Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Tradeskille - jak podzielić.
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 2:10 pm 
Wanna-Be Farmer

Witam , chciałam sobie zrobić jednocześnie 2 postacie engineera i tradera
(fr00by). Zastanawiam się jak podzielic tradeskille , chodzi mi o to by np
engi mogł robić armor (carbon, cas) / weapon / implanty
a np trader jawler /przerabiać plazme
i tu pytanie w jakie skille dawac i jak to podzielic wszystkie by coś mi nie umkneło
wiem że obie postacie mogą mieć podobno wszystkie tradeskille ale chciałabym sobie troszkę ułatwić . Czytałam kilka forum i nigdzie nie mogę znaleść który skill odpowiada za co i z którym się łączy :
Mech engi, Quantum , pharma tech , chemistry , elec engi , weapon smt , nano prog , psychology , tutoring . :shock:

Byłabym wdzieczna gdyby ktoś też wyjaśnił mi po co jest tutoring i czy warto inwestować w ten skill. :oops:

Czekam na odowiedzi bądź pomocne linki .
Pozdrawiam! :roll:

Tytuł: Re: Tradeskille - jak podzielić.
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 2:27 pm 
NoLife

Podejrzewam, ze ulatwisz sobie tylko niewiele - itemami i implantami. Skille i tak bedziesz miala zmaxowane i Ci zostana IP-ki do rozdania.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 2:32 pm 
Wanna-Be Farmer

Czyli lepiej nie rodzielać tylko zrobić sobie wszystko na engim ?
W sumie to ułatwienie chyba faktycznie nie jest ułatwieniem bo więcej zawirowań :P

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 4:11 pm 
Farmer z przyczepką

witam

na jaki lvl te postacie? każda ma wady i zalety, ale ja Ci polecam enga ze względu na łatwość lvlowania, do 200 enga zrobisz dość szybko, zrób tak, full abilities i skile do peta, potem na 200 wszystko w tradeskile ( w tutoring też) a jeżeli Ci nie starczy to po prostu reset i masz wsio.

traderem uzyskasz więcej skili trade dzięki bufkom po 125 ale bardzo trudno go zlewelować, zwłaszcza frobka.

w supie budka > Book store kupisz takie itemki > tutoring device, po użyciu na krótko ( ale wystarczająco na tradeskil ) doda Ci danego skila, takie max ql 200 dodają po 50 danego skila, innego zastosowania tutoring nie znam, chyba że są jakieś itemki które go wymagają do założenia.

ciekawą alternatywą byłoby zrobienie enga z max skilami i tradka który na drainach odpali nanoski do tradeskili, wtedy bufniesz sobie enga dodatkowo.

ps: dodatkowo zaletą takiego enga jest to że nie musisz go ubierać, nawet do 200 może latać w medzie, zaoszczędzisz kasy i IP, czasem eng padnie ale to całkiem normalne jak się robi misje max.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 5:58 pm 
Wanna-Be Farmer

Hah :) dzieki za odpowiedź , mój engi ma dopiero 8 level , własnie zaczełam przygode z grą dlatego tak wyptuję bo chciałabym mieć postać do zarobku i wmiare łatwo levelująca.
Przeczytałam wiele poradników ale w nich nie ma odpowiedzi na wyżej wymienione pytania...
Myślalam też nad grą na dual boxie i zrobić tradera i enga ale to troszku niewygodne :) tak więc zostanęprzy engi ( nanomage) :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 9:53 pm 
Doświadczony farmer

Ja wybrałem Tradera i levelowałem go chyba z rok. Teraz mam na nim tak po 1k tradeskilli i nie muszę męczyć dodatkowców o większość rzeczy do złożenia. Zlevelować go było trudno, bo solowalność mobków powyżej lvl 200 mam żadną, a team powyżej lvl 130 cięzko znaleźć, bo dodatkowcy expią w SL. IP Starczyło mi na wszystkie tradeskille włącznie z break & entry, abilitiesy, treatment, nanoskille i first aid, ale nie zostało na speciale do broni, nanorezist, sharp objects, perception i inne takie.

Tradera wybrałem przede wszystkim ze względu na buffy + 125, ale jeśli zrobisz osobnego Tradera do wrangli i tych buffów, to inżynier może być lepszym pomysłem tak, jak pisze Tata i może jeszcze dodatkowo na kolejnym koncie MP z buffem do Nanoprogramming i Mochamami.

Rozdrabniać tradeskilli między postaciami raczej nie ma sensu. Często tradeskillowanie wymaga więcej, niż jednego tradeskilla i trzebaby przejrzeć kilkadziesiąt przepisów i patrzeć, co występuje z czym.

Na TL 5 i 6 IP spokojnie starcza na tradeskille, ale wcześniej bez zgimpienia się można mieć co najwyżej Pharmę do Blood Plasmy i może ME do pierścionków, żeby zarabiać.

Na dobrze zrobionym Traderze Nanomagu na lvl 200 można łatwo wymieniac implanty do tradeskilli QL 200, ale jak dotąd nie chciało mi się z tym bawić.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 10:55 pm 
NoLife

Od siebie dodam tylko, ze jak sie nastawiasz na robienie plazmy to sciagnij sobie programik Click, ktory bedzie za Ciebie klikal na to durne mieso. Mozna oczapiec jak sie to robi recznie :D

Tytuł:
PostNapisane: So lis 15, 2008 10:10 am 
Doświadczony farmer

Nie próbowałem w clicku i u mnie to by nie zdało egzaminu, bo i tak nie mam miejsca w banku, ale faktycznie, jak się przerabia osiem plecaków monster partsów, to ma się dość.

W temacie: Inżynier ma więcej od Tradera przedmiotów dodających tradeskilli, więc jak dostanie buffy +125, to będzie miał więcej skilli od Tradera. Z kolei Trader ma Tradershopa, co daje mu znacznie (w porównaniu z klanem o odpowiednik 1000 CL) lepsze ceny przy sprzedaży śmieci z misji. Do tego dochodzi buff do CL, czyli jeszcze lepsze ceny. Przy sprzedaży Blood Plasmy i biżuterii to ma znaczenie. Nie pamiętam dokładnie, ale za Blood Plasmę QL 200 dostaję na Estachielu 82k, a za cały plecak 1.7M. Skilla w Pharmie mam dość wysokiego, więc QL 200 wychodzi z Monster Partsów QL 160+, a może i z niższych, nie sprawdzałem dokładnie.

Tytuł:
PostNapisane: So lis 29, 2008 3:30 pm 
Początkujący farmer

Tata100 powiedział samo sedno ja froobem zrobiłem 3x 200 lv engi, fix i trader i wszystkie się uzupełniały
Eng moja druga postać bardzo fajnie i łatwo się nim gra o ile ma się zaplecze do blitzowania nanosow świetny do solowania na rk, ma największy DD z froobow a mimo to może mieć zmaksowane trade skille na 200 lv

Fix do solowania i biltzowania świetny tez łatwo się nim gra jak się ma kasę, jest dobrym DD jako froob

Trader on to ma osiągi w skillach ponad 1500 CL na 200 lv froobem ale ciężko się nim gra i expi Trader DD jest możliwy jako froob trzeba było by mieć bardzo dużo kasy i kolegów 220 aby uzyskać wszystkie itemy i nie mógł by mieć zmaksowanych trade skilli

Większość tych co nie maja trade skilli myślą ze na trade skiller zarabia się na tipach za składanie komuś czegoś ale to nie jest tak dokładnie

dzięki takiemu składu eng + fix + trader mogłem zarabiać w następujący sposób:

The Smugglers Den fix (ja robiłem to fix+eng bo szybciej szło) spokojnie soluje Queen z której wypadają jajka trade skiller składa z nich VTE

CoH eng soluje wszystko

Misje można wyczyścić prawie wszystkie impy i sprzedawać to może robić każdy z tej trójki do tego lecą xp ringi memorki i Sealed Weapon Receptacle - Soft Pepper Pistol z którego się robi pistol który na ql 51 ma nawet swoja cene

Anima ql 239 buff MP, fix blitzuje. W CS ustawić można dodatkowa drogie Battle Suit'y, memorki i Advanced Portable Surgery Clinic
-Animy i Battle Suit'y sprzedaje trader do trade shopu
-memorki sprzedaje się normalnie
-Advanced Portable Surgery Clinic trade skiller przerabia na Treatment Library / Treatment and Pharmacy Library / Implant Disassembly Clinic każdy sprzedawałem po 5m

Można jeszcze przerabiać mięsko i gemy (tylko RK na perfekt)

Oczywiście można dodatkowo za tipy dorabiać ale to słaby zarobek

Dexdoceer - doc 150
Gwardia Honorowa
TomekDex - gimp MA 141
Frooby:
Dexfixeer - fix 200, full def, full speed
Dextradeer - trader 30 tower twink
Dextruktor - engi 100 fore twink niestety froob

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]