Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Mój własny poradnik dla NT (froob)
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 9:55 pm 
Początkujący farmer

Postanowiłem napisać mały poradnik, rozsądny, który tylko pokaże jak grać do pewnego poziomu, na wyższym poziomie, samemu można się zorientować jak grać Nano Tehnikiem.
Poradnik nie przeznaczony dla nowych graczy, zakładam, że znacie podstawowe pojęcia włączając w to WTF itp (joke), chodzi o to, aby wiedzieć co to jest Mort borgs, gdzie to jest, albo co to PW, i gdzie to jest.
Rasa:
Najlepsza to Nanomag, ponieważ będziemy chcieli kite'ować cyborgi, na dosyć niskim lvlu,
osobiście doświadczałem momentów, w których na lvl 76 podczas kite w mort, brakowało mi nano, miałem HE, i dużo fajnych przedmiotów które redukują zużycie nano.
Więc odradzam granie Atroxem, moze opifex, i solitus da rade, ale ja wole nie wiedzieć.

Profesja:
No chyba wiadomo...

Noob island:
Pierwsze co robimy, to standart, Brandon Thorn, dostajemy od niego misje, wystarczy wcisnąć samo ,,Yes!", wyłączyć dialog, i szybciutko naciskamy tab wiele razy, aż nie zobaczymy 5 napisu w chat ,,You got a new mission".
Wtedy znowu z nim gadamy:
,,Sure, no problem", i wyłączamy dialog, uczymy się nano które dostaliśmy, zwiększamy tylko abilities, nano pool i body dev.
Na pasek skrótu dajemy Ice fletche, nie jedziemy według misji którą dał nam pan brandon.
Poprostu niszczymy, na pasku skrótów ja miałem w 1 okienku ice fletche.
Sprawa wyglądała tak, naciskamy Tab, i np. u mnie 1, i nukujemy dopóki mob nie padnie.
Fajna sprawa z naszym nukiem, jest insta cast, a min dmg to 13, Reety i Leety padają po jednym nuku.
Gdy naprawde już nie ma czego nukować, polecam pozbierać loot, Yellow Corundum, i Perfectly formed Sea Shell, można opchnąć w sklepie.
(Ja nie zbieram, jak tylko wyjde na Mainland, robie transfer pieniężny.)
Tak nukujemy do lvla 6, idziemy do brandorna, że zadanie wykonane, i dostaniemy troche expa.
Teraz jak kto chce, albo idziemy do rekrutacji, albo sprzedajemy loot, i kupujemy paczke z nanosami, i kilka części newcomer armor, i idziemy nukować Radiation pulsem Stalkers, salamanders, itp, które są na dalszej części plaży.
Na wyspie najlepiej zostać to lvla 9, ale można wbić 11, szukając mobków z lvlem 5.
Z każdym lvlem zwiększać tylko nano pool, body dev, abilities, i MC jeśli chcemy używać nowych nano, o IP opowiem później.

Mainland :
No, spora przestrzeń, mnóstwo potworków, ale trzeba to umieć wykorzystać.
Na początek polecam rozdzielić IP.
Abilities, zawsze maksuj wszystko, ja tak robie i żyje, a ip w razie gdyby brakowało, to ide lvlować.
Body :
- Body dev : Bardzo ip żerny dla NT, ja zwiększałem do 200, później stop do pewnego momentu.
- Nano pool : Zawsze max, nigdy nie wiesz kiedy ci braknie nano.
Speed :
- Run speed : Ja zwykle maksuje gdy tylko moge, potrzebne do kite'owania!
- Nano init : Zawsze max, na troche wyższym lvlu, można przestać, gdy założymy Nano Formula recompiler (osobiście i tak maksuje, w razie gdy w trakcie kite oberwe mocno, to się oddalam od mobków, i castuje Absorb Shield, a cast time dla absorb shield jest długi, więc trzeba dużo nano init aby castnąć insta!)
Nawet na 141 lvlu, nie dałem nic w evades, jeśli chcesz daj czasem troche ip.
Trade & Repair :
- Comp liter : Ja zawsze maxuje, w razie gdyby przyszło mi założyć pasek 6 slot, i recompiler, to wole mieć max, i dziure w innym skillu, niż odwrotnie.
- Nano programing : Zmaksowałem na tl4, ale przez pomyłke, jeśli ty chcesz robić implanty, to daj ip na wysokim lvlu.
Nano & Aiding :
- Matter Creations : To zawsze maxuj, choćby się paliło w domu, najpierw zmaxuj ten skill zapisz, i idź gasić.
- Matter Metamorphose & Time space : Ja maxuje TS, dla nano recharger, a MM, gdy mam odpowiednią ilość ip, i wiem, że jak dam ip w ten skill, to użyje nowy HE.
- Bio Metamor, Psycho Modi, Sense Imp : zwiększam na tyle, aby móc użyć Calmów, i aby te calmy działały (dalej będzie gdzie są potrzebne!), a BM tylko gdy wiem, że jak dam IP to użyje Absorb Shield.
- First Aid : Ja zacząłem używać dopiero jak kito'wałem cyborgi, bo brakowało nano.

Zakładki które pominąłem, oznaczają, że nic w nich nie zwiększamy.

Po wyjściu warto założyć chociaż ql 20 implanty na mc, ring of nucleus basalis, i 76 CL 3 slot belt, i jakieś memorki, najlepsze jakie wciśniemy, jeśli komuś się chce albo ma, powinno się założyć carb dla ncu.
Bierzemy MC mastery i expertise, sprawdzamy jaki AoE nuke możemy użyć, i wyruszamy do subway, nie polecam iść bez OSB, i enfa tam, bo możemy się rozczarować naszym niziutkim hp

Lvl 9 - 35

Subway :
Wiemy co gdzie jak...
Bardzo jest tu przydatny enforcer lvl 25, ztwinkowany, nie ważne jaka broń, chodzi o możliwość pocketingu, enf lata po subway, i monguje, podchodzi do nas, a my nukujemy, najlepiej jest mieć dobrego AoE nuka, bo mój enf potrafił paść zanim utłukłem wszystko.
Ten enf miał z mongo 2,7k hp self, 1,5k ac, i 200 evades, więc niektórzy mogą sobie wyobrazić.
Obrazek
Tak to powinno wyglądać, po jakimś czasie, exp będzie cienki, a enf za słaby na pocketing w deep subway.
W razie gdy nie mamy enfa, bierzemy kilka mobków na siebie, i nukujemy siebie nukiem AoE, ale z dala od innych mobków, i mobki nie mogą być zbyt silne!

Totw :
Nie wiem dokładnie na jakim lvlu chcesz tam wejść, ale ja polecam
16lvl - Gdy 25 enf to ktoś kto ma czas aby cie tam zlevelować, bo na solo często jest sie zbyt cienkim w HP, ale jak ktoś pokombinuje z implantami, to można troche więcej wycisnąć z życia.

20 lvl - Gdy nie mamy enfa, zwykle w tym lvl range jest jakiś team, pod który musimy się zaczepić, co jest naprawde dobijające.

Jeśli decydujesz się na solo w totw, to polecam jakieś osb, chociażby HoT, jakiś niski hp buff, ale bez osb mc jeśli masz za mało ncu.

Trzeba zebrać pare rzeczy, np. Guardian circuit board, 5 slot belt z wymogiem 225CL, sam w sobie daje 15 ncu i 70 nano. (Alternatywa to 100 hp + 12 ncu, z Steps of Madness, ale nie wiem czy warto jako NT).
Warto też zlootować sobie Memory loop, albo Dark memories, NCU dropi z Lien the memorystalker, czasem ludzie zostawiają te NCU w martwym ciele potworka.

Lvl - 35
Teraz musimy wykombinować sobie
Okularki
I implant głowy dający CL, ql 75 starczy, jeśli dacie tutoring cluster w faded, będzie się bazował na inteligencji, wtedy możecie wcisnąć wyższy, dzięki okularkom.
Impy ze sklepu dla nano technika, dają CL same w sobie.
Jeszcze cl expertise, i powinniśmy móc założyć 5slot belt razem z NCU.
Musimy znaleźć lepszy Carb armor, tak aby uzyskać lepszy bonus do ncu, potrzebne będa osb, np. IC i Behe, aby wcisnać wyższy ql.

Wrists impy zakładamy na run speed, w którejś budce z impami są.
Będzie potrzebne troche run speed.

20K - Pleasant meadows.
Pewnie zainteresowani NT słyszeli o kitowaniu mobków tam, to nie do końca tak jak to sobie wyobrażamy, chyba, że słyszeliście o Outlaw Camp.
Jeśli mamy mape csp, jest to Village, położona blisko SW kąta mapy.
Tam musimy się udać.
Obrazek
Po drodze trzeba uważać, na czarne slayerdroidy, i inne groźne auto aggrujące moby, polecam wziąść GSF, ale obowiązek to mieć MC mocham, chociaż to, i PNH, gsf tylko po to aby szybko tam dobiec.
Gdy tam dotrzemy, trzeba sprawdzić czy nie ma Outlawów za zagrodą, ale pierwsze, to czy nie ma czarnych slayerów w pobliżu, jeśli są, to można je odciągnąc, ale wogóle to odradzam...
Sposób na mobki za zagrodą :
Aggrujemy jednego, najlepiej zdala od innych, w razie gdyby było kilka za zagrodą, trzeba go zagrować, uciekać daleko od campu, i tam go zrootować, albo calmować, jeśli tylko zrootwać się uda, to nie nukujemy, wracamy do camp.
Pamiętaj aby stracić jego aggro, jeśli nadal cie aggruje, to znaczy ze za chwile przyjdzie, bo dystans był za mały, i od nowa trzeba odciągać.
A teraz samo expienie:
Jeśli wszystko jest ładnie, czyli są w zagrodzie, to wystarczy podejść do wejścia, skierować się w lewo lub w prawo, ale być za zagrodą, rzucić aoe nuka na jakigoś outlawa, i przebiec kawałek wokół tej zagrody, aby zagrować reszte, trzymaj dystans od zagrody, bo można dostać ostro, i reclaim.
Musimy ustawić się na wprost narożnika, tak aby mutanty się nie rozchodziły, wtedy aoe nukujemy, na niskim lvl, 10 outlaw to lvl, bo exp jest capped.
Na tym campie siedzimy sobie dłuuugo.
Można sobie kogoś wziąść do team, czemu by kogoś nie podexpić?
Zwykle warto poczekać aż zespawnują się outlawy, ale nie zawsze spawnują w zagrodzie, wtedy takie czarne owce wg. mojej rady, jeśli jakiegoś nie widzieliście, olejcie swój pseudo kite, i odciągnijcie delikwenta, bo można paść.
Jeśli ci się znudzi, będziesz chciał robić misje czy iść do foreman, to pomyśl o tym, że tam będzie ci ciężko zabić mobka, a dostaniesz max 10k exp jeśli masz coś w pool, a na outlaw camp masz extra exp.
Polecam lootować martwych, nigdy nie wiesz czy nie dropnie NS 1 Albo GA1, GA2.

Lvl 80 Cyborgi !!!

Tutaj nie ma żartów, runspeed i bardzo dużo nano, i nie przeciętny aoe nuke!
I first aid kits, jeśli chcesz ominąć to co ja czyli bieganie w kółko bez nukowania.
Tutaj już musisz mieć insta cast nuki, 6 slot belt i recompiler.
Buffy to gsf, bez hota, mc mocham, nano cost reducer największy, być może ncu buff od fixa.
Na lvlu 80 już raczej możesz rzucić absorb Fleeting immunity, przyda się i nie raz uratuje ci tyłek.
Jak przebiega kite?
Proste, trik polega na tym, że agrujemy dużo borgów, biegamy szybciej niż oni, znajdujemy przestrzeń wolną i dużą, zawsze bądź dosyć daleko od swojego kite.
Borgi mają różny runspeed, dlatego skręcamy na boki, biegając w koło, aby zaczeły tulić sie do siebie, i robimy stop na znukowanie, wtedy dalej biegniemy w takie kółko, i nuke, i tak dopóki nie padną, używaj nano kits zawsze gdy tylko możesz, ale nie gdy masz pełne nano, gdy braknie nano, pobiegaj bez nukowania.
Porady :
Wyłącz chat window, unikniesz dużej liczby wyświetleń ,,you hit .... " co może spowodować zmuł chwilowy, i nie wiesz co sie stanie, a takto będzie płynnie.
Zawsze znajdź cyborga z największym lvlem, nie działa to w mort, ale działa w PW, najwięcej hp ma Lvl 200 Cyborg General, to jego zawsze trzymaj na celu.

Jeśli chcesz, możesz od razu iść do PW na 80 lvlu, buffy potrzebne ofc, ale lepiej zacząć od mort, jeśli nie masz zbytniego doświadczenia.

PW - Perpetual wastelands.

Tam kite tak naprawde jest prostszy niż w mort, ale bez doświadczenia, dużo nie zrobisz, trzeba wiedzieć skąd zaczynać Pull (aggrowanie cyborgów), i gdzie zacząć nuke.

Zwykle, kitujemy pomiędzy bazami, na drodze, ludzie z teamu siedzą na wzgórzu, i leechują (mendy co nie?).
W PW, jeśli chcesz brać na raz cyborgi z 2 baz, potrzebujesz móc rzucić Boil Blood, jest to AoE DoT, który pomoże ci utrzymać aggro.
(Sam miałem sytuacje w których borgi poprostu przestawały mnie atakować, i szły sobie gdzie popadnie!).
Jeśli chcesz kitować PW, to odradzam używania VE - Volcanic eruption, posiada on 130% NR check, najlepszym froob nt aoe nukiem jest Blaze of Hephaestos, 100% NR check, VE nie zawsze ląduje.
Jeśli chcesz sobie zarobić, polecam wziąść ze sobą troche plecaków, lootować ciała, zbierać tylko armory i bronie, oraz różne smieci oprócz itemów to tradeskilli, same credits są pokaźne, monster parts chowaj w oddzielne Packi, za ql 200 blood plasma można dostać w sklepie 60k.
Liczby :
Do kite pw polecam mieć 1,1k run speed, łatwo wyciągnąć, ale im więcej masz, tym łatwiej ci będzie kitować.
Jeśli kiteujesz świeżo po poprzednim kite, to uważaj na nowe cyborgi w pobliżu, jeśli jakiś cie zagruje, i nie padnie, razem z lvl 200 cyborg general, to nie walcz z jednym, tylko spróbuj go calmować, ja calmowałem lvl 200 borgi używając project calm!

Itemki :
Fr00b Cyberdeck!
Nano do kite borgs!
Nano na outlaw camp!

Tytuł: Re: Mój własny poradnik dla NT (froob)
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 9:57 pm 
Początkujący farmer

Filmiki nagram z nową kartą graficzną.
Przepraszam za cienką jakość screenów, na pierwszym screenie, grałem 3 postaciami na raz.
Nie wiem o co biega, ale w moim wstępie, zjadło mi litery!, a pierwszego postu nie moge edytować!
Ok,
Edycja tamtego na górze.
PM i SI zwiększamy gdy nie możemy calmować, bo calmy nie landują na mobkach,
BM na tyle zwiększamy, aby móc użyć na 60-70 lvlu absorb shield.
Zapomniałem napisać o Nelebs nano master robe.
Impki muszą dawać run speed, warto zaopatrzyć się w ring of haste, w http://auno.org/ao/db.php?id=156694 ncu z foreman.
Jak macie czas to notum saturated metaplast armor.
Miys body odejmuje nano cost a gloves daje mc.

Outlaw Camp

Hehe, nie zjadło mi tekstu, tylko trzeba sprytnie przewinąć to co jest na górze, zaznaczając tekst, i jadąc w prawo.

PostNapisane: So sie 28, 2010 10:36 am 
Farmer małorolny

Całkiem ciekawe, ale ...
Jarexxx (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Na lvlu 80 już raczej możesz rzucić absorb Fleeting immunity

Za chiny nie będziesz mógł rzucić tego na 80 lvlu froobie. Na moim 163 z całym setem metaplasta i vestem od Jonesa nie moge tego selfnąć.
Szczególnie podoba mi się ten sploit z tą wioską ;p

PostNapisane: So sie 28, 2010 11:04 am 
Początkujący farmer

Przepraszam, pomyliłem nano, ostatnio robiłem na to misje i teraz mnie pomyliło to.
To ten nano
Co do wioski, to raczej nie exploit, bo inaczej każdy NT który tam sie pojawiłby dostałby perma-bana.

PostNapisane: So sie 28, 2010 11:34 am 
Pr0 Farmer

sprawdź uprawnienia do edycji, jeśli działają to popraw pierwszy post

PostNapisane: Wt sie 31, 2010 10:19 pm 
Doświadczony farmer

Ja bym zamienił "Pillow with important stripes" na "Soft peper pistol" razem z CDRką. Pistolety strzelają i robią trochę damagu, więc nadają się na przykład do chodzenia na misje. Wymagają za to więcej IP i dają mniejszy bonus do nanoskilli, niż poduchy. Mój NT używa pistoletów, ale nie umie kitować.

PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 6:30 am 
Początkujący farmer

Jarexxx chyba właśnie spisał poradnik patrząc pod kątem kitowania. Dobre, chyba sobie zrobię swojego NTka.
W Kompanii Karnej idąc na płotek w Village żeby ssać XP, kiter miał zapewnionego bodyguarda - warpującego engi ze slayerem. Najpierw na miejsce przybywał engi, czyścił teren, ściągał team, wychodził z teamu i od tej pory stał na straży i likwidował pojawiające się od czasu do czasu czarne slayerdroidy. Reszta ekipy siedząc w kółeczku błogo kontemplowała pracę kitera i paski XP. Mniam.
... zbaczam z tematu :roll:

... i dwa alty na RK4 ;)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]