Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Poradnik: Zostań miliarderem używając GMI z głową!
PostNapisane: Pt wrz 13, 2013 12:49 pm 
Farmer z taczkami

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 709
Lokalizacja: Opole
Anarchy Online doszło do etapu, gdzie miliard creditów może nie starczyć na jedną cześć zbroi, gdzie przedmioty, które uważasz za niewarte sprzedaży kosztują krocie, a gracze parają się tylko farmieniem tego, co można sprzedać za ćwiartkę lub więcej. I oto nadarza się okazja, aby wziąć kawałek tortu z tej niższej półki, ale równie lukratywnej!

GMI, czyli General Market Interface wyparł z użytku forum FunCom i sprawnie zastąpił handel na kanałach shopping, i o ile nie można sprzedawać tu przedmiotów otagowanych znaczkiem NoDrop, praktycznie cały handel w grze przewija się przez wirtualny serwer.

Poniżej prezentuje ciekawe metody zarabiania w GMI w sposób nie wymagający poświęcenia dużej ilości czasu, a dający świetne efekty.

Zanim przystąpisz do czytania, pamiętaj o najważniejszej rzeczy – jeśli włożysz do inwentarza GMI wybrany przedmiot, koniecznie klikaj przycisk „details” aby sprawdzić, czy ktoś inny go sprzedaje i w jakiej cenie!

Metoda 1: Wysypisko śmieci

Masz w banku przedmioty, które trzymasz z sentymentu albo z braku pomysłu, do czego i kiedy je użyć? Wystaw je do GMI, sprawdź jakie oferty mają inni sprzedający i zwyczajnie zostaw go w niższej cenie. Często nanoprogramy, skałki Carbonum, pierścionki do damage, zbroje z modyfikatorami abilities sprzedają się jak świeże bułeczki. Zwłaszcza nanoprogramy dla tzw. postaci levelujących (Crat, Eng, MP na pierwszym planie).

Metoda 2: Cierpliwy kupiec

Tutaj musisz wykazać się cierpliwością. Otóż istnieje pula produktów, które możesz kupić w terminalach Basic, Advanced i Superior store. Jeśli pognasz do nich, robiąc codziennie jedną rundkę, możesz znaleźć takie oto przedmioty:

Armor na back Nano Augmented Cloak (Dodaje treatment) w przedziale ql 75-79
TS item Nano Pylon ql 176-200 (potrzebne do Soft Pepper Pistol)
Pistolet OET Jess ql 100-102
Karabin OT-Windchaser M06 Quartz ql 22-25 (broń dodająca Treatment)
Pistolet Irreperable River MV ql 5-10
Pas NCU Belt Component Platform X3 (ql 30-35) i X4 (ql 80-85)
Narzędzie Flurry of Blows ql 50-200
Tutoring Device ql 200 dla Mechanical Engineering, Electical Engineering, Computer Literacy,
Pistolet MTI B-94 (dodaje XP) ql 80-135
Clustry na abilites, ranged weapon, melee weapon ql 190-200 (najlepiej te popularne)

W większości przypadków ww. sprzedają się w cenie od 1 do 2 milionów credytów

Metoda 3: Sprytny oszust

Sprytny Oszust działa tylko w jednym uzasadnionym przypadku: jeśli w GMI nikt poza tobą nie sprzedaje tej rzeczy, a ty masz ją w większej ilości niż jedna sztuka.
Jak to działa? Wprowadzasz na jednym koncie wybrany przedmiot w cenie, która wydaje się śmiesznie wysoka, np. Armor Cloak za 20 milionów. Drugą sztukę wprowadzasz z innej postaci za 7 milionów. Mimo, że cena za taki cloak nie powinna przekroczyć 2-3 miliony, gwarantuję, że w ciągu kilku dni sprzedasz tym sposobem ten cloak za wybraną cenę. Możesz stosować to wielokrotnie dla wielu postaci, np. wystawiając wybrany przedmiot początkowo za 50m, na drugiej postaci za 30m, a na trzeciej za 15m. Zasadniczo jest tak, że jeśli ktoś potrzebuje na „już”, popatrzy na te wysokie ceny, zaśmieje się, kupi najtańszą ofertę (także twoją!), i masz zarobione znacznie więcej na przedmiocie niż zdrowy rozsądek podpowiada.

Metoda 4: Hurtownik przy kasie

Ta metoda jest nieco niebezpieczna (jak każdy hazard) i wymaga sporego rozeznania w zapotrzebowaniu na przedmioty. Jest tak w Anarchy Online, że czasem w GMI pojawi się kilkadziesiąt przedmiotów jednego typu, i ludzie walczą z cenami tak bardzo, że po pewnym czasie coś, co miało kosztować 20m kosztuje 50k. I w tym momencie wchodzisz ty. Jeśli przez 3-4 dni ceny spadają jak oszalałe, jest małe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie ten przedmiot farmił i wrzucał do GMI za bezcen. Więc robisz tak, że wykupujesz wszystko, co jest (np. wybrany symb, broń, cluster) i wystawisz pojedynczo znacznie wyżej. Musisz jednak obliczyć, ile wydałeś na całkowite zakupy. Oto przykład, jak postępować:

W GMI znajduje się Pistolet OET Jess za 20k x6 sztuk, 50k x 4 sztuki, 100k x 10 sztuk. Kupujesz wszystko, wydając 1.32m credytów. Wstawiasz dwie sztuki za 2m. Jeśli w ciągu kilku godzin inny gracz dorzuci swoją ofertę w niższej cenie, obniżasz swoją, aby była bardziej konkurencyjna. Jeżeli nie sprzedaż swoich przedmiotów, a inny gracz obniży ofertę, możesz zweryfikować swoją, ale do kwoty, w której sprzedaż chociaż jednego pistoletu pokryje wydatki. Jest to dosyć skomplikowane, ale da się wydać 30m i zarobić 300 w ciągu tygodnia, klikając odpowiednie rzeczy w GMI!

Metoda 5: Zbieraczus pospolitus

Zasadniczo każdy gracz AO ma w sobie coś z tego gatunku, i zbiera wszystko, co znajdzie na swej drodze. Jeżeli masz postać robiącą dużo obrażeń na poziomie level 200 i większą oraz godzinę dziennie, ta metoda doskonale uzupełni twój budżet. Załóż drużynę, rolnij trzy-cztery team misję w BS Home ql około 150-155, zabierz ze sobą wytrych i trzy plecaki, i ruszaj na łowy. Bardzo często rzeczy ze skrzyń sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a są to m.in.:

NCU Mermory ql 154-200 w cenie 1.5m-2m
Wszelkiej maści nano programy od 500k do 10m
Mist Filled Jar (Słoik taki) w cenie od 80m w górę
CRU z bossa (500k-1m za sztukę)
Instruction Disc Armor GA III i IV (odpowiednio 250m i 800m+)
Instruction Disc Nullity Sphare Mk II (cena od 900m+)
IQ Ringi w cenie 5m+

I z misji level 200:
NCU Memory ql 200 za 3-5m
Soul Fragment za 3-4m
Robot Junk za 500k
Złoto w każdej postaci ql 200 (Ring, Ignot)
NCU Range Inecreaser ql 200
Hardcore NCU Upgrade ql 200


Jedna rundka trwająca godzinę to średni dochód na poziomie 15-50m z tego, co podniesiesz, nie wliczając rzeczy ultra drogich, jak armor GA czy słoik Mist Filled Jar!

Metoda 6: Człowiek kontra Obcy

Jeśli masz dodatek LE, ta metoda zagwarantuje zawrotne zyski, choć wcale łatwa nie jest. Bierzesz trzy postaci (musisz mieć trzy konta do dyspozycji lub kogoś do pomocy). Dwie postaci level 100 lub 150 teamujesz, jedną prowadzisz do Sectora, gdzie Unicorn rozdaje misje LE. Bierzesz ze sobą key mission duplicator. Trzecią postacią lvl 220 będziesz zabijać LE bosski.

Jak to działa? Bierzesz postacią 150 misje LE, kopiujesz klucz, wręczasz go swojej 220-tce, i lecisz zabić boska. Zbierasz TYPE do armoró LE, czyli Type-295, Type-65, Type-468, Type 935. Ten pierwszy sprzedajesz bez problemu w cenie 5-10m za sztukę! Przy odrobinie szczęścia, możesz zarobić do 100m w godzinę!

Wadą tego rozwiązania jest to, że jeśli nie masz trzech kont (w tym co najmniej dwóch z LE), ktoś musi ci pomóc i rolować misję. Jedna misja zajmuje średnio 3-5 minut.

Jeszcze więcej zarobisz, jeśli wraz z kompanem będziesz blitzować misje ql 240. Za przekonujące można uznać cenę Type 295 ql 240+, która oscyluje w przedziale 15-25m za sztukę!

Metoda 7: Znudzony farmer

Jak wszędzie, są aktywności które szybko się nudzą a wymagają czasu. Przede wszystkim w Anarchy Online są to tzw. zabijanie mobów celem zdobycia X. Tym X najczęściej jest Novictum z Catacomb, Patterny do Pocket Bossów w Adonis i Penumbrze, czy przedmiotów do Questów (np. Source Fragment).

Od razu powiem, że do przyjemnych to nie należy, ale jeśli nie możesz związać się w skomplikowaną walkę lub aktywność, a jednak w pracy komputer chodzi z włączonym AO, to nie ma nic lepszego.

Przed wyjściem na tę wycieczkę zabierz ze sobą ze 4-5 plecaków i miej nieco miejsca w inwentarzu. Patterny zbierasz z mobów zwykłych i Dyna bossów, układaj je w plecaku (Najlepiej plecak rozciągnąć tak, aby miał siatkę 4x7, wówczas w jednej linii układasz kolejno kawałki, A,B,C i D). Jeśli uzbierasz ich 10-15 kompletów, czas składać z nich gotowce. Możesz to zrobić samemu albo poprosić TSera o pomoc. Odradzam sprzedawanie ich, ponieważ średnia cena za sztukę, tych zwyczajnych (nie quest PB!) waha się w przedziale 3-5m, co zyskiem samym w sobie nie jest. I nie warto ich składać z zakupionych części (Subbued Novictum), ponieważ na jeden pattern wydasz około 5-10m, co znacząco obetnie zyski z potencjalnej zdobyczy. Jeśli masz już je poskładane, trzeba dokończyć dzieła.

W świątyni Omni lub Clan w Inferno lecisz do Catacomb, gdzie zabijasz wszelkie spirity (postać 220 da sobie radę, o ile ma ładny damage) i lootujesz wszystko co ma w nazwie Novictum. Droprate jest okropny, bo na poziomie 5%, ale można powiedzieć, że w 3 godziny uzbierasz cały plecak Novictum. Jeśli możesz refinujesz je przy pomocy Ancient Engineering Device, a jak nie, prosisz znajomego TSera o pomoc. Składasz te PB i spawnujesz hurtem (pamiętaj o 3-4 plecakach na loot!).

Miej na uwadze, że jest to żmudna praca, i choć nie wymaga skupienia, czasowo musisz liczyć średnio 12-15 godzin na poskładanie plecaka PB. Czy warto? Myślę, że po spawnięciu Lurky, Skulky, i innych PB w Adonis oraz w Pen zarobek na poziomie 450-600m jest satysfakcjonujący.

Inna metoda, jeśli nie lubisz za dużo biegać, to zbieranie Soul Fragmentów w Penumbrze. Jedna sztuka sprzedaje się za 500k-1m, a przedmiot ten potrzebny do Pen Key Quest, leci bardzo często z sided mobów (Omni lub Clan świątynia i okolice).

Dobrym zarobkiem jest też farmienie Catacomb w celu zbierania samego Novictum – w godzinę zarobisz około 35m, zbierając Novi ql 160+!

Metoda 8: Łowca okazji

Jeśli masz już małą fortunę, warto inwestować w przedmioty sprzedawane w najniższych cenach, ale których cena maksymalne częstokroć przekracza znacząco cenę zwyczajową. Na przykład możesz kupić części AI armora, Globe of Clarity, niektóre bronie z SL (SMG, Maul) w dobrej cenie, odczekać parę dni i wystawić je w cenie normalniej a nawet zawyżonej.

Garść wskazówek:

a) zmieniaj metody zarobku! Pamiętaj, że jedna metoda użyta wiele razy w ciągu tygodnia sprawi, że albo zaspamujesz rynek pulą danego produktu, albo doprowadzisz do sytuacji, w której inni gracze zabiją market tym samym!

b) Często sprawdzaj GMI! Zwłaszcza, jak masz w ofercie drogie przedmioty. Warto kontrolować ceny konkurencji i reagować na gwałtowne zmiany!

c) Dziel czas grania na pracę i zarobek w odpowiedni sposób. Jeśli możesz, przynajmniej godzinę dziennie zarabiaj, a resztę czasu poświęcaj na przyjemności. Jeśli połączysz punkt A i C, nie znudzisz się zbyt prędko.

d) Jeśli nie wiesz, ile można żądać za dany przedmiot, zwyczajnie zapytaj kogoś o przykładową cenę!

e) Dziel handel przedmiotami na wiele postaci! Przykładowo, jeśli z jednej sprzedajesz symbianty, to z drugiej sprzedawaj nanoprogramy, a z trzeciej clustry itd. W ten sposób łatwiej będziesz zarządzać handlem!


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Poradnik: Zostań miliarderem używając GMI z głową!
PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 7:11 am 
NoLife

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 2635
Metoda 7: Znudzony farmer
Sprawdzone przez moja skromna osobe w czasach jak gralem. Polecam :)
Grosz do grosza, az uzbiera sie 999.999.999C :P

_________________
220/22/67 Soldier equip pic


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  


cron