Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Autor

Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 21, 2006 8:51 pm 
Pr0 Farmer

Ok, kilka słów odnośnie grania NTkiem.

Ogólnie nie polecam jako pierwszej postaci ale świetnie się nadaje na alta bo jeżeli cokolwiek może być odmianą w tej grze to jest to właśnie gra NTkiem albo shadem. Granie NT jest świetnym sposobem na odetchnięcie od innych ludzi bo gra się samemu.

NT to klasa solująca na otwartych przestrzeniach. Gra na misjach i w dungeonach jest bardzo trudna ze względu na małą ilość hp połączoną z częstym zbieraniem aggro oraz ogólną niechęć ludzi do NTków skutkującą problemami w znalezieniu teamu.

Jako NT powinno się levelować samemu na świeżym powietrzu a do dungeonów zaglądać dopiero gdy zbliżamy siędo max lvl na dany dungeon albo mamy zapewniony dobry team sprawdzonych ludzi.

Odnośnie gry to polega ona głównie na kitowaniu czyli masowym wybijaniu mobów za pomocą area nuków. Kituje się na wolnych przestrzeniach gdzie można spokojnie zataczać duże kręgi posyłając w grupy mobów co jakiś czas area nuka. Kitowanie samemu nawet na Rubi - ka zapewni lepsze xp niż gra w dobrym teamie na misjach czy w dungeonach.

Dobry obszar do kitowania to miejsce gdzie moby występują w dużej ilości i szybko się spawnują. Dla frooba obszary te to:

- na północ od Newland - moby lvl 5 - 20, duże zagęszczenie, świetny xp,
- mutants domain mine (grid do Harrys i na pd) - moby lvl 20+. Bardzo szybki spawn ale moby nie są social więc zajmie troszkę czasu zebranie ich do kupy.
- lush fields sw. mine - moby lvl 30. J.w.
- lush fields nw. mine - moby lvl 40 - 50. Kręci się tam sporo mobków podobnych do DoTa z ToTW, które walą od czasu do czasu nukami po 900 dmg. Jak idziemy tam kitować to dobrze mieć behe albo jeszcze lepiej omni hota od docka bo inaczej kiepsko będzie.
- okolice 2HO:
- Eyes (NW od 20K)
- Virusbuilders (SW)
- claw camp - moby lvl 90 (wypada ponoś NS i GA - Southern Meadows SW róg mapy oznaczone jako Village)- super spot na lvl 60-80; stoi tam sobie 12 - 14 mobów, które aggrują wszystkie, są powolne, głupie jak buty i dają sporo doświadczenia. Loot to sporo monster parts i random nano dysków. Polecam przenieść się tam jak najwcześniej.
- Belial Forrest - okolice Wine - jest tam taka jakby rzeka ciągnąca się aż do Hollow Island, przeskakujemy na drugi brzeg, zarzucamy nuka i lecimy na pd. Do 30 mobów na train, 40k / xp 1, dużo monster parts, dużo fun ... Niestety moby są zróżnicowane pod względem hp: węże mają mniej niż te dziwne korzeniopodobne stwory więc mogą być problemy z zapanowaniem nad trainem.
- Mort - borgi lvl 150+ - moim zdaniem crap. Borgi biegają szybko, biją mocno, strzelają i wystepują od święta. Strata czasu chyba, że w team a o to trudno bo jak jest to przewazne nooby. Przebiegłem się ostatnio i w ruinach zobaczyłem kolesi, z którymi grałem inną postacią, 5 tydzień tam stoją, beznadzieja.
- Perpetual Waistes - borgi lvl 200 - j.w. Aby załadować mapę PW trzeba mieć ... 700 skilla. Powoduje to, że kitować się da ale na ślepo, no a co to wtedy za kitowanie jest? Dojście trudne, kitowanie trudne. Strata czasu, chyba, że z team. Spot dla froob NTków, którzy nie znają Rubi - ka :)
- Hollow Island - FTW! Duże, otwarte przestrzenie, social mobs, nie strzelają, biegają wolno, biją słabiej niż borgi, ponad 100k xp/1. Mój rekordowy train w okolicach lvl 85 dał mi ... 3 lvle. Nic lepszego nie znalazłem do tej pory. Spokojnie zrobi się 4 lvl na jednym mochamie :) Jedyna wada jaką widzę to słaby loot - praktycznie brak monster parts, za to dużo clusterów i czasem jakiś implant. Moby nie wiedzieć czemu lubią się czasem rozejść z traina jak mają mało hp, nie wiem czy uciekają czy jak ale bez mapy nie ma się tam co wybierać. Jak gdziekolwiek.

Skille potrzebne NT (oprócz tych oczywistych jak inteligencja):

computer literacy - NT potrzebuje jak najwcześniej wcisnąć się w pasek 6x (to dopiero odkrycie, nie?). Pasek koniecznie musi być 6x ponieważ na miejsce 6 wciskamy to, która to zabawka doda nam do nano inicjatywy (do kupienia w sklepie). Na miejsce 5 w pasku włożymy to, która to z kolei zabawka obniży koszty nano. Jak łatwo obliczyć pozostają tylko 4 wolne miejsca na pamięci tak więc warto by były one jak najwyższego ql (radzę pominąć dark memories z totw - dają tylko 26 NCU a to zdecydowanie za mało - w sklepie kupimy lepsze).

pharma tech - jeżeli NT jest twoją pierwszą postacią to warto zainwestować w ten skill. Dzięki niemu używając tego można przerabiać znajdowane na zabitych mobach monster parts w plasma bagi, które dobrze się sprzedają w sklepach. Monster parts leci praktycznie z większości zabijanych na zewnątrz mobów tak więc dla kitującego NTka jest to w miarę stabilne źródło dochodu. Skill warto rozwijać tak by samemu przerabiać mięso do ql 80 - 100. Po tym jak skończymy męczyć moby lvl 90 zaczniemy kitować borgi a one zrzucają mieso mniej chętnie a jak już to wysokiego ql, które można podrzucić jakieś zaprzyjaźnionej osobie do przerobienia. Osobiście skilla maxuję i sumienie mnie z tego powodu nie gryzie. Za każdą przerobioną część mięska dostaje się też troszkę xp a że mięsa w karierze NT dużo jest to i xp sporo z tego będzie. Skilla można zawsze zresetować.

pistols - podstawowa broń dla NT. Pistole mogą mieć dwojakie zastosowanie. Po pierwsze jest to świetna broń buffująca skille. Po drugie, w przypadku gry w misjach/dungeonach pistole robią jako dodatkowe źródło dmg.

Do zadawania dmg pistole powinno się dobierać w ten sposób by były szybkie i miały dużo nie pokrywających się specjali; specjalami wali się natychmiast tak więc nie traci się zbyt wiele czasu pomiędzy rzucaniem nuków. Dobrym zestawem na początek jest CDR i sol k91. Zestaw ten zapewnia przyzwoity dmg dzięki fling i burst, wymaga bardzo mało w multi ranged i jest tani. CDR to loot z foremans office (będzie ciężko :)), sola kupimy na trade channel za grosze, leci też z dyna bossów. Pistole są jedyną sensowną bronią dla NT ponieważ są szybkie. Broń NT nie powinna mieć długiego attack/recharge ponieważ przez jej używanie traciłoby się czas na rzucanie nuka. W pratyce używanie broni przez NT wygląda tak, że rzucamy nuke, wciskając jednocześnie "q" odpowiadające za atak pistolami. Nuke wali w moba i zaczyna się jego recharge, podczas którego pistoleciki sobie strzelają. Gdy recharge nuka się skończy walimy kolejnego nuka i w tym czasie pistoleciki sobie czekają. I tak dalej ... NT w żadnym razie nie może używać broni melee.

Gdy wybieramy się na kitowanie to pistolecików robiących dmg nie potrzebujemy bo i tak nie będziemy ich używać. Koniecznie powinno się wyłączyć w opcjach przed rozpoczęciem kitowania "auto attack". W rękę można wtedy wcisnąć jakiś pistolet podnoszący nasze statystyki, np.:
old english
jess
pepper
Pistole rollujemy albo kupujemy (pepper).

map navig - MAX MAX MAX! Większość osób pewnie się nie zgodzi ale map navig dla Nt to podstawowy skill. Lepiej mieć słabszego nuka ale więcej w map navig. Dlaczego? Kitrowanie opiera się na operowaniu podręczną mapką danego obszaru; aby ją mieć trzeba wykupić odpowiednie mapki w sklepie. Mapki bierzemy z terminali w sklepie. Potrzebujemy minimum 130 w skillu do upgrada mapy tak by pokazywała nam potworki i jak najwcześniej powinniśmy osiągnąć tyle, choćby przy użyciu implantów. Niestety, podczas gdy większośc graczy na niskim lvl kończy przygodę z mapami na 130 w skillu, NT powinien zawsze mieć załadowane mapki obszarów gdzie kituje. Na niskim lvlu nie ma z tym problemu ale gdy chcemy zabrać się za borgi w Mort to potrzeba już 300 skilla a w PW - 450 (tak na oko). Tyle nigdy nie wyciągniemy z implantów tak więc maxujemy skilla na tyle by zawsze mieć załadowaną mapkę obszaru gdzie kitujemy; bez mapki nie da się zapanowac nad kitowanymi mobami. Niestety, skilla nie da się zresetować. Te pkt raz wykupione przepadną a dla nano maga skill jest ciemnoniebieski :(

Uff zmęczyłem się już.

Ostatnio edytowano Pn lis 27, 2006 7:12 pm przez Ajsmen, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 12:51 am 
NoLife

nie gralem za duzo NT ale co mi sie rzucilo w oczy:
- kituje sie tylko po plaskich powierzchniach bo jesli mob stoi nawet na lekkim podwyzszeniu to nuke go nie trafia

- kluczowym dla kitujacego NTka skillem jest run speed. Nie moze byc on za maly (mobki nas doganiaja i bija) i nie za duzy (gubimy mobki z traina i co rusz musimy przystawac)

- najwazniejszy nano skill to Matter Creation (na nim opiera sie wiekszosc nukow)

- nuki dziela sie na wolne a potezne i szybkie ale slabe. Czasami lepiej wsadzic dwa slabsze niz jeden silniejszy.

- najlepszy zestaw broni dla froobka to IMO
Majestic Soft Pepper Pistol + Galahad Inc T70 Khan, dodaja takie skille
Matter metamorphosis 28
Biological metamorphosis 28
Matter creation 58
Time and space 30

lub

Majestic Soft Pepper Pistol + Galahad Inc T70 Tsuyoshi, dodaja takie skille
Matter metamorphosis 48
Biological metamorphosis 48
Matter creation 28

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 4:34 pm 
Pr0 Farmer

Nie zauważyłem osobiście problemów z rzucaniem nuków na wzniesieniach. Mimo wszystko po płaskiej powierzchni się kituje o wiele przyjemniej bo moby lepiej trzymają się kupy i nie ma problemów z kamerą.

Run speed nigdy za wiele a fixer twoim najlepszym przyjacielem. Kitować najbardziej opłaca się nie biegnąc na wprost tylko spokojnie zataczając okręgi wokół grupy mobów; wykazują one wtedy mniejszą tendencję do rozłażenia się we wszystkie strony a jak już się z nimi skończy to wiadomo gdzie szukać lootu. Poza tym gdy trzymamy się jednego miejsca to jest pewność, że nie wbiegniemy znienacka w jakieś wysokolevelowe moby, których w swoim trainie byśmy nie chcieli.

Galahady T70 to bardzo fajne pistole ale niestety wymagają full auto skilla a to jest bardzo droga zabawa i bardzo trudno się w to buffować. Na niskim lvlu można o nich zapomnieć. Na wysokim nie wiem.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 6:57 pm 
Pr0 Farmer

Co do tego claw campa w pleasant meadows (w związku z podnieceniem jakie czasem panuje na wieść, że można zdobyć GA i NS - a ja swojego NS nie mogę od miesiąca sprzedać) to znajduje się on na pozycji 400x700 w SW rogu mapy; widać go na mapie świata jako village.

To nie jest niestety dobre miejsce do zarabiania kasy i nie powinno się tam łazić w celach zarobkowych.

Jest tam sobie zwyczajnie 10 - 12 mobków lvl około 90, z których CZASEM wypada jakiś nano dysk w przedziale ql 65 - 115. Z 12 ubitych mobów lecą zazwyczaj 2 przypadkowe dyski. Nie trzeba być geniuszem aby stwierdzić, że prawdopodobieństwo wypadnięcia czegoś cennego jest niezwykle małe. W związku z tym o wiele bardziej opłaca się robić team misje solo bo nawet gdy jest posucha to się chociaż token dostanie i CRU czasem.

To jest zwyczajnie fajny spot dla NTka do kitowania a że dysk od święta wypadnie to nic nie oznacza bo wypaść on może gdziekolwiek z każdego moba o zbliżonym do ql dysku lvlu. Opowieści o znajdowaniu tam GA i NS na pęczki wzięły się z tego, że sporo ludzi (NTków zwaszcza) spędza tam sporo czasu eksterminując tysiące clawów. Gdyby spędzali go gdzie indziej na mobach lvl ~90 to gdzie indziej byłoby "magiczne" miejsce. :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 29, 2006 10:39 pm 
Pr0 Farmer

Znalazłem nowy ciekawy spot. Naprzeciwko wejścia na Hollow Island siedzi sobie grupka 6 skorpionów (niedaleko jest następna). Można je kitować do pobliskiego AI miasta. Trzymają się w trainie ładnie i mają oczywiścnie melee ataki. Nie wiem jaki mają lvl bo tego nie widzę. Mają za to ogromne ilości HP, zawsze używając Blaze of Hepheastos trafiam je za minimum, biegają przeraźliwie szybko i wykańczają mnie jednym - dwoma trafieniami. Brzmi strasznie ale za sztukę dostałem ... ponad 300k xp (w sumie ponad 1,7 mln za trainik). Koniecznie brać GSF i PNH (wysoki ql nano extractor - zużywając całe moje nano zebrałem im tylko połowę HP). Zbliżając się do końca paska HP wykazują tendencję do rozłażenia się. Niestety, nic nie dropują :(

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 29, 2006 11:02 pm 
Farmer z taczkami

Ajsmen (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Niestety, nic nie dropują :(

LOL

Tak sie sklada, ze dropuja - nawóz do roślinki z HI.
Bez niego nie zrobisz HI!

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 30, 2006 8:07 am 
NoLife

MuminPL (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Ajsmen (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Niestety, nic nie dropują :(

LOL

Tak sie sklada, ze dropuja - nawóz do roślinki z HI.
Bez niego nie zrobisz HI!

kupie ten nawoz za 8m szt., wiec Ajs, do dziela :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 30, 2006 4:51 pm 
Pr0 Farmer

Sparth2 (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
kupie ten nawoz za 8m szt., wiec Ajs, do dziela :)

Lol, znalazłem tego kilka sztuk ale następnym razem najlepiej na priv takie propozycje bo się ludzie dziś zabijali dla tego spota ;)

Co do samego spota jeszcze dwa słowa:

Najwygodniej trainuje się na N od bagna na początku AI city. Niestety, właściciele miasta to straszne sztywniaki i jakoś nie wiedzieć czemu nie podoba im się, że po ich mieście ktoś sobie biega wokół CC z kilkunastoma mobami lvl 200+. Aby uniknąć niepotrzebnych pyskówek itp. można sobie moby trainąć na SE i wykańczać je nad brzegiem wody naprzeciwko kamienistej plaży na Hollow Island gdzie jest spory prześwit pomiędzy drzewami. Ma to taką zaletę, że gdy moby są bliskie padnięcia i zaczynają się rozłazić to głęboka woda blokuje im możliwość manewru. Stają wtedy nad brzegiem i czekają na coup de grâce z naszej strony.

Zauważyłem też niestety, że są bardzo mocne w nano resist. Załadowałem dziś radośnie Vulcanic Eruption z myślą o szybszym ich wykańczaniu. Niestety, nano ma 130% NR def skill i wchodzi w nie 2 razy na 5 przypadków. Używany przeze mnie dotychczas Blaze of Hepheastos wchodzi praktycznie zawsze (100% NR def skill).

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 30, 2006 6:03 pm 
Farmer z taczkami

i jeszcze jedna uwaga - na forum NT polecaja kite tych robali na lvl 190-200 (dla frooba). Chyba maja nieaktualny poradnik... :P

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 30, 2006 6:20 pm 
Pr0 Farmer

MuminPL (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
i jeszcze jedna uwaga - na forum NT polecaja kite tych robali na lvl 190-200 (dla frooba). Chyba maja nieaktualny poradnik... :P

To po prostu ja jestem ubah

Fajna perspektywa: przesiedzieć tam jeszcze 100 lvli :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 30, 2006 6:22 pm 
NoLife

hihi jak widac Ajs nic se z tego nie robi :)
NT powah (zawsze to mowilem:)

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 01, 2006 10:03 pm 
Farmer z taczkami

Wiesz Ajs widze to w OA szalony Nanotechnik kitujacy Vanguardow w OA na oczach tłumów a nad nim dumny napis PRK :)
Swoja droga ciesze sie ze znalazles swoje powolanie.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 3:33 pm 
Pr0 Farmer

... kontynuując wycieczkę po okolicach Hollow Island w kierunku wschodnim dochodzimy do rejonu wodospadów (zaznaczone na mapie jako falls - SE róg mapy). Obszar ten zamieszkiwany jest przez dziwne stwory nazywające się Drill Dentist (ql 160) wyglądające jak skrzyżowanie ośmiornicy i kosiarki do trawy. Wystepują one na sporym terenie i są rozproszone ale łatwo się je zbiera i równie dobrze prowadzą się w trainie, nawet w większej ilości. Dają około 50k xp / 1 i padają bardzo szybko (w porównaniu ze scorpiodami) mają melee ataki. Zrzucają ciekawy łup w postaci róznorodnych implantów (80% drop rate - ql od 120 w górę ale przeważnie powyżej ql 150) oraz nano dysków (drop rate ~10%). Przy kitowaniu należy uważac na czasem występujące na obszarze roślinki.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 6:24 pm 
Początkujący farmer

Hmm... pewnie mi się dostanie, ale pozwolę sobie się nie zgodzić z wieloma radami:

Po pierwsze NT to nie tylko kite'owanie !!!
A nawet więcej, jesli ktoś potrafi tylko kite'ować to z niego D.. a nie NT.

Po drugie ładowanie IP w map navigation to marnotrawstwo dla każdej profesji (w tym NT). Wszystkie mapy z czasem da się załadować bez tracenia nawet 1 IP na map navigation, Kite'ować da się bez mini mapy (trzeba tylko znaleźć obaszar bez/z małą ilością drzew/budynków itp i używać widoku 3-osoby

Po trzecie NT to najlepszy mezzer w AO i w wielu sytuacjach jest bardzo przydatny do gry w teamie. Fakt, że często będzie na dole tabeli w DD nic nie znaczy.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 7:44 pm 
Pr0 Farmer

No ja grając NT realizuję w praktyce zamysły FC odnośnie adventurera i do tego odnoszą się wszystkie moje uwagi. Mapa mi się bardzo przydaje, pozwiedzam sobie R-ka, kitować też mi się nieźle kituje :) Jak ktoś chce robić NT do innych celów niż bawienie się w Naitonal Geographic to powinien poszukać innego poradnika.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona