Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Pytania newbie
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 7:50 am 
Wanna-Be Farmer

Witam! Jestem nowy w AO i zastanawiam się nad wyborem postaci. Po przeczytaniu poradników agenta na tym forum zainteresowała mnie ta postac, i tu pojawia się moje pytanie: Czy agent jest to dobra postać na początek gry w AO?

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 7:54 am 
NoLife

Agent jest jedną z trudniejszych postaci, pod względem rozwoju i levelowania. Ale jak Ci się ta profesja spodobała, to się nie przejmuj i graj. Większość agentów to pierwsze postacie graczy, więc da się ;).

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 7:56 am 
Wanna-Be Farmer

Dziękuje, postać zainteresowała mnie ponieważ z tego co przeczytałęm jest to damage dealer a takowym grałem w L2 z którego przenosze sie do AO :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 8:55 am 
Farmer z przyczepką

witam

oczywiście Pip jest znawcą, ale ja uważam że Agent to "nie jest dobra postać na początek", zagraj Advem, soldem, fixem itd.
(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
Po przeczytaniu poradników agenta

to poczytaj inne :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 9:43 am 
NoLife

Nie ma się co przejmować trudnością profesji, naprawdę. Ja się agentem świetnie bawiłem, to moja pierwsza i jedyna postać. Jeśli uważasz, że gra agentem da Ci frajdę, to się nie zastanawiaj. Nie rozumiem innego podejścia :P. Przecież gra to nie prowadzenie samolotu żeby najpierw trzeba było zaczynać od symulacji bo boeingiem by się rozbiło :). Gra ma dawać radość i tyle. Jak Ci agent nie podejdzie, to po prostu zrobisz inną postać. Ale przy wyborze każdej profesji jest takie ryzyko.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 10:01 am 
Farmer z przyczepką

witam

pięknie Pip, ale moim zdaniem to nie jest odpowiedź na pytanie topika,
to że Ty się fajnie bawisz Agentem nie wyjaśnia czy to dobra postać na początek, więc jak widać masz ochotę to napisz co się z tym wiąże, wszystkie za i przeciw.

ps: co Huher wybierze to jego sprawa, ale dobrze by było żeby wiedział co go czeka grając agentem, a jeżeli faktycznie agent dla niego będzie naj, to żadna strata jak zagra czymś łatwiejszym, przynajmniej będzie miał porównanie i większe doświadczenie co mu potem wydatnie pomoże.

dzieki, hej.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 11:36 am 
Pr0 Farmer

no tak... najlepiej pójść na łatwiznę, rolnie adva i będzie miał dd+heal... nie rolnie czegoś innego z lenistwa (no offence), inna klasa... podobnie, niech sobie gra czym chce, wyraźnie funcom oznaczył przy klasach poziomy trudności ich prowadzenia.
Nie spodoba mu się to sobie rolnie coś innego.

ps. ja miałem podobnie, pierwsza postać od razu agent... i tak... widziałem że tam jest oznaczenie Hard...

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 12:00 pm 
NoLife

Tata, oczywiście masz rację mówiąc, że łatwiej jest grać np. advem. Ale to nie o to przecież w grze chodzi... Bardzo prawdopodobne jest, że gdybym zaczął grać enfem, mogłoby mnie dawno w grze nie być. Po prostu enf to nuda (enfem dla mnie ciekawie zaczyna się robić, gdy zaczyna się pełnić rolę tanka, czyli dość późno).
Chodzi o to, że niektórzy oczekują od postaci jakiegoś wyzwania. Ja na przykład lubię kombinować jak tu nie zginąć :). I TAK: wolę biegać agentem gubiąc aggro niż stać soldem jak kołek napieprzając kilka przycisków :).

Zgadzam się z Tobą Tata, wypada podać trudności jakie może napotkać młody agent:
- agent w pewnym momencie robi masywny dmg, jednak jest wtedy wątłej budowy, te dwie rzeczy nie idą w parze, więc albo hamujemy dmg, albo szukamy sposobów na gubienie aggro :)
- ciężko jest wyrobić z podnoszeniem nano-skilli, warto mieć na to dobrą taktykę (ale można bez, co w moim przypadku działało :P)
- do 150 lvl brakuje IP na skille, wiele ciekawych skilli trzeba odpuścić, tu też jest ciężko
- agent ma FP, więc trzeba będzie trochę więcej nanosów, ale do 100 lvl jest luzik :)

A jakie zalety grania agentem? :P
- jest CIEKAWIE :D
- na 70-120 robi największy dmg ze wszystkich profesji (chyba, że coś się zmieniło), więc wtedy czuć DUŻEGO powera :)
- masterowanie aimed shotów, wierz mi, aimed shotowanie wymaga dużej wprawy, ulepszanie swoich manualnych umiejętności daje dużo frajdy :)
- no i KLIMAT!!! :D

A tak w ogóle, to mój wybór agenta był czysto losowy. Gdy zaczynałem, nie miałem pojęcia o grze. Spodobał mi się pomnik agenta na stacji kosmicznej i tyle :). Nie żałuję!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 12:21 pm 
NoLife

Primo: Agent daje naprawde duzo funu (glownie ze wzgledu na swoja wielozadanowosc).

Secundo: Grajcie tym czym macie ochote to w koncu mmoRPG :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 9:19 pm 
Farmer z przyczepką

witam

powiem to samo co Ty Pip, enf najlepszy, super fun, ale broń boże żebym go polecał jako postać na początek, i o to tu chodzi, nie o to czy z postaci mamy fun, tylko czy jest dobra na początek, wsio, nie istotne czy ktoś idzie na łatwiznę czy nie, mnie rybka jaką ktoś wybierze postać, ale jeżeli zdecydowałem się odpowiedzieć to w jakimś sensie przyczyniam się do jego decyzji, więc staram się robić to jasno i rzeczowo

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
Czy agent jest to dobra postać na początek gry w AO?

moja odpowiedź > nie

Pip i Yild zachwalają że z Aenta masz "super fun", ja powiem że na innych postaciach wcale nie mniejszy, ale nie wszystkie nadają sie na początek czy grę frobkiem, zagrać możesz każdą, trudna postać może zniechęcić, i nie każdy ma fun pokonując trudności, to co "nam" się podoba, wcale nie musi innym.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 9:38 pm 
Farmer Mastah

hehe dyskusja z d..y, każda klasa jest dobra na początek gdyż nie jesteś skrzywiony nawykami z innych klas.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2008 11:46 pm 
Farmer z taczkami

Zgadzam się z przedmówcą. Granie fixerem skrzywiło mi psychikę. Teraz każdy mój alt porusza się przerażająco wolno a każdy cios zadany przez mobka wzbudza zdziwienie. Nie bierz fixera, bo skończysz jak ja (i wszystkie pozostałe mainy fixy) - staniesz się nadpobudliwym, znerwicowanym, niecierpliwym trollem. :wink:
Birkart

Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 10:51 am 
Doświadczony farmer

Weź tradera, potem każda inna postać wyda Ci się wypaśna.

Enforcerka - 220/19/70 <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=47816">eq</a><br>Panidoktor - 220/11/70 <br>Parę innych 220...<br>Mauer - 150 twink sold <a href="http://auno.org/ao/equip.php?saveid=97851">eq</a><br>I jeszcze trochę lowbie 200+<br>

Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 11:10 am 
Doświadczony farmer

Trader niby jest też "hard", ale grało mi się całkiem fajnie (ale tylko z drużyną, solowanie to kiepski pomysł). Tyle tylko, że ja miałem już wtedy odpicowanego adva lvl 100 i 20M kasy, więc nie było problemów z implantami / shotgunami / nanosami, bo mogłem je kupić, lub sobie rolnąć. Dzięki temu mój trader jakoś sobie radził na początku.

Po advie trochę trudno było się przyzwyczaić do słabszego leczenia i nerwowego szukania co by tu wydrainować, bo mam 20s na drainach, a nie chce mi się robić drabinki od początku. (Drabinka, to używanie coraz lepszych drainów w miarę wzrostu nanoskilli, często jest to odpalenie 5 drainów po kolei, a później uzywanie tylko tych najlepszych). Poza tym dopóki nie osiągnąłem 5k nanopool dobijał mnie koszt nanosów, który potrafił szybko spompować nawet Nanomaga i musiałem często drainwać nano z mobów (przy solowaniu, często ponad 5 razy z jednego).

Advem grało się dosyć prosto i bezboleśnie. Podejść do moba i na zmianę odpalać leczenie i speciale, aż padnie, lub skończy mi się nanopool, lub odnie moje leczenie. Trader to było większe wyzwanie, choćby dlatego, że używałem shotgunów, a to dosyć kiepska broń. Poza tym Trader cały czas coś castuje: drainy, leczenie, wrangler, wysysanie nano, calmy, rooty, a na bossie AC drain na dokładkę. Strasznie narzekałem, kiedy byłem głównym healerem w grupie, jako dodatkowy dało się jeszcze grać.

Co do Agenta, to uznałem, że postać jest dla mnie za trudna (AS) i za droga (po ileś tam nanosów z różnych profesji). ASem bawiłem się na MA (z łukiem) i idzie się tego nauczyć, ale jest trudno i wymaga to różnych sztuszek, ja na przykład wybiegnięcie poza zasięg moba spamując ASa. Zdecydowanie wolę flinga i bursta. Co prawda w PvP są na nic, ale dla mnie nie ma to znaczenia, bo w PvP i tak ginę.

NTek też ma hard, ale jest bardziej "hard", niż Trader. To jest w ogóle rozpacz i zgrzytanie zębów. Nie ma leczenia (poza warstwami), damage raczej kiepski, do solowania nadaje się tylko z pocket fixerem. Wtedy można pobiegać wokół jakiejś dynki i spamować AoE ataki, co nazywa się kitowaniem, ale też jest ciężko. Jedyna szanasa na przyzwoity exp to podpiąć się do jakiejś drużyny, no i to spamowanie pod TOTW "Please invite me, I have 51 pts humidity extractor" w nadzieji, że ktoś mnie weźnie. NTkiem froobem gra się trudno, za to jako adv i trader zawsze chciałem mieć NTka w drużynie ze względu na buffy i później nie potrafiłem zrozumieć, czemu mój NTek nie jest rozchwytywany.

Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 5:31 pm 
Pr0 Farmer

Sawik (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Trader ...

Za długie, nie czytam :P

Narodziny wirtualnego emo - totalitaryzmu :) w Kropkańskiej Republice Ludowej (People's Republic of Kropka - PRK) :)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona