Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: nano adv
PostNapisane: N kwi 09, 2006 12:08 pm 
Farmer z taczkami

Proszę o porady które nano rolować na misjach, na co zwrócic uwagę, tzn na jakie nano poza sklepowe.

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 09, 2006 12:35 pm 
Doświadczony farmer

Co ma na celu to pytanie?

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 09, 2006 1:12 pm 
Pr0 Farmer

według mnie to nano adv to będzie lipa, troche mało hp, ale będzie nadrabiać lepszymi healami... gorzej jak się nano skończy... zmniejszone str, sta, agi, sense zmniejszą trickledown do skili "bojowych"... eeee yyyy... chyba nie o tym miał być ten topik...

Co to za filozofia z tym rolowaniem, wchodzisz np na auno.org do sekcji adv, masz listę wszystkich nanosów dla adventurera. Wiesz ile masz w poszczególnych nano skilach i sobie wyszukujesz co możesz aktualnie lub w najbliższej przyszłości użyć - z wszystkich szkół, nawet jeśli jesteś ranged advem to WARTO mieć buffy do broni male i odwrotnie. Najlepiej jak sobie zrobisz listę wszystkich nanosów co by je na przyszłość blitznać i mieć... przynajmniej święty spokój ;)

Spis itemów/nanosów, które można rolnąć
Master Blitz List - AO Forum,
Master Blitz List - AO Universe.

btw. i tak listy są nie pełne.
ps. następnym razem pomyśl nad adekwatnym do treści tytułem wątku...

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 09, 2006 6:12 pm 
Farmer z taczkami

Dzięki za odpowiedz szczerze powiedziawszy jak zobaczyłem ile jest tych nano to troche mi nogi wymiekły.I dlatego sie zapytałem.
Miałem nadzieje że sa te wazniejsze i te mniej wazne.
Z leczeniem jest roznie jak oberwe i obnizy mi sie MC albo inne to mi leczenie nie dziala i smutno sie robi .

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 10, 2006 12:09 am 
Farmer małorolny

Dziala leczenie tylko troszke slabsze, po to ma sie pare paskow skrotow by przygotowac sie na pare ewentualnosci.....

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 02, 2006 1:52 pm 
Farmer z taczkami

Moj adv ma juz 64 level i zaczynaja sie klopoty z metafizykmi ldujacymi mi -65 mm skutecznie blokujac mi leczenie ,zabija sie ich dosyc latwo ale musze siedziec cierpliwie czesto dobrych pare minut zeby spadlo to .Co budujace nie ejest...Nano resist mam sladowy ale naprawde zaczynam sie gubic w co dawac bo pkt to juz wogole nie starcza.Robie zwykle tak z co trzy levele uzupelniam grupy ,glowne cechy ,walka,nano .Ale i tak ledwie styka.Mozecie cos poradzic?

Ostatnio edytowano Wt maja 02, 2006 3:13 pm przez Ghaar, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 03, 2006 10:38 pm 
Farmer z taczkami

Ale co mam robić w czasie walki???
Znacie jakies sposoby?

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 2:43 pm 
Wanna-Be Farmer

Hmmm... Nano skille dodaję dopiero kiedy ich potrzebuję do jakiegoś nowego wypasionego w kosmos nano (już mi ślinka cieknie na Grinning Huntera nareszcie). Systematycznie podbijam tylko base abilities, żeby móc w raze czego potem maksować te skille.

No i ja jednak pakuje w ecade'y i resisty. Może dlatego nie doświadczyłam za bardzo tego odbierania możliwości leczenia. No i first aid w razie czego + treatment. Jak zablokuja, to pakujesz takiego stim-paka, na 70 levelu to za jakies 500 albo apteczke za jeszcze wiecek (takie wersja battle) i nie straszny Ci brak nano.

Temat mało aktualny z tgo, co widzę... Ale może się komuś przyda.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 9:43 pm 
Doświadczony farmer

Przeczytaj poradnik Deniszy i mój (mój jest zresztą do poprawki) i jeszcze kilka innych poradników to bedziesz mniej więcej wiedział jak się tym gra. Reszta przyjdzie z czasem. Nie chce mi się tu pisać od nowa poradnika, ale odpowiem pokrótce na twoje pytania:

> [...] szczerze powiedziawszy jak zobaczyłem ile jest tych nano
> to troche mi nogi wymiekły [...]
Zobacz sobie Engowe, wtedy dopiero wymiękniesz.

> Proszę o porady które nano rolować na misjach, na co zwrócic
> uwagę, tzn na jakie nano poza sklepowe.
Listę nanosów masz na anuo.org, żeby sprawdzić czy jest rolowalne (zwykle jest, ale część jest do kupienia tylko w gardenach, a część jest tylko z dynek.) wchodzisz na arpa3.net

> [...] zaczynaja sie klopoty z metafizykmi ldujacymi mi -65 mm
> skutecznie blokujac mi leczenie [...]
Najważniejsze są nano do leczenia (single heal, team heal od biedy możesz sobie odpuścić), te staraj się mieć zawsze aktualne. Napisałem też w swoim poradniku żeby gdzień na pasku mieć linki do słabszych leczeń, ale po co czytać poradnik, jak można spamować forum :roll:

Oprócz tego warto rollować morfy, np Playfull Cub, Grinning Hunter i tak dalej. Reszta jest albo nierolowalna albo mniej warta uwagi.

Z nanoskilli proponuję odpuścić MC, przynajmniej na low lvl.

Na TL4 mamy mało IP, jak każdy. Nie musisz maksować wszystkiego w dziale "Base Abilities", nawet nie polecam tego przed lvl 160. To co tam jest podnoś jak jest potrzebne, maksuj ewentualnie Agility, Int i może Stamine. Z Broni maksuj tylko głównego skilla Pistol/1he zalezy czego używasz. Speciale i MultiMelee/MultiRanged dodawaj tylko tyle, żeby założyć broń i żeby nie była OE na ekspertyzach. Body Dev i Nano Pool - raczej maksuj. DodgeRng i EvadeClsc - podnoś, najlepiej maksuj, oprócz tego Melee/Ranged init zalezy czego używasz i możesz dodawać do NanoCInit, nanorezist i duck sobie odpuść. Nanoskille podnoś dopiero kiedy możesz wgrać nowe nano (w swoim poradniku nazwałem to "prawie-maksowaniem"), nie musisz wszystkiego maksować. Najważniejsze tutaj są BM i MM, ważne SI i PM, mniej ważne TS i MC. First Aid i Treatment trzymaj wysoko.

> Ale co mam robić w czasie walki???
> Znacie jakies sposoby?
:shock: W czasie walki masz używać speciali kiedy są dostępne i się leczyć. Używaj też nanokitów żeby leczyć się dłużej. Tu nie ma jakiejś wielkiej filozofii. Później dochodzą jeszcze nano z serii Lick Wounds i Frenzy castowane w czasie walki.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 10:37 pm 
Doświadczony farmer

czytanie dat postow ftw...

"wake up neo..." :P

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]