Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Aimed Shot
PostNapisane: Pn lut 04, 2008 7:03 pm 
Wanna-Be Farmer

Czy ktoś wie jak się liczy dmg z tego specjala? nie ma tego w temacie o specjalach, ani w tematach w dziale o agencie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 04, 2008 7:08 pm 
Doświadczony farmer

czy z kazdym pytaniem bedziesz zakladal nowy topic? troche bez sensu

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 04, 2008 8:59 pm 
NoLife

Mr. Ildamaran niniejszym dostaje warra na forum.
Wysil sie chlopie i poszukaj, jak nie tu to na auno, jak nie na auno to oficjalnym forum ew. google is ur friend.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 04, 2008 9:39 pm 
Doświadczony farmer

Ostatnio dostałeś na inne pytanie dwa wątki o damagu z broni i specialach. Przynajmniej w jednym z nich AS był nieźle opisany. Co prawda przeze mnie, a ja nie gram Agentem, ale pisałem to na podstawie 5h czytania postów o ASie z oficjalnego forum AO.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 7:03 pm 
Wanna-Be Farmer

Prawdę mówiąc pewnie się mylę ale nie zauważyłem aby ktoś opisywał tu jak wyliczyć dmg z AS-a, jeśli opisywał to wybaczcie błąd. Jak nie, to mogę tu zapodać wzorek:

DMG z AS-a = Maksymalny DMG z broni której używamy*(skill AS/95)

tak przynajmniej napisano na Aowiki

EDIT: gdzie tu widać ilość warrów bo nie mogę znaleźć :D?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 7:58 pm 
Doświadczony farmer

Nie umiesz znaleźć.

Trochę jest w moim ostatnim poście w wątku "Pare danych n/t broni i ich specjali". Nie jestem pewien tych informacji, bo ich nie testowałem, a tylko tłumaczyłem z angielskiego z kilku częsciowo sprzecznych źródeł.

Nie dopisałem tam tylko, że MAX damage z broni jest po uwzględnieniu Atack Rating.

Przykład: Powiedzmy, że masz broń 10-250(150), 800 Atack Rating i 600 ASa, oraz 50 Add damage. Po uwzględnieniu AR i add damage daje to damage 80-800(450). Po uwzględnieniu ASa masz mnożnik losowany z zakresu 1-7. Powiedzmy, że wylosował się mnożnik 4. Daje to zwykłego ASa za 800*4 = 3200. Nieźle, na Traderze mam takie krytyki. Powiedzmy, że ten AS dodatkowo wykrycił, wówczas będzie (800+450)*4 = 5000. Strzał za 5k, to już jest coś, żeby tak jeszcze można było tego speciala normalnie używać częściej, niż raz na walkę.

Nie ma licznika warningów, po prostu dostałeś ostrzeżenie, że zadawanie zbyt wielu prostych pytań na tym forum może prowadzić do bana. Najpierw kilka razy czegoś poszukaj, w tym na stronach po angielsku, zanim zapytasz.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 9:05 pm 
Wanna-Be Farmer

ej ale to AOwiki nic nie pisało o tym czynniku losowym... to znaczy że AOwiki jest nie do zaufania ?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 9:53 pm 
Farmer z taczkami

Ildamaran (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
ej ale to AOwiki nic nie pisało o tym czynniku losowym...

LOL!
Gdyby nie losowość, to były by klocki lego lub puzle.
Cały urok gier polega na tym, że zawierają elemt losowy.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 10:14 pm 
Doświadczony farmer

Ildamaran (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
EDIT: gdzie tu widać ilość warrów bo nie mogę znaleźć :D?

Masz sześć na pięć, naprawdę chciałeś wiedzieć?

Enforcerka - 220/19/70 <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=47816">eq</a><br>Panidoktor - 220/11/70 <br>Parę innych 220...<br>Mauer - 150 twink sold <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=97851">eq</a><br>I jeszcze trochę lowbie 200+<br>

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 10:27 pm 
Wanna-Be Farmer

nie no rozumiem że to byłoby dziwnie jakby aimed shot ciągle zadawał tyle samo, tylko dziwią mnie tak duże błędy na AOwiki :/ jednak trochę podsysa jak widać

EDIT: zaraz, jak tu jest czynnik losowy, to czemu 4 razy z rzędu zadałem dokładnie 175 dmg z aimed shota :D? przypadek?

Ostatnio edytowano Wt lut 05, 2008 11:00 pm przez Ildamaran, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 10:37 pm 
Doświadczony farmer

[...] to znaczy że AOwiki jest nie do zaufania ?

No nie, nie mogę, zabierzcie ode mnie tego nuba, zanim się zdenerwuję.

Pff, ok.

1) Przynajmniej staraj się pisac po polsku, a nie po polskiemu.

2) Każdą informację powinno się sprawdzać w kilku źródłach. Akurat ja nie korzystam z AOwiki (zresztą poproszę linka), ale przypuszczam, że jest cześciowo wiarygodna.

3) Nie jestem Agentem i tak naprawdę nie wiem, jak to jest a ASem, ale wnioskując z tekstów "Ku**a, znowu mi nie wszedł AS" wnioskuję, że ten mnożnik rzeczywiście jest losowy. Zresztą zdarzyło mi się dostać ASa z Onehandera za mniej, niż 100 na TL5, ale ten Fixer był na drainach.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 10:46 pm 
Doświadczony farmer

Gram agentem od 2 lat i wiem, ze AS robi dmg od 1 do 13k. Na ch... mi jakies wzorki?
EOT? :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 10:57 pm 
Wanna-Be Farmer

hmm, piszę po polsku, nie wiem o co ci chodzi

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2008 12:23 am 
Doświadczony farmer

Zasadniczo, mnożnik 1 do 7 to może być również sygnatura poszczególnych grup liczb z pośród których jest losowana jedna, przypisana do konkretnego mnożnika.

Tym sposobem przykładowo:
grupa 1 - ma zawiera 100 liczb
grupa 2 - 200
grupa 3 - 300
grupa 4 - 50
grupa 5 - 10
grupa 6 - 4
grupa 7 - 2

Ergo: z pośród 666 liczb losowana jest jedna dalej to już rachunek prawdopodobieństwa.

P.S.
Czy naprawde tak trudno jest Ci przyjąć, że wartość jest losowa? Czy to po prostu wynika z ograniczenia możliwości abstrakcyjnego myślenia? Co z kolei lekko zmienia twoją pozycje w systematyce...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2008 12:28 am 
NoLife

Ja na 220 lvl (99% :p) za każdym razem walę 13k AS (w PvP zawsze cap).
Jednak to nie jest dowodem na to, że czynnika losowego nie ma.
KAŻDY RPG opiera się na prawdopodobieństwie danego zdarzenia. Twoja rola to zmniejszanie lub zwiększanie tego prawdopodobieństwa.

Jeśli chodzi o samego AS, to NIKT nie powie Ci dokładnie, jak jest on liczony. Podejrzewam, że (od kiedy nad AO nie pracują ludzie, którzy je tworzyli) nawet FunCom.
W grę wchodzi tak wiele modów jak: dmg broni, wielkość skilla, AR, evady (a raczej AAD), crit mod, że nie da się wyliczyć mocy tego specjala.
Na pewno mogę powiedzieć tyle:

AS jest wielokrotnością Twojego crita. By zwiększyć swojego crita, musisz zadbać o mocną broń, AR oraz bonusy do damage.
Po drugie, to, jak duża jest ta wielokrotność, zależy od (conajmniej) dwóch rzeczy:
- Twojego skilla AS
- Twojego crit chance

Nie pamiętam, jak to mniej więcej wygląda, ale na potrzeby tego tematu możemy zwizualizować to w taki sposób:
1. Masz crita 1k dmg.
2. Masz 1k skilla AS, a więc mnożnik AS to 5. Twój dmg AS z samego iloczynu to 5K dmg.
3. Dochodzi do tego Twój crit chance, jeden z tych czynników losowych, które powodują, że na 220 lvl można (kilka razy tak miałem) walnąć AS o mocy 1xcrit.

Ponadto, dyskutuje się nad tym, czy jakieś znaczenie mają evady. Jakieś skille defensywne muszą mieć, bo przed 220 levelem ma znaczenie czy walisz w czerwonego moba czy w leeta.
Ale tego jest więcej! Mnożnik Twojego AS ma zastosowanie jedynie do 10k dmg. Potem wielkość AS nie jest iloczynem x*crit!!!

Tyle, ile pamiętam. Kompletnie niepotrzebna jest mi ta wiedza, mimo, że agentem gram 3 lata... kiedyś sobie z nudów czytałem.
O ile rozwija się agenta prawidłowo, to w 99% przypadków na 220 levelu ASa się capuje.
Tak więc nigdy nie pytaj agenta o mechanikę AS, lepiej zapytaj... doca.

Edytka:
Aha, nie czytałem wszystkich postów tutaj, ale jedna rzecz zwróciła teraz moją uwagę.
Sawik pisze, że AS to wielokrotność jakiegoś (tu wrzuć obliczenia jakiegoś strzału) strzału, który może być ewentualnie dodatkowo scritowany.
To poważny błąd. AS jest zawsze wielokrotnością crita. Po 10k jest *troszkę* inaczej, ale wciąż uwzględniany jest Twój crit. Oczywiście nie biorę pod uwagę patologii typu reflect.

Podkreślam, od crit chance zależy mnożnik (będący wypadkową skilla AS, crit chance i pewnie kilku pierdół takich jak level gracza), nie damage będący zwielokrotniany przez ten mnożnik.

Obrazek

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona