Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Twink adv froob melee 60.
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 5:49 pm 
Doświadczony farmer

Mam kilka wątpliwości co do tego jak zrobić tego twinka, które może rozwieje ktoś bardziej doświadczony. Maksuję atrybuty: stamina, agility, intelligence.

Pierwsza sprawa: wybór broni. Chiroptera odpada. Udało mi się zdobyć Tear of Uklesh i pozostaje kwestia co do drugiej ręki? Myślałem nad SOLem QL koło 90, lub Phase Blade z pozniejszym upgradem do drugiego Teara. SOL daje mi brawla, ale do założenia też wymaga brawla a to oznacza stratę IP, które chetniej dałbym w nanoskille. Jak na razie jestem raczej za opcją 2*Tear. Jakieś sugestie? Jest jakaś inna dobra broń na ten level o której nie wiem?

Druga sprawa: Wieże notum. Planuje postawic jedną wieżę QL 100. Wydaje mi się, że optymalnym wyborem jest Guardian Conductor of Speed, bo daje 100 Melee Initiative i wymaga tylko CL. Innymi sensownymi są Mind (+ 313 nano), Learning (13 w melee skillach i specialach) oraz Massive Cannon Turret (14 BM i MM). Speed pozwolilby mi usunac melee init z implantow, dac tam evady i dalej byc w okolicach 1/1 na full agg. Tyle tylko, ze evady mało dają na lvl 60 (Dopiero Fixera w GA nie trafiają np. Deathless Legionnare) i chyba lepiej już zainwestować w leczenie.

Trzecia sprawa: na back zostawić TOTW robe/GTA, czy może lepiej dać wdzianko od Neleba z 8 w Nanoskillach?

Czwarta sprawa: Zastanawiam się nad Rhinoman Leather Armor rękawki z 1he oraz chest i spodnie z HP, ale może lepiej już zostać przy Carbonie QL 77? Carbon to zawsze więcej nano do leczenia.

Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?

EDIT: Jak zwykle robię twinka PvM a nie PvP. Zostaje na lvl 60, żeby mógł łazic po TOTW.

Damage z melee broni zeczywiscie nie zachwyca, pistolami robilem wcale nie gorszy i nie mialem wtedy CDRki. Właściwie to bardziej eksperyment jak się walczy broniami melee i czemu ludzie się tak nimi zachwycają niż sensowny twink. Myślę, że będzie w stanie pomóc w TOTW i może jako mięso armatnie w NW (czyli weźmie na siebie ze 3 ciosy licząc, że ktoś inny dzięki temu dłuzej pożyje, albo po prostu będzie spamował team heala aż go ktoś zabije). Widzę, że sensowniej by było tutaj iść w pistole a na advie lvl 100 w melee niz odwrotnie, ale co tam.

Silken Legchopper Glovsy odpadają, bo są Atrox only. Prawdopodobnie nigdy nie zrobię postaci Atroxa. Nie lubię jego wygladu i zgimpionego nanopool. Wybrałem Solitusa. Nanomage miałby co prawda więcej nano, ale ma ciemnoniebieskie Agility, a wiele moich implantów jest opartych na tym stacie. Nad Optifexem się nie zastanawiałem.

Leczenie jest dla mnie ważne, bo mało który potwór którego mam szansę uszkodzić mnie zabije dopóki nie skończy mi się nano. Gracz zabije mnie prawie zawsze niezależnie od tego w jaką grę i jaką postacią gram.

Shapeshifter to dobry pomysł, ale jak uda mi się kupić to pierwszeństwo ma mój twink lvl 100 z pistoletami.

Ze zbroi raczej będzie większość Carbona, ale OE 75%. Do tego Physician's Cap lvl 75. Po prostu max nano jest bardziej potrzebne niż HP. HP w razie potrzeby można buffnąć.

Sandy Pieco of Goo wymaga 400 w 3 statach, to jest nie do zrobienia.

Ostatnio edytowano Pn cze 18, 2007 7:06 pm przez Sawik, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 6:26 pm 
Farmer z przyczepką

Hmm...moim zdaniem dla frooba i na ten level melee to pomyłka. Tylko pistole.

220 omni Engineer/Crat/Fixer@RK1... Ciemnośc widzę , ciemność.

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 6:34 pm 
Pr0 Farmer

Jeżeli nie jesteś w stanie założyć chiropterek to najzwyczajniej nie zatrzymuj się na tym lvl. Podciągnij do ~80 lvl kiedy będzie to CHYBA możliwe. Z tearsami na tym lvl absolutnie nie ma szansy kogokolwiek zabić. Nie mają specjali i mają beznadziejny dmg. Z chiropterki nawet froob wyciągnie sporą alphę. Jako advy i tak się nie odleczysz walcząc z innym twinkiem więc nie ma co się podniecać leczeniem i trzeba oprzeć się na alphie. Advy to nie doc, zwłaszcza na takim lvl i froob, nie jest w stanie "przeczekać" oponenta :P

Załóż silken gloves ( super poradnik z działu enfa ) - podstawa dla każdego twinka. Rhinoman sleevsy. Na chest to cudo co leci z cerubina w coh (shapeshifters vest). Resztę może mantis armor ald dobrego ac albo apoc jak maxujesz evady. Reanimator na back (lepsze niż GTA jeżeli zaakceptujesz beznadziejny wygląd :P ).

Można zastanowić się czy da się włożyć sany piece of goo i sandy boots.

Ql 78 carb to trochę mało bo ja mam ql 70 na lvl 31 froobie. Poza tym carb to crap a nie armor bo ma sporą lukę w energy a sporo twink broni jedzie na tym (wszystkie pere np.).

Szczerze mówiąc nie widzę tego najlepiej ale można poeksperymentować. Jest sporo froobów - enfów na lvl 60-100 i nawet nieźle sobie radzą (zwłaszcza jak wybijają się nawzajem :D ). Tak samo fixów (GA + BB ftw). Adviego frooba sensownego jeszcze nie widziałem :) Wiem, że Kilek coś kombinuje w tym temacie więc warto się go zapytać.

Aha, przyjąłem założenie, że chodzi o pvp a nie totw help. Bo jeżeli koniecznie lvl 60 do totw to na pewno nie melee tylko pistole. I pistole nie do dmg tylko do nano skilli. I nie advy tylko engi ;)

Narodziny wirtualnego emo - totalitaryzmu :) w Kropkańskiej Republice Ludowej (People's Republic of Kropka - PRK) :)

Ostatnio edytowano Pn cze 18, 2007 7:42 pm przez Ajsmen, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 7:09 pm 
Farmer z przyczepką

Yup o to samo mi chodzi, jeżeli to ma być po prostu pvm TOTW twink, to mieczami za wiele nie zwojujesz. Zwyczajnie dps będzie za mały, 2xcdr w łapę i jazda.

W pvp adva frooba to ja w ogóle nie bardzo widzę. Nano wystarczy Ci żeby się uleczyć kilka razy, a potem bryndza. Cocoona nie masz, acro nie masz, evadów masz za mało, alpha attacku nie masz, jak Cię ktoś zrootuje to w ogóle d... blada. :)

220 omni Engineer/Crat/Fixer@RK1... Ciemnośc widzę , ciemność.

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 7:15 pm 
Pr0 Farmer

Półśrodki nie mają sensu. Jak chcesz mieć totw twinka to zrób engiego i przypakuj mu concealment by pomęczyć gimpy biegające po borealis z flagami. To, że jest się froobem nie oznacza, że trzeba zbierać po pysku od każdego :D

Narodziny wirtualnego emo - totalitaryzmu :) w Kropkańskiej Republice Ludowej (People's Republic of Kropka - PRK) :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 8:46 pm 
Pr0 Farmer

Dla zabawy chwyciłem za kalkulator (ratuj się kto może :P):

Chiroptera ql 100

User Profession == Adventurer or
User Profession == Enforcer and
User 1h Edged >= 751 and
User Sneak attack >= 376 and
User Fast attack >= 376 and
User Brawl >= 451 and
User Dimach >= 151

Lvl 60 atrox advy base stats:

302 1he
302 multimelee
270 fast attack
272 brawl
270 sneak
dimach nie liczę

1he:

302 baza
132 wrangle
40 nano Wind Slicer
40 silken gloves
20 expertyza
5 plecak ze sklepu
13 ql 100 guardian conductor of learning
14 2x ql 100 rhinoman sleeve
4 portki pilgrim 128+
160 ql 150 implanty
30 2x tripler - rollowalny

W sumie 760 skilla nie licząc trickledown, czyli można z czegoś zrezygnować :)

Sneak attack

270 baza
20 expertyza
80 ql 150 feet implant
28 ql 130 eye implant
13 ql 100 tower

W sumie 411

Fast attack

270 baza
20 expertyza
13 guardian conductor ql 100
4 pilgrim portki
3 Wind Slicer
160 ql 150 implanty

W sumie 470

Brawl:

272 baza
45 Dirty Fighter (MA buff)
20 expertyza
160 ql 150 implanty

W sumie 497

Dimach nie liczę :P

Otwieramy plecak, klikamy ppm na chiropce et voila. Jesteśmy szczęsliwym froobem - użytkownikiem chiropki na lvl 60 :P

Happy twinking :D

Jeszcze multimelee:

302 baza
10 subway ring
13 tower
45 Strength of the Hummingbird
160 ql 150 implanty

W sumie 530. Ale to tak hipotetycznie bo 2x chiro się nie włoży a 1 będzie lepsza niż 1x chiro i 1x sol czy coś innego.

Clustry w impkach się nie pokrywają.

Nie wiem ile trzeba mieć by była na 100%.

Jakby przycisnąć trickledown, wsadzić +20 i +15 tripler i może nieco wyższy tower to może dałoby się też na solitusie. Poza tym nie pamiętam jakie impki da się wsadzić na lvl 60. Może wyższe.

A tutaj jest tekst piosenki "Fasolek" - "Moja Fantazja"

"Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (2), fantazja, lalalalalala lalalalala.

To szkiełko wszystko potrafi, na każde pytanie odpowie, wystarczy wziąć je do ręki i wszystko będzie różowe, wystarczy wziąć je do ręki, usypać ziarnko fantazji i już za chwile można dolecieć aż do gwiazdy.

Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (2), fantazja, lalalalalala lalalalala.

To szkiełko nigdy nie płacze, zawsze jest w dobrym humorze, to szkiełko wszystko rozumie, każdemu chętnie pomoże, wystarczy wziąć je do ręki ziarnko fantazji dosypać i już za chwile można z panem Kleksem w świat pomykać.

Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (2), fantazja, lalalalalala lalalalala."

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 11:58 pm 
Doświadczony farmer

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):

jak zalozysz 2 to nie podmienisz pozniej na chiro jak bez 1 bedzie brakowac skilla

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 1:10 am 
Sołtys

Ajsmen (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):

A tutaj jest tekst piosenki "Fasolek" - "Moja Fantazja"

"Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (2), fantazja, lalalalalala lalalalala.

To szkiełko wszystko potrafi, na każde pytanie odpowie, wystarczy wziąć je do ręki i wszystko będzie różowe, wystarczy wziąć je do ręki, usypać ziarnko fantazji i już za chwile można dolecieć aż do gwiazdy.

Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (2), fantazja, lalalalalala lalalalala.

To szkiełko nigdy nie płacze, zawsze jest w dobrym humorze, to szkiełko wszystko rozumie, każdemu chętnie pomoże, wystarczy wziąć je do ręki ziarnko fantazji dosypać i już za chwile można z panem Kleksem w świat pomykać.

Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (2), fantazja, lalalalalala lalalalala."

piosenki o marihuanie bedzie tu nam propagowac :/

Rimor Enforcer 150/nie pamietam/nie mam pojecia

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 7:57 am 
Pr0 Farmer

WuLF (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
jak zalozysz 2 to nie podmienisz pozniej na chiro jak bez 1 bedzie brakowac skilla

Heh tak to jest jak sie nie gra tylko fantazjuje ;)

W sumie nie ma to aż takiego znaczenia bo brakujące pkt wyciągnie się z trickledown i można tym sposobem zaoszczędzić na multimelee.

Sprawdziłem wymogi do utrzymania na 100% - potrzeba 601 skilla. Czyli trox z rękawiczkami powinien utrzymać a nie trox bez rękawiczek raczej nie. Ludzie, którzy wypisują w poradnikach by na melee adva brać troxa nie robią tego bez powodu. Live is brutal :P

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 7:59 am 
Wanna-Be Farmer

WuLF (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):

Jako szczęśliwy użytkownik triplerów zaprzeczam. Załozy dwa i podmieni na chiro.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 9:04 am 
Doświadczony farmer

Ja na 2x frozen tear na docu z gsfem solowałem prawie wszystko, z HnQ byłem niesmiertelny i ucinałem Aztura (a twink to nie był) acz fakt faktem, że miałem dodatki (nie wiele to zmieniało, ale dodatkowy heal z perka to dodatkowy heal)

Enforcerka - 220/19/70 <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=47816">eq</a><br>Panidoktor - 220/11/70 <br>Parę innych 220...<br>Mauer - 150 twink sold <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=97851">eq</a><br>I jeszcze trochę lowbie 200+<br>

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]