Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: pytanie na temat craty
PostNapisane: So lis 04, 2006 9:39 pm 
Wanna-Be Farmer

może napisałby ktoś coś na temat biurokraty np: co potrafi ,czy warto nim grać itp????O tej profesji jakoś nic nie mogę znaleść(przynajmiej po polsku)z góry thx

Tytuł: Re: pytanie na temat craty
PostNapisane: N lis 05, 2006 8:34 am 
NoLife

Co prawda nie gram crata, ale postaram sie w kilku zdaniach odpowiedziec na twoje pytanie. Biurocrata to jedna z 3 profesji, ktore posiadaja pety (czyli przyzywaja postacie aby walczyly po ich stronie). Teoretycznie jest to najslabsza z tych 3 profesjli, ale ma kilka niezaprzeczalnych zalet:
- biurokrata jest jednym z najlepszych mezzerow, czyli postaci ktora moze "uspokajac" (mezzowac) moby tak aby zaprzestaly atakowac. Dzieki temu dobry biurokrata wielokroc obchodzi sie bez walki lub walczy tylko z 1 mobkiem.
- biurokrata moze przylaczac (charmowac) do siebie moby. Dzieki temu moga po jego stronie walczyc naprawde potezni przeciwnicy (dobry biurokrata na 220 lvl z 2 mobami po swojej stronie+botem zadaja jeden z lepszych dmg w grze). Maksymalnie moze przejac 2 moby. (z czego 1 bedzie tylko 2.5min po jego stronie).
- na 220 lvl biurokrata posiada fajnego peta: Carlo Pinetti. Jest to atrox-ochroniaz, chodzacy w garniturze i z aktowka :). Z posrod petow zadaje on najwiekszy dmg.
- biurokrata posiada tzw speeche. Sa to buffy ktore dzialaja na caly team i maja bardzo ciekawe efekty. Tutaj cala lista buffow craty: http://auno.org/ao/nanos.php?prof=bureaucrat
- na koncu zostawilem najwazniejsze: XP!!!
Biurokrata jest mistrzem w zdobywaniu XP. Potrafi on w mgnieniu oka odzywskac stracony (umieszczony w poolu) XP jesli postac zginela. Dzieki buffom do XP zwieksza maksymalnie do 9% zdobywane xp za kazdego moba, a dzieki perkom (jesli crata ma SL) stackowanie czy kitowanie jest najlepszym sposobem na zdobywanie XP/SK. Dosyc powiedziec, ze dzieki cracie (Dyrektorowi jesli dobrze pamietam) i kilku itemom na XP zdobylem za 1 misje 210k SK (210 000 000 XP). Poprzez swoje dodatki do XP biurokrata nie powinien miec nigdy problemu ze znalezieniem teamu, a anegdota mowi ze crata bedzie w teamie nawet jesli nie castnie petow, nie zabierze zadnej broni i pojdzie w medsuicie :D

Ps. mam nadzieje ze powstanie niedlugo poradnik dla craty, z opisem ras, buffow, broni/armor itp. Ergo duzo wiecej niz ja tu napisalem :)

Tytuł: Re: pytanie na temat craty
PostNapisane: N lis 05, 2006 11:21 am 
Doświadczony farmer

Sparth2 (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Teoretycznie jest to najslabsza z tych 3 profesjli

zdanie powinno brzmieć "Teoretycznie jedna z silniejszych profesji, JEŻEJI wiesz jak nia grać. ;)

Poradnik:
Oficjelne forum AO

Tytuł:
PostNapisane: N lis 05, 2006 2:19 pm 
Pr0 Farmer

Musisz przede wszystkim pamiętać, że AO jest grš RPG tak więc postać, którš wybierasz powinna ci zwyczajnie odpowiadać.

Crata moim zdaniem nie jest dobrš profesjš do rozpoczęcia gry ponieważ gra nim jest bardzo trudna. Miałem okazję grać już każdš profesjš w AO i crata zdecydowanie był najtrudniejszy.

Aby przywołać sobie dobrego cyborga trzeba sporo inwestować w sprzęt (implanty!) i dodatkowo biegać proszšc o buffy przedstawicieli innych profesji. Osób zaczynajšcych grę nie będzie stać na dobry sprzęt więc ich bot będzie miał niski lvl i będzie mało skuteczny a nawet jeżeli uda się przyzwać sensownego bota to i tak jest on zawsze gorszy od bota inżyniera na tym samym poziomie. Olbrzymim problemem odnoœnie botów jest to, że w grze w ogóle nie występujš boty craty w levelach powyżej 169 dla darmowych kont. Przy pewnej dozie kombinowania można sobie takiego peta przywołać już przed 100 lvlem. A co przez następne 100 lvli? Cóż, w zamyœle producentów gry charmy. Inżynier na darmowym koncie rzuci peta ql 200, który twojego rozwali migiem.

Charmy (przejmowanie kontroli nad innymi potworkami) to bardzo fajna rzecz, ale niestety aby przejšć kontrolę nad jakimœ sensownym potworem też trzeba mieć dużo w skillu a to się bierze ze sprzętu i buffów (czyli jak wyżej), którego nie będziesz raczej mieć. Pewnym mankamentem jest też to, że charm trwa tylko trochę (kurde, zawsze za krótko!) i gdy przestaje działać to potwory zwyczajnie się na ciebie rzucajš. Mało doœwiadczony gracz ma wielkie trudnoœci by tego upilnować i często zostanie wykończony przez swoje własne sługi.

Dla poczštkujšcego gracza ciężko jest też o jakšœ konkretnš broń dla craty. Prawdopodobnie większoœć wybiera pistolety bo je zaleca większoœć poradników i crata ma jakiœ buff do nich a tych niestety w sklepie nie da się kupić w zwyczajnym sklepie anie znaleŸć na misji tylko trzeba odkupić od innego gracza albo poprosić kogoœ o kupno sympatycznych pistolecików the original electronicum, które sš dostępne w sklepach na obszarach gdzie gracz bez płatnych dodatków się nie dostanie. Czyli bez znajomych i kasy ciężko. Dla przykładu sympatyczne bronie melee dla adventurera, enforcera, metafizyka i innych da się znaleŸć całkiem szybko i zupełnie za darmo już w drugim dungeonie. Ja bym zamiast na broni polegał na ofensywnych nanosach, których crata troszkę ma.

Przyrost xp to fajna rzecz ale nie oznacza, że będziesz awansować jak błyskawica ;) W xp największš rolę odgrywajš perki, których na darmowym koncie nie ma.

Ogólnie, to co napisał kolega Sparth oczywiœcie zgadza się z prawdš tylko, że w przeważajšcej mierze:

1. Dotyczy osób z dodatkami.
2. Dotyczy osób na wysokoim lvlu.

No ale przede wszystkim trzeba pamiętać o tym co napisałem na wstępie.

Hej!

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 8:57 am 
NoLife

Ajs w sumie masz racje, napewno crata nie jest profesja najlatwiejsza (dosc ciezka dla poczatkujacego gracza), ale z kilkoma tezami sie nie zgadzam:
- kasa na impy i sprzet. Powiem tak: dziennie mozna zarobic na low lvl ok. 1-2m. Niby nie duzo ale powoli juz mozna uciulac niezla kase. Dla porownania podam ze na 1 czesc mojego pancerza musze srednio farmic kase przez 15-20 dni (nic innego nie robiac). Porownujac do tego mozna zarobic 30-40m za ktore mozna kupic naprawde duuuzo na low lvl.
- crat ze swoimi XP buffami oraz buffem do poola na RK tez duzo szybciej znajdzie team niz inna profesja (moze oprocz doca). Ergo lvlowanie tez pojdzie mu sprawniej.

Napewno jest tak, ze crata po rzuceniu ostatniego peta ma nie wielke szanse na zwieksze swojego dmg. Pozostaja charmy i lepsze bronie. Enga ma podobnie, na 150 tez sie juz srednio oplaca grac. Taki sold na przyklad do 200lvl jest ciekawa postacia (na 190 ma nowe bronie i lepszy armor).

Dla poczatkujacego gracza jednak polecam adva lub fixa. Potezne i uniwersalne postacie (tak i na RK jak i w SL).

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 2:34 pm 
Pr0 Farmer

Oczywiście masz rację co do kasy Sparth, tylko ja starałem się ująć to z perspektywy początkującego gracza, dla którego nie jest to aż tak oczywiste, że kasa leży na ulicach :)

Co do craty w teamie podtrzymuję jednak teorię o jego małej użyteczności jako frooba. Perków nie ma a buff do xp (baton) można zdaje się wziąć jak ktoś się uprze od wysokolevelowego craty przed wyjściem na misję. Jak dla mnie jednak jest kilka innych rzeczy, które warto mieć w NCU zamiast batona (35 ncu / 9%), które z pewnością znacznie bardziej ułatwiają życie.

Crowd control wychodzi innym profesjom tylko minimalnie gorzej ( a nawet lepiej - drainiety trader),co zbija podstawowy argument za cratą.

Z charmami ogólnie też jest niewesoło, bo żeby cokolwiek wysokolevelowego charmnąć to trzeba mieć załadowane mochamy a że na niskich lvlach ciężko jest z ncu to oznacza wybór pomiędzy wysokim petem a dobrym charmem bo skille się nie pokrywają i trzebaby buffować aż 5 skilli (czyli 250 ncu na same mochamy) a na to zabraknie ncu. Ja grając na niskim lvlu postawiłem na bota (2x mocham = 100 ncu) a charmy były wyłącznie kosmetycznym dodatkiem. Będąc w foremans office od 40 lvlu praktycznie w ogóle zrezygnowałem z charmów bo jedyne co mogłem sobie wziąć to ci podstawowi strażnicy, którzy byli ciency jak diabli.

Co ciekawe, mój crat okazał się zadziwiająco dobrym DD ale wynikało to z tego, że stosunkowo szybko wrzuciłem na siebie Dark Pistola, który ma dmg niewiele mniejszy niż styg z totw (szybki jest + fling + rad dmg) a w połączeniu z jakimś innym sensownym pistolecikiem (np. CDR - burst) powoduje, że można odnąć całą bandę KSujących po totw gimpów :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 3:14 pm 
NoLife

1. kazda profesja potrzebuje kase na sprzet (crat napewno nie jest wyjatkiem) i jesli nie chce byc gimpem to musi inwestowac

2. low lvle sa a zaraz ich nie ma, nie biez pod uwage ile maja gracze ncu na low lvlach bo to trwa krotko (50 lvl mozna na luuuzie w tydzien zrobic) i zaraz przemija.

3. o buffie do xp nikt nie mysli kiedy i tak lvle sie trzaska, calkiem inaczej gracze mysla na 150 lvl (frooby) i na 200+ (z dodatkami). Mimo ze crat nie ma perkow to baton i tak roxxuje.

4. to prawda, ze ciezko sie gra crata solo i nie polecam go dla poczatkujacyh

5. Na low lvlach crat sie nie nadaje do solowania, a nawet w teamach jest wrazliwy na smierc, ale patrz punkt 2. :D

Tytuł:
PostNapisane: So lis 11, 2006 2:32 pm 
Wanna-Be Farmer

ja i tak zostanę przy cracie może i często zgony łapię i ekpi wolno ,ale jakoś gra nim się ciekwiejj niż innymi profesjami(przynjamiej mnie) a i jeszcze pytanie lepiej używać broni czy nano zadających obrażenia???

Tytuł:
PostNapisane: So lis 11, 2006 2:42 pm 
Ambitny farmer

Najlepiej i tego i tego :)

AoC - Ymir
Gieniek - Stygian Tempest of Set

Tytuł:
PostNapisane: So lis 11, 2006 3:57 pm 
Pr0 Farmer

Oczywiście najlepiej mieć i jedno i drugie . Warto wbić się w pasek 6x jak najszybciej i zainstalować sobie nano formula recompiler podnoszącą szybkość rzucania nanosów no i ocyzwiście maxować nano initiative. Dzięki temu nuki będziesz rzucał prawie od ręki co pozwoli ci zastosować niezbyt subtelną ale zadziwiająco skuteczną taktykę walenia wszystkim co masz czyli pet + nuke + normalna broń ze specjalami na raz. Jak walisz wszystkim jak leci to koniecznie wpierw unieruchamiaj moba bo bot nie jest wtedy w stanie zazwyczaj utrzymać aggro. No i broń warto dobierać w ten sposób, żeby specjali było jak najwięcej. Podana przeze mnie konfiguracja CDR + dark pistol jest chyba optymalna na niskim lvlu bo zapewni ci i fling i burst. A tak właściwie to na jakim jesteś levelu?

Tytuł:
PostNapisane: So lis 11, 2006 6:57 pm 
Farmer z taczkami

taivo (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
ja i tak zostanę przy cracie może i często zgony łapię i ekpi wolno ,ale jakoś gra nim się ciekwiejj niż innymi profesjami(przynjamiej mnie) a i jeszcze pytanie lepiej używać broni czy nano zadających obrażenia???

Na niskich lvl - uzywaj bota + nano
na srednich lvl - uzywaj nano + pistoli
Na wyzszych lvl - uzywaj charma + nano + pistoli
Na najwyzszych lvl - sam bedziesz wtedy wiedzial co wychodzi najlepiej

Tytuł:
PostNapisane: N lis 12, 2006 3:21 am 
Farmer z przyczepką

Wśród pet profesji, to IMO dobrze zrobiony crat jest w endmage zdecydowanie najlepszy jeśli chodzi o PVM. No i niezaprzeczalna zaleta, leveluje się go kosmicznie szybko , nie tylko ze względu na buffy do xp, ale także na teamy rzadko kiedy się czeka dłużej niz kilka minut.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 27, 2006 12:11 am 
Wanna-Be Farmer

Jakie jest rozwiązana rozbudowa droida ? Jego lvl zalezy tylko od nanosa czy jakoś się go rozbudowywuje ?

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 27, 2006 3:19 am 
Sołtys

od nanosa, nie da sie rozbudowywac, jedynie bufy na niego rzucac

Rimor Enforcer 150/nie pamietam/nie mam pojecia

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 27, 2006 9:52 pm 
Farmer z taczkami

Dokładnie tak jak Dim napisal: wyższe nano skile = wyższy ql nano = wyższy ql droida.

Buffy dla droida też, są ale z tym warto się zastanowić. Czesto jest tak, że droid pada w czasie krótszym niż ten, który spędzisz na jego buffowaniu. :)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]