Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Porównanie: Parry Stick / fisty / Toruring Tool
PostNapisane: Cz lip 06, 2006 7:04 pm 
Początkujący farmer

Chcialem zaprezentowac wyniki moich badan. Testowalem 3 rodzaje equipmentu (bronie), i oto wyniki

Parametry testowania:
MA skill: 950
Phisic Init: 631
Agg/def bar: 75% ( 6/8 )
Lvl: 142
MIejsce testowania: misje QL 126

1. 200QL Lotus Parry Stick + 149QL Orchid Parry Stick:

Dmg per minute: 28k
Average regular dmg: 884
Average crit dmg: 2360
Max crit dmg: 3176

Sticki sa powolne, dlatego aby utrzymac wysoka predkosc traci sie def (przesuwajac agg/def bar). Bonus evade/parry jest kuszace (2x200ql daje +200 parry/evade) ale dmg nie jest zadawalajacy. AR spada o okolo 200

2. Gołe pięści:

Dmg per minute: 34k
Average regular dmg: 1018
Average crit dmg: 3010
Max crit dmg: 3129

Na tym poziomie fisty maja wiekszy dmg niz Sticki, około: 85 - 360 (471) (źródło: Rayne) i sa szybsze. AR jest maxymalny (okolo 1000)

3. 126QL Torturing Tool

Dmg per minute: 40k
Average regular dmg: 803
Average crit dmg: 2419
Max crit dmg: 3198

TT dziala jak dodatkowy atak do fistow jako staly dmg (około 300+), wiec hitow jest wiecej i stad mniejszy dmg sredni, ale ogolny dmg jest wiekszy. AR spada o okolo 200

Wiec wyniki mowa same za siebie...

Ostatnio edytowano Wt lip 11, 2006 3:09 pm przez Dziewczynka, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 06, 2006 7:09 pm 
Farmer Mastah

Dobrze jak juz zamieszczasz takie wyniki, to podaj poziom twoje ma skilla, inity, poloznie suwak def/agg, odnosnie ar spada o 200, u mnie leci o wiecej bo ma wiecej skila, wiec bez powyzszych danych pisanie o ile spada nie ma sensu

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 06, 2006 8:29 pm 
Początkujący farmer

A sry, zapomnialem na smierc, a mam to w pliku, dodam zara

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 10, 2006 8:16 pm 
NoLife

Amarande (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Hmm - powiem tak te testy niszego nie dowodzą. Musiał bys lac nonstop te same moby o tym samym ql i tych samych buffach. - niewykonalne.
Dobrym miejscem na testowanie jest backyard i mobki ql 1 - trafiasz zawsze za crit i zawsze za taka sama ilośc dmg. Na tej podstawie bedziesz w stanie policzyć która z broni zadaje najwiekszy dmg. inaczej są to wartości przybliżone. ;)

w BY bedzie sie trafialo max dmg, a to rzadko odzwierciedla prawdziwa wartosc broni

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 10, 2006 9:47 pm 
NoLife

Amarande (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
IMO BY jest bardziej miarodajny - zabic po 1 mobku z każdej broni - bedziesz miał dokładne - powtarzalne wyniki. Sposób testowania na misji ma to do siebie ze nasz różne mobki wiec z jednym bedziesz walczył dłuzej z innym krócej z to już wpływa na ogólny wskaźnik DPS.
Zauważ że sredni dmg. na minute nie różni sie tak bardzo od siebie 28 / 34 / 40 k dmg. to są 2-3 crity, a na tym MA bazuje. Problem w tym że jeżeli nie bedziesz zawsze zadawal identycznej ich ilości cały test szlag trafi. :)

no tak tylko dzieki temu testowi uzyskasz idealna bron na leety z BY :) ktore posiadaja AC bliskie zeru. Wyjdzie Ci na przyklad ze taki PoP lub Blackbird to super bron a tak naprawde jest to dobra bron ale na mobki na RK (i to tez nie wszystkie). Taki jpgpp wypadnie przy niej slabo w BY :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 10, 2006 11:39 pm 
Ambitny farmer

zeby wyniki byly miarodajne na kazdy rodzaj broni trzeba okreslic probe (ilosc) mobow jaka doswiadczamy :twisted: . 1 mob w tym momencie jest obciazony bardzo wysokim bledem- postawiona zla hipoteza potwierdza sie; odrzucamy dobra hipoteze (o ktorej nie wiemy ze jest dobra). zeby prawdopodobienstwo tych bledow zmniejszyc trzeba maksymalnie zawyzyc probe i utrzymywac te same warunki (jeden ql mobow, takie same moby, te same statystyki/buffy/ etc.) przy takich zalozeniach proba rzedu 100 bylaby skromna...

tak sie powymadrzalem, w koncu udalo mi sie zaliczyc statystyke :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 6:59 am 
Farmer z przyczepką

to zalicz za mnie ekonometrie we wrzesniu :P

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 8:55 am 
Ambitny farmer

we wrzeniu musze embriologie zaliczyc wiec bede zajety :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 9:29 am 
NoLife

Agra (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
we wrzeniu musze embriologie zaliczyc wiec bede zajety :mrgreen:

embriony (kurze) we wrzeniu? czyli co egzamin z gotowania jajek na twardo? ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 9:43 am 
Początkujący farmer

Wracajac do tematu: testy robilem na misji ql 126, wiec moby moze nie byly zawsze takie same, ale srednia mobow byla jakas tam, buffy mialem max zawsze, wiec wyniki te sa jakims nosnikiem informacji w miare miarodajnym ( ;) ). Wniosek jest taki ze Torturing zwieksza ogolny dmg fistow ktory jest wiekszy (wg Rayne Calculatora) niz Parry Sticki. Bylem w bledzie myslac ze Sticki sa lepsze, niedosc ze wygladaja dosc dziwacznie, raz ktos skomentowal ze co za pałeczki do ryżu mam ;p

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 10:18 am 
Sołtys

ja tam sie zawsze testuje na guardzie w by, ac w miare evady jakies tam ma i zawsze taki sam

Rimor Enforcer 150/nie pamietam/nie mam pojecia

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 10:19 am 
Ambitny farmer

usrednianie powinno byc maksymalnie ograniczone, wiec moby zawsze ten sam ql. inaczej zwieksza sie blad wynikajacy z przyjmowania przyblizen. sprobuj tego na jednym typie i ql przeciwnikow, bo narazie masz wyniki, ktore pewnie sa miarodajne, ale jest prawdopodobienstwo, ze moga byc nieco przeklamane na korzysc jednej z broni...

Sparth: mniej wiecej, wlasnie skonczylem przygotowanie polegajace na zrobieniu jajecznicy... ciekawi mnie tylko co ja moge upichcic z zarodkow jezowcow i myszy ^^

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 10:26 am 
Farmer z przyczepką

Agra (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
ciekawi mnie tylko co ja moge upichcic z zarodkow jezowcow i myszy ^^

polej olejem posyp maka wybij na to 1 jajko troche soli cukru wymieszaj i do mikrofalowy :P
ciasto z niespodziewajka :D

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona