Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Autor

Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 29, 2006 1:17 pm 
Farmer małorolny

Ja przestałem rozwijać holliego właśnie z powodu rasy - Nanomage niby ok, niby wysokie nanoskille, niby idealny na doktora ale
1. Hp to mordega - ma ich znaczaco mniej niz opi/soli nie mowiac juz o troxie
2. Implanty dosc latwo zrobic na agility - nie jest to wiodący atrybut nanomaga - wiekszy koszt IP i nizsze ql implantow, które moze zalozyc NM
3. Zbroje - te na psy/int sa kiepsciutkie - dobre zbroje sa na str/agi/stam - 2 z tych atrybutow sa u NM mocno ograniczone
4. Doktor moze zakładać tylko symbianty klasy support - a te wymagaja agility i sense - oznacza to ze NM ma tpodobne mozliwosci zakladania symbiantow jak solitus a sporo nizsze niz opifex.
5. Bronie - tu nie ma wielkiej roznicy - wynika jedynie z trickle down atrybutow ( przyrost poszczegolnych skilli w wyniku wzrostu atrybutow ) tutaj NM ma przewage w broniach energetycznych - wszystkie bronie doca tzn pistole 1he 1hb smg latwiej rozwijac jako soli/opi/trox niz jako nm
6. Nano - tutaj NM ma przewage, ma najwiecej nano i roznica jest znaczna - mechanika gry powoduje jednak ze pula nano jaka ma do dyspozycji soli i opi nawet trox jest wiecej niz wystarczajaca - w zwiazku z tym przewaga NM w tej materii nic mu nie daje.

podsumowujac

niskie/srednie poziomy

hp
trox>soli=opi>nm

implanty
opi>soli=trox>nm

symbianty
opi>soli=nm=trox

zbroje/bronie
trox=soli=opi>nm

nano
nm>opi=soli>trox

punktacja
trox 14
opi 18
soli 15
nm 10

wysokie poziomy

hp
trox>opi=soli>>nm

implanty
opi>soli>trox>nm

symbianty
opi>soli=nm>trox ( trox ma chyba najtrudniej ze wzgledu na niziutkie psych/int )

zbroje/bronie

opi=soli=trox>nm

nano
trox=opi=soli=nm

punktacja
trox 15
opi 19
soli 17
nm 10

Roznice pomiedzy poszczegolnymi rasami nie sa tak duze jak pokazuje to punktacja : powiedzialbym ze prawdziwa wartosc postaci wygladalaby tak :

opi 100%
soli 95%
trox 90%
nm 85%

Wazne : to jest moj prywatny ranking i moje prywatne przemyslenia. Jesli ktos ma inne doswiadczenia, przemyslenia, uwagi to zapraszam do dyskusji

PS . wlasnie zauwazylem ze nie uzglednilem evadow : punktacja za evady/speed bylaby nastepujaca :

opi>soli=trox>nm

No i jeszcze jedno - najwazniejsze jest to jak postac jest robiona i kto siedzi za klawiatura a nie jakiej jest rasy.

pozdrowienia
Holli

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 29, 2006 1:38 pm 
Ambitny farmer

po przeczytaniu i przemysleniu chyba sie zgodze... przynajmniej zgadza sie to z moimi malymi dosiwadczeniami... jesli chodzi o troxa to na free accouncie odradzam rozwijanie doca tej rasy. SL i AI pozwalaja na wysrubowanie umiejetnosci do poziomu soli/opi, ale bez nich i bez sprzetu z SL grac sie bedzie jak po grudzie i bedzie to slabo wypadalo

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 29, 2006 2:22 pm 
Wanna-Be Farmer

No cóz.. ja zrobiłem bład i wybrałem nm. Ale nie zgadzam sie z kulkoma punktami. Mowie tu oczywiście o docu frobie. Otóz jedna z najlepszych zbroi dla doca azure wymaga tylko staminy. Wiec nie ma problemu z załozeniem, Wysoki koszt agility i siły rekompensuje sie niskim kosztem innych zdolnisci. Zreszta potem wszystkie abilites sa maksowane. Symbiantów nie ma dla froba wiec to pomijamy. Agility mozna nadrobic impami.. Jedyny powazny minus to hp.. No cóz.. ja juz załuje, ale licze ze postac nie bedzie taka zła, bo widzialem mase nm jako doców na high lvl i jak sie ich pytałem czy wybór nm był słuszny odpowiadali ze tak.

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 29, 2006 5:31 pm 
Farmer małorolny

Jasne Jasne trox tylko z dodatkami. Zabawa troxem na free nie ma sensu. Ogolnie wszystko o czym pisze jest w jakims stopniu warunkowane przez fakt ze gram na koncie z dodatkami. A Azure no coż jest super, kłopot w tym ze jako NM mamy mocno ograniczony wybór. Wiadomo ze zalozymy chest azure ze wzgledu na - nanocost ale juz reszta sprzetu jest lepsza z setu sentinela a z tym juz gorzej. I jasne, że wszystko mozna nadrobic impami - tylko ze jak musimy nadrabiac to odbywa sie to kosztem czegos innego. A chodzi wlasnie o to zeby tych kosztow bylo jak najmniej.
A granie NM jest calkiem przyjemne pod warunkiem ze pogodzimy sie z ograniczeniami rasy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 29, 2006 7:55 pm 
Ambitny farmer

co do setu sentinela: trudniej zdobyc bo i nikt nie bedzie z toba siedzial (moze po za helmem). 190 poziom juz do czegos zobowiazuje, a co tu duzo gadac, NM krzywdy powaznej zadnemu npcowi z tego questa nie zrobi bez teamu. a azure po za breastplatem tak naprawde na grzyba, stad problem ze sprzetem. w sl mozna wszystko kupic przy odrobinie szczescia tez da sie sformowac raid, bo leci wiele inetersujacych rzeczy nie tylko dla naszej profesji. rowniez wazne, ze sa sety armorow dla doca (tier, bootlegers, supply unit, crepuscule), ktore moga stanowic niezle (ale nie dobre) dopelnienie do sentinela i azure.

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 1:45 pm 
Farmer z przyczepką

Agra (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
co do setu sentinela: trudniej zdobyc bo i nikt nie bedzie z toba siedzial

czy ja wiem... z tego co pamietam to jak siedzialem na tokengunach to co chwila mi wyskakiwal Major Dalton i gdyby ktos tylko chcial rekawiczki + rekawy to by sie spokojnie uzbieralo okolo 10 kopletow na lapki... tylko trzeba bylo patrzec na chata jak krzyczalem :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 9:17 am 
Farmer Mastah

Mielkiki (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
No cóz.. ja zrobiłem bład i wybrałem nm. Ale nie zgadzam sie z kulkoma punktami. Mowie tu oczywiście o docu frobie. Otóz jedna z najlepszych zbroi dla doca azure wymaga tylko staminy. Wiec nie ma problemu z załozeniem, Wysoki koszt agility i siły rekompensuje sie niskim kosz.... bla bla jak tam dalej leci

Holi ma racje, pograsz zobaczysz, 100 razy wole miec doca opi na misji niz NM, bo jak sie jeszcze jakas lajza trafi to 2-5 szczalach zalazi jak agro zlapie (bo szukal w skrzynkach h wie czego)

Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 12:13 pm 
Farmer z taczkami

Niepo ja gram dociem w odroznieniu od Ciebie i zareczam Ci że doc łapie agro najczesciej dlatego ze ratuje twoją cienka d..... Gneralnie MA jako tank dla doca to prawie pewne klopoty.
I tu nanomag jest lepszy bo twoja obrona lezy na evadach a jak zerwiesz pare krytykow to nagle zostaje pare pkt hp.I trzeba szybko castowac raz za razem bo MA bieze nogi za pas agro skacze na doca i jest zgon .MA oczywiscie zyje bo ostatnie co robie to rzucam mu heala.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 1:37 pm 
Farmer małorolny

Akurat dobry MA to pomoc dla doca a nie cieżar - jednak jego heale pomagają i to sporo - jak już mówiłem niezbyt lubie evade tanki za ich nieprzewidywalność jednak jeśli to musi być evade to najlepszy będzie MA - ma leczenia ma specjale i ma kwiatka jakby co - a aggro jak tankuje MA nie ma prawa skakac - robi straszny dmg ( poza CH mongo w SL ).

Odnośnie wyboru rasy - "robta co chceta" tylko potem bez pretensji prosze :P

Holli

Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 1:50 pm 
Farmer z taczkami

Tak ,tylko nie wiem czemu wiekoszsc gosci jak ma doca to rzuca sie na moby z ktorymi normalnie nie dali by rady.Niedawno szedlem z dwoma ma i jednym soliderem na swite aztura.Jeden keeper lał aztura i prawie prawie go ubil.I co i nic jeden z geniuszy na 36 levelu podbiegl za blisko i zaczelo sie :(( Chlopaki podjeli walke :((

Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 2:48 pm 
Ambitny farmer

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
I tu nanomag jest lepszy bo twoja obrona lezy na evadach a jak zerwiesz pare krytykow to nagle zostaje pare pkt hp.I trzeba szybko castowac raz za razem bo MA bieze nogi za pas agro skacze na doca i jest zgon .MA oczywiscie zyje bo ostatnie co robie to rzucam mu heala.

apokaliptyczne masz wizje :P z mojego doswiadczenia wynika ze jesli regularnie odswieza sie nano wspomagajace leczenie (hoty/heal delta/ team heale i health enhancery) to nawet pod nawala MA jest do utrzymania przy zyciu. duzo tez zalezy od MA, ja cenie tych ktorzy mi ufaja i walcza nie uciekajac. w wiekszosci przypadkow to wlasnie ucieczka kogos z teamu przesadza o reclaimie dla reszty. na szczescie zwykle wraz z nabywaniem doswiadczenia w graniu (nie mylic z exp) wiekszosc zaczyna to rozumiec.

co do skaczacego agro... MA poki co w PvM potrafi zadac najwiecej dmg/s i to przeklada sie na zachowanie mobow. bardzo trudno zabrac MA agro jesli uda mu sie juz zbudowac odpowiednia relacje z mobem za pomoca specjali :)

Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 4:32 pm 
Farmer z taczkami

Hmm.. walczylem z swietnym reamem ma,sold,ing, siedzielismy na gocie.To był 4 got nagle zycie MA zjechalo do 1/3 (moze lag) i mimo rozpaczliwych prob nie udlo sie go utrzymac przy zyciu.nano sie skonczylo jak sie doaldowalem to padl.:(
Chłopaki byli niezli i swietnie sie gralo z nimi,zgrany team byl ,nawet niemieli pretenscji :( Ale przykro mi było.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 11:36 pm 
Farmer małorolny

Ghaar tobie jest przykro ze ktos padl i to normalne ale nie ma takiego doca ktory potrafi utrzymac kazdego niezaleznie od okolicznosci. Kazdemu z nas docow padaja od czasu do czasu ludzie w teamie. To tylko gra wiec nic takiego sie nie dzieje. Przykro to ci moze byc jesli czujesz ze cos zawaliles. No ale nie ma ludzi nieomylnych. Poza tym wydaje mi sie ze AO nie konczy sie na TOTW, taktyka doktora ewoluuje w trakcie zdobywania nowych poziomow, na poczatku brakuje nano, potem jest go az nadto, a brakuje dmg, brakuje evadow, ktore na twoim poziomie nie graja zadnej roli a pozniej sa kluczowe. Tak naprawde ( bez obrazy ) to o taktyce doca mozemy mowic po tym jak potrafi castowac wszystkie dostepne RK nano czyli okolo poziomu 130-140 ( free player ). Wtedy mamy swiadomosc jakim potencjalem leczenia dysponujemy i co wazniejsze ma te swiadomosc nasz team. Kazdy wie za ile mniej wiecej leczy LE, CH, ile hp co 5 sek daje DB itd a juz nano posrednie niekoniecznie. Poza tym grajac na niskich poziomach sila rzeczy mamy do czynienia z duza liczba ludzi niedoswiadczonych co skutkuje zachowaniami jakie opisales. Doswiadczenia nic nie zastapi, nawet bilion credytow kupionych na ebay.

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 12:11 am 
Pr0 Farmer

Tak czytam ten wątek i stwierdzam, że niektórzy nie patrzą przyszłościowo. Nie patrzcie co będzie za 10 leveli tylko za 100. Chyba łatwiej i mniej stresująco jest prowadzić postać z myślą, że będzie gotowa sprostać wyzwaniom np. na levelu 180+. Co innego porzucić postać, która nie ma jeszcze lvl100 niż taką powyżej 150...

btw Ghaar totw to jeden wielki bajzel, raz trafiasz na właściwych ludzi kiedy indziej na totalnych idiotów, czasem nawet idiota umie się dobrze maskować... MA też mają leczenie...

Później np na tm - powyżej lvl 140-150 gdzie borgi nie dają już "dużo" expa - też zdarzają się ciekawe kwiatki i z tego co było mi dane zobaczyć to czasem nie wiem jak by się doc starał to nie będzie w stanie utrzymać wszystkich przy życiu.

Taki przykład: sold przed boss room "jak wejdziemy to ja je przestawie na TMS (LOL)" tak je przestawił że strainował doca bossem i minionami...

Ostatnio sam się wygłupiłem na tm... za szybko AS walnąłem i prawie padłem... od mobka dostałem trzy strzały 1,8k, 1,8k, 2,5k... czwarty strzał to by był reclaim... ;)

No dobra, koniec o teamach bo to już było wielokrotnie na forum dyskutowane.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 1:29 pm 
Doświadczony farmer

Holliman (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
jak już mówiłem niezbyt lubie evade tanki za ich nieprzewidywalność jednak jeśli to musi być evade to najlepszy będzie MA

Tu niestety się z Tobą nie zgodze. Najlepszymi tankami na 220lvlu za Enfami to... Fixerzy. Dlaczego? Dlatego że kombinacja SWSa X, kilku wymyślniejszych gadgetów oraz perków do evadów czyni go niemal niezniszczalnym. Poza tym dobrze zrobiony fix na 220lvlu prawie ownuje z dmg. Pozwala mu to na utrzymywanie aggro na sobie niemal cały czas. Chyba tylko shadowskie perki i scapowane FA z SPB solda może zdjąć aggro z Fixa który rozbujał już ręce. Możecie powiedziec że to czysto teoretyczne brednie, otóż nie! Ostatnie merce na których byłem nie doszły bo do skutku gdyby nie pomocna dłoń Fixeruniego który z niesamowitą łatwością zastępował Bazaara (nie twierdze że Bazaar jest cienias, oj nie! To akurat była moja wina :P).

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona