Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: HP = DEF
PostNapisane: N mar 14, 2010 8:59 am 
Farmer z przyczepką

witam

czy ktoś jest w stanie jakoś porównać HP do DEF? chociaż orientacyjnie?

przykładowo ile trzeba defa żeby było lepsze niż 1k HP, itp.

dziękuję, hej.

Tytuł: Re: HP = DEF
PostNapisane: Pn mar 15, 2010 11:51 am 
Pr0 Farmer

To dosyć dziwne pytanie Tata. Chodzi ci o pvm czy pvp? Generalnie to ciężko o jakąś zależność ale w pvp gdzieś tak do tl3-tl4 liczy się głównie HP z tego prostego powodu, że ludzie mają dużo więcej AR w stosunku do tego ile możesz mieć w def więc i tak trafiają, podczas gdy full auto nie jest jeszcze aż takie evul (recharge+ ar). No i zazwyczaj ma się mniej inicjatyw by mieć broń na 1/1 w full def więc sporo ludzi nawet nie biega na full def. Na tl4 - tl5 sytuacja zaczyna się wyrównywać bo dzięki nowym zabawkom (notucomm, token board, igoce etc.) można mieć całkiem niezłą defensywę i warto w nią zainwestować by unikac hitów, a przede wszystkim mieć szansę na evadnięcie full auto. Na tl5 enf może mieć gdzieś tak self baffed 1,6k defa w dodge i evade (przed Wit) w rozsądnym setupie więc już jest całkiem duża szansa na wybronienie się. Towerek i kilka swapów podnoszą to do prawdziwie kosmicznych wartości.

Mój ostatni setup na tl5 na battlestations wyglądał tak (perki są nieaktualne):
http://auno.org/ao/equip.php?saveid=154145
I chociaż nie był to evade setup (zwłaszcza jeśli chodzi o dodge, którego brakowało mi ze stopy) tylko setap z heal deltą, to w ogólnym rozrachunku w mass pvp dawało się evadnąć bardzo dużo, a do dueli zawsze można swapnąć jakiś aao szajs. W pvp na tl5 ilość HP zbytnio nie miała dla mnie znaczenia w codziennym setapie miałem 17,5k i w zasadzie chyba bardziej to już było wadą niż zaletą bo jak jakiś cholerny nub z pere sniperem pociągnął mnie za ponad 5k dmg co 11s to nijak nie dało się tego odleczyć nawet z 2s HD. Aimedshot musi odejść, w AO nie ma nic głupszego.

Na tl7 się nie znam ale chyba z tymi HP buffkami HP zupełnie nie ma znaczenia.

Narodziny wirtualnego emo - totalitaryzmu :) w Kropkańskiej Republice Ludowej (People's Republic of Kropka - PRK) :)

Tytuł: Re: HP = DEF
PostNapisane: Pn mar 15, 2010 3:05 pm 
Farmer z przyczepką

witam

dzięki, chciałem jakieś ogólne przemyślenia ile def warte zamiany na hp i odwrotnie, wiele osób pyta co lepsze, sam mam czasem dylematy a często trudno to nawet praktycznie ocenić, poza tym niekiedy trudno zdobyć jakiś item, więc im większa wiedza tym bardziej wiemy czy warto coś zdobywać i co zakładać.

głownie chodzi o pvm TL7, choć inne sytuacje też mile widziane, (jw. dzięki)

przykładowo wszyscy wiemy że więcej defa mob nie trafia i hp nie tracisz, ale sadziłem że być może ktoś ma lepszą wiedzę w tym temacie i jest w stanie powiedzieć coś więcej.

dzięki, hej.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ]