Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Hej Ho Hej Ho na Questa by się szło....
PostNapisane: Śr maja 10, 2006 5:58 pm 
Farmer z taczkami

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 642
Lokalizacja: trójmiasto
Czyli przewodnik po Questach od Yuttosów w Elysium.

Jeżeli nudzicie się i nie macie co zrobić z czasem, a może potrzebujecie kilku milionów credz, zdźiebko xp, a nie chce wam się kampić? Oto przewodnik po Elysium questach, który pomoże wam zrobić to szybko i przyjemnie. (Do tych questów naprawdę przydają się klucze do gardenu i sanctuary)
Na początek zaczniemy od Yuttosów.... małe leniwe szkarady związane z Ergo, lubujące się w podejrzanych substancjach... i dziane jak cholera. Niektóre z tych Questów mają levlel locki ustawione a 125-150 level. Ogólnie Yuttosów znajdziesz na S od Ripwell, Enclave, Divide i na plaży Shell Beach jak na załączonej mapie...Mapka Ely
Na dobry początek zagadajmy zatem z tymi stojącymi w Obozowisku na południe od Ripwell:

1: One That Gives Light : (Lokacja Melting Pot) -ale mi fajki przypalić nie chciał – taaak.... jak każdy Yuttos, ten także ma problem, widać delirium tremens w ostatnim stadium objawiło się u niego sklerozą, a my mamy mu pomóc. Ponieważ ani maślanka, ani sok z kapusty nie pomagają, okazuje się że Fissure Hiatlins znajdujące się na Zachód od obozu Yuttosów mają jakieś wspomnienia które pomożesz mu odzyskać.

- Find Lost Memories (life lichen),(Notum Slug),(Power Bug). Te 3 questy są do siebie podobne, różnią się tylko końcowym ubitym bossem. W skrócie najpierw należy ubić 4 Fissure Hiatlins następnie jednego z ich bossów. Za zgładzenie Osuzza otrzymamy w nagrodę Life lichen, za Tdecina 5 Power Bug,Notum Slug 5 sztuk za Althara. No i 10k credz i 10k xp na dokładkę. Te questy można brać wielokrotnie.

- Find Ecclecsiast Enel Gil : ten quest to wprowadzenie do Garden Key questu , gość znajduje się w Utopolis, wykonanie go daje ci ok. 10k credz.

- Find Ergo – znaleźć Ergo który ukrywa się na północy.

2 : One That Wins Over Mind (lokacja Melting Pot) – kolejny Yutto z problemami, ( widać nie spotkasz szczęśliwych mobów w SL) któremu pomożesz.

- Bluetooth Harvest : Zastanawiałeś się dlaczego Yuttosom świecą się ślepia? Cóż masz
okazję się dowiedzieć, zbierając składniki do ich używek. Dostajesz od niego torbę i masz nie wracać dopóki nie zbierzesz 5 próbek Bluetooth (Hydnum cerulean) Fungus Sample. Biegnij więc na północ od wioski Reedemed w Ripwalle i tam niedaleko wejścia do dungeonu (zamkniętego) zobaczymy niebieskie pojedyńcze grzybki wesoło sobie rosnące. Zbierz je i daj Yuttosowi w jego trzęsące się łapki. Dostaniesz w nagrodę 1 część książki „The Girl That Saw it All” – potrzebnej do 2 specjalizacji, oraz 20k xp i 20 k credz. Ten quest można wypełniać wielokrotnie. (ps . nie zapomnij oddać Yutosowi torby)

- Run an Errand : Po tych grzybkach nasz Yuttos spać nie może, trzeba więc go wspomóc za pomocą osobliwej mikstury. Uwaga ten quest jest robiony na czas, trzeba go całego wypełnić w ok. 30 min. Spoko, ja zrobiłem w 10( heh nowy rekord 6min, 43 sek, ale reward mniejszy ). Najpierw zmierzamy na południe do innego Yuttosa o wszystko mówiącym imieniu The One With a Graceful Neck, stoi on sobie na półwyspie w Outer Isles, za mostem na północ od teleportu East Wormhole.
Gość umie przyrządzić drinka na questa, brak mu jednak składników. Wysyła nas więc do innego Yuttosa zwanego The One Who Has Achived Glory stojącego obok Enel Sanctuary Statue w Archible. Najszybciej jest wskoczyć w East Wormhola do West Elysium i pójść na piechotkę. Dajemy mu request, ale niestety Yutto nie ma potrzebnych składników, najpierw będziemy musieli zebrać czerwone grzybki - Red Hat (Amanita muscaria) Fungus Sample.
Dostajemy torbę i wesoło idziemy przez las na sąsiednią wyspę, troszkę na północ. Znajdujemy pojedynczo rosnące czerwone grzybki ( takie małe podobne do skrzyżowanych kurek z muchomorami), zbieramy 5 próbek klikając torbą na grzybki, zanosimy je do Yuttosa od Glori. Dajemy mu je razem z torbą ( ten quest na grzybki można wykonać oddzielnie 10k kaszu) , następnie jeszcze raz dajemy request i w zamian otrzymujemy red spores.
Wracamy do Yuttosa od Graceful Neck dajemy mu spores i w zamian otrzymujemy Red Hat miksturę do zaniesienia Yuttosowi Who Wins Over Mind, wraz z ostrzeżeniem żeby jej nie pić, eee tam spoko, kto na tanich winach wyrósł, to jest odporny na różne gardłogrzmoty, łyczek nie zaszkodzi... „gulP” no i niC sIę NiĘ dżeJe................. łojezu kto ja jestem?, gdzie ja jestem?czemu mnie tak d..a boli? co to za tatułaż na pośladku „Killroy was here”??? i napis na lustrze „Nigdy cię nie zapomnimy rezerwa 2006”???
.... nieważne, limit czasu na wykonanie ostatniej części questa to 10 min. Nagroda to 200k xp, 300k kaszu i Defender of Troy ... hmm... nic dziwnego że Troja padła ....łee a prosiłem o coś nie żółtego dla MA....

- Kill Looting Mortiigs / Mortig Chieftain. No nareszcie coś z adrenalinką. Yuttosi mają kłopoty po imprezce w starym obozowisku nieopodal Barter. Masz posprzątać i odzyskać artefakt. Udajemy się więc do Barter, idziemy na północ aż zobaczymy namioty. Mordujemy w tej kolejności najpierw 5 Looting Mortiigs (lvl ok. 80) reward 100k xp i 100k kasz, następnie Mortiig Chieftaina(lvl ok. 100) ( w jednym z namiotów), przyzywa on 2 inne Mortigi na pomoc więc jak masz niski level to wykonaj ten quest w teamie. Po wykończeniu Chieftaina otrzymujemy przedmiot Huge Diamond on Stick który zanosimy Yuttosowi, otrzymując 300k xp i 500k kaszu.

- Up for a Challenge – wstęp do innego questu, to zadanie zaprowadzi nas do Yuttosa o imieniu One Who Overcomes Enemies stojącego w Divide.

[ Dodano: 2006-05-10, 19:45 ]
3 : One Who Had Taken Vow of Truth (lokacja Melting Pot)

- Frozen Artifacts. Musimy zdobyć dla Yuttosa dwa lodowe artefakty. Jeden otrzymamy po zabiciu 5 Shiver Spiders biegających sobie na górce koło statuy Enela w Whispervale. Nastepnie udajemy się na północ chodząc wzdłuż którejś z rzeczek w East Elysium aż odnajdziemy Icy Shadows ( czy może Shades, zapomniałem. takie niebieskie w wodzie, ew możecie zajrzeć do któregoś z dungeonów). Zabijamy 3 z nich ( uważając na Hecklery), otrzymujemy drugi artefakt. Dajemy obydwa Yuttosowi otrzymując w zamian 100k xp, 250k forsy oraz Sable Sleaves of Fantasies

- Rafter Root Samples. Oj, ten Yuttos to chyba tylko o zniszczeniu ekologi w okolicy myśli... ale płaci dobrze. Tym razem mamy zabić 4 Flux Raftery, 4 Mire Raftery, 4 Crystal Raftery i 4 Coral Raftery, w dowolnej kolejności na szczęście. Uwaga musisz mieć 5 wolnych miejsc w oknie misji inaczej nie wykonasz questu! Na szczęście też Raftery te są całkiem pospolite, można je wszystkie znaleźć w East Elysium, wystarczy iść trasą od wioski Yuttosów do portalu w P7, z pewnością je znajdziemy przy odrobinie cierpliwości.
Raftery występują też na całym Elysium, możemy więc skakać po playfieldach i znajdować ich różne rodzaje. Po zabiciu czterech z każdego rodzaju otrzymujesz rafter root . Zbierz 4 różne i biegnij z powrotem do One Who Had Taken Vow of Truth. Nagroda to xp, 500k forsy oraz Staff of Pelias .

- Soul Feeding – oto quest wyzwanie prawdziwego/j męszczyzny /kobiety/troxa. Do zabicia około 40 mobków (ql 60-100), wszystkie w dokładnej kolejności. Według Yuttosa mamy podążać śladami legendarnego bohatera. Najpierw zagłada musi dopaść dziesięciu Cagey Hoathlans. Można je znaleźć trochę na wschód od obozu Yuttosów, ale to mała grupka , trzeba więc poczekać na respawn.
Drugie miejsce to forteca Hiathlinów na północ od twierdzy unreedemed w Stormshelter. Można też od razu udać się w okolice piramidy w Acme leżącej za górami na Zachód od obozu Yuttosów. Kiedy zginą kontynuujemy rzeź zabijając 10 Fissure Hiathlins będących na zachód od obozu Yuttosów ( jeżeli poszliśmy pod piramidę to musimy się wrócić). Kiedy i one gryzą piach zabieramy się za ukatrupienie 5 Malach-Bens, ja znalazłem je jedynie dookoła piramidy w Acme.
Jak już wydadzą z siebie ostatnie pienia to idziemy do twierdzy Hiathlinów na północ od Stormshelter ( po drugiej stronie znajdują się Spiryty, tu na szczęście kończy się wędrówka, są tu wszystkie moby nam potrzebne). Dookoła fortecy biegają Hoathlans które też długo nie mają pożyć.
Zabijamy je oraz następne w kolejności Brisk Hoatlany. Pozostały nam już tylko do eksterminacji dwie Malach-Ahny, jedna Malach-Den oraz jeden Hiathlin Lookout który znajduje się na szczycie jednej z fortecznych wież.
Po zakończeniu tej rzeźi dostajemy artefakt który zanosimy do Yuttosa w Wiosce, otrzymując w nagrodę 400k xp, 1000k, tak 1000000 kaszu oraz Wrath of Zeus .

- Excaliburs End – gość poleca nam małą wycieczkę krajoznawczą, zobaczyć miecz wbity w skale na wyspie na N od obozowiska, tylko że tubylcy są trochę nieprzyjaźni, na swojej drodze spotkasz Croakery,Hecklery i Mortigi... najlepiej wyminąć ich obchodząc wyspę dookoła, potem tylko klik na miecz w ziemi i 10k exp nasze.

- Help Shades of Grey – taaaak.... Shades to Yuttos który widać mocno przyćpał i ma problem z rzeczywistością. Podobno starożytny wolumin który nam dał One Who Wins Over Mind ma mu pomóc. Oki płaci to wymaga.
Biegniemy do Scoope i gadamy z gościem.... który ma taką delirkę że odnóża mu się trzęsą i czytać nie może. Pomóc ma mu jakiś “specyfik” dla którego to my musimy znaleźć składniki. Nie jest to trudne, musimy ubić 5 Stalking Slayers (tygrysopodobe) biegających nieopodal, dać itemik Shade Greyowi, a następnie exterminująć na pobliskiej plaży Shore Raftery znaleźć na ich zwłokach kolejny item. Dajemy go Shadowi a w zamian otrzymujemy 250k credz, 200k exp i Ring of Divine Teardrops

- Deliver text to One Who Achived Glory – Znaleźć Yuttosa o wszystko mówiącym imieniu Ten Który Zdobył Glorię... Znajduje się on w Archible obok Enel Sanctuary Statue, więc podróżując do niego używamy sanctuary keya bądź używamy teleportu do West Elysium. Daje nam kilka questów opisanych gdzie indziej.

[ Dodano: 2006-05-10, 19:58 ]
Inni Yutosi z Okolicy :

4 : One Loved By The Sun (lokacja Trinket Tower)– Ten Yuttos znajduje się koło Trinket Towers na Shell Beach, zajmuje się on głównie opalaniem i zlecaniem eksterminacji lokalnej fauny. Daje dwa questy.

- Drive Away Shell Eremites - te piaskowe robale nie dają mu spać po nocach, damy im więc nauczkę rozgniatjąc 5 sztuk. Znajdują się one na całej plaży. W nagrodę otrzymujemy 100k xp i 100k kaszu.

- Diving For Pearls - zabić trzech kolejno bossów eremitów. Najpierw Coiling Eremite, następnie Bending Eremite, wreszcie Swirling Eremite. Są one na północ, południe i północny wschód od wieży, mają ql ok.100 . Znacznie prościej jednak niż zabijać te osobniki (trudno znaleźć,dużo mobów w okolicy, kampią je inni ludzie) jest z udać się na północ od Scoop i zabić ich odpowiedniki na małej piaskowej równinie (ql ok. 80-90). Otrzymaną Pearl of the Endles Sea zanosimy Yuttosowi i w nagrodę otrzymujemy 300k xp, 500k kaszu oraz Silver Spider Knuckledusters

5 : One Who Achived Glory – ten Yuttos znajduje się w Archible koło statuy Enel Sanctuary. Daje ci kilka kolejną porcję questów.

- Sophos Horn Hunt. Trzeba zabić 5 Somphos Brunee, 3 Somphos Guile i 1 Somphos Guinee w dokładnie tej oto kolejności. Somphos Brunee możemy znaleźć na północnym końcu Archible w poblizu ich chatek, trudno się je jednak kampi ze względu na obecność Horrora, dużą ilość innych mobków i ich długi respawn, dlatego możemy wpaść do Enclave i zabić te które włóczą się niedaleko Driad. Pozostałe Somphosy są całkiem pospolite w Archible, wystarczy że się tam trochę powłóczymy. Dostajemy całkiem niezłą kasę oraz Sword of Perseus

- Zabić 5 Spine Bonetooth i 5 Koolan Bana. Bonetoothy są całkiem pospolite w Archible, Koolany można dorwać na północy Archible, koło kamienego mostu, można przejść przez niego, jest tam ich stadko. Po zabiciu otrzymujemy 2 artefakty które zanosimy do Yuttosa od Glorii dostając w zamian 200k xp, 500k kaszu i Eye of the Evening Star

- Red Fungi Harvest – ten quest można brać osobno, lub w powiązaniu z questem Run an Errand. Grzybki znajdują się na północ od Statuy do Enel Sanctuary. Quest można brać wielokrotnie.

- Deliver Trinkets – Dostarczyć przedmioty do Yuttosa w Shell Beach, w miejscu zwanym Trinket Tower, pestka jeśli ma się Enel Sanctuary Key.

6 : One With A Graceful Neck – Wdzięczne Karczycho oprócz pędzenia używek dla kulturystów, daje nam też jeszcze jeden quest na znalezienie kilku kwiatków na plaży na południe od niego. Właściwie to nie wygląda na kwiatek, takie male różowe na ziemi. Dostajemy nóż którym musimy je ściąć, uważając jednocześnie a Hecklery. Nagroda to 10k xp, 10k kasz i część 3 książki do drugiej specjalizacji.

6a : Ulf Reinhard – ten gość to nie Yutto, ale daje questy na otrzymaie książki do drugiej specjalizacji. Stoi on Koło Port 5 końcu mostu od portalu.

- Deliver Message – Wsiąść wiadomość i zanieść je do Yuttosa One Who Wins Over Mind. Nagroda 10k exp i kredz oraz 2 część książki.

- Scan the Predators – Dostajemy Scaner i musimy się udać na spawn camp predatorów gdzie możemy nabluzgać na 200+ levelowców którzy cały czas kampią te biedne istoty ( średni czas życia każdego po spawnie to 3 sek). Używamy na nich skanera w potrzebnej kolejności i wracamy do strażnika.

6b : Elmo Fritz - kolejny nie Yutto dający questy. Stoi u zejścia z rampy w Port 7.

- Kill - Mamy zabić 3 Devourery, biegają one w pobliżu, szczególne ich zagęszczenie znajduje sie w ruinach. Uwaga to miejsce kittingu, więc trzeba uważać na rozszlałych NT!

-Deliver Message- Zanieść wiadomość do Yuttosów pod Ripwell , ten quest miał prawdopodobnie dawać ostatnią część ksiązki do drugiej specjalizacji, ale widać jest walnięty.

7 : One That Overcomes Enemies – Ten bojowy Yutto nie boi się niczego, Stoi sobie w Remnants na południowy-wschód od Statuy Enela. Daje kilka questów polegających na ubiciu kilku bosów. Są to questy dla ludzi o levelach 120+ najlepiej w teamie z uwagi na komplikacje.

-Overcome Fears. - Musimy zabić Malah -Ana Prophetes, najlepiej zrobić ten quest w drużynie. Prorokini znajduje się na południowy zachód od Yuttosa na górce obok drogi niedaleko ruin w Remnants. Uwaga, strzeże jej 2 Hiathin Patrollerów (175 lvl) błąkających się po okolicy. Sama prorokini (lvl 120) ma ok 15 min respawnu, dookoła jest masa Kolaana i Croakerów. ( trzeba się zabrać i pójść silnym teamem). Ze zwłok wyjmujemy oko które dajemy Yuttosowi w zamian zaRing of Computing .

-Ready for Challenge – Musimy tu ubić poszczególne Bossy znajdujące się w Ancient Catacumbs. Wejście do katakumb znajduje się w świątyniach Reedemed i Unreedemed, następnie przebijamy się przez hordy spirytów i zagłębiamy w przepastne czeluści dungeonu...( tu dziennik urywa się niespodziewanie....) Dzięki temu questowi ubijanie mobów na części do T1 staje się bardziej zyskowne


Dziękuję za wydatną pomoc w tworzeniu tego przewodnika : Browarowi Warka, Kawie Nesca, Uniwersytetowi Gdańskiemu za sprzęt, kumplom za laptopa na zajęciach, Onufremu i Biollemu i innym za inspiracje.
Pisane na podstawie wspominień, bieżących doświadczeń i wróżenia z fusów


Ostatnio edytowano Wt maja 23, 2006 4:15 pm przez Harkonenn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 2:35 am 
Sołtys


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 1144
Lokalizacja: Częstochowa
piekna robota , byle tak dalej !!!

_________________
Rimor Doc 220/30/70
Rimor Shade 220/25/70
Rimor Martial 220/16/ilestam
Rimor Enforcer 150/nie pamietam/nie mam pojecia


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 8:19 am 
Początkujący farmer

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 141
Lokalizacja: Warszawa
Omg, nie wiedziałem ze jest tyle questow w Elysium do zrobienia. Ostatni zaczalem w wolnych chwilach pogrywac alcikiem na fr00b koncie, wypelniajac po koleji questy z RK. Calkiem fajna sprawa pozanc AO od "drugiej" strony.

Jak odmroze konto to napewno skorzystam z poradnika.

Super robota Hark!
Dzieki!.

Pozdrawiam,
Mat.

_________________
<a href="http://www.anarchy-online.com/character/bio/d/2/name/mathewx">Mathewx</a> Fixer<br>


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 8:52 am 
NoLife

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 2635
swietny i zabawny opis questow w SL :)
Dziekuje bo napewno sie przydadza sie te informacje dla mojego alt.
GJ!

_________________
220/22/67 Soldier equip pic


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 18, 2007 2:51 pm 
Wanna-Be Farmer


Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 1:00 am
Posty: 1
Super robota, wszystko opisane. Dzięki tobie zarobiłem troche expa i kasy i nałykałem się dużo itemków!

Byle tak dalej :D


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2007 12:21 pm 
Pr0 Farmer

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 1737
Lokalizacja: Poznań
Na AO universe jest napisane, że questy te mają lvl lock 60-150. Czy postać poniżej 60 lvl może robić quest albo byćw teamie z osobą, która quest bierze i dostać nagrodę?


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2007 4:59 pm 
Farmer z taczkami

Avatar użytkownika


Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 1:00 am
Posty: 642
Lokalizacja: trójmiasto
Nie


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  


cron