla enga). Robiłem dla solda (Full Automatic Targeting, czyli lepsza wersja AT) i dla enfa (lepszy absorb). Jedynie ostatni etap może zabrać nieco czasu. Kłopot też sprawić może ostatni mob, czyli Cyborg Techwercker, ponieważ lubi oczyszczać całkowicie NCU, więc gdy się go soluje, łatwo paść.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]