Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Autor

Wiadomość
 Tytuł: Jak grac traderem
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 3:51 pm 
Początkujący farmer

Zauwazylem ze na forum tradera nic sie nie dzieje.
Ostatnio(?) zaczalem grac traderem i calkiem mi sie to spodobało. jest to bardzo mila profesja i chccialbym polecic ją innym. Ponizej zamieszczam podstawowe info jak grac;)

1. w jakie skille pakowac IP?
Najważniejszymi skillami są TS i PM. to one odpowiadają za najlepsza bron tradera- drainy. po uzyciu najlepszych drainow trader zyskuje buff 348(!) do wszystkich skilli. taki efekt mozna osiagnąc nawet na lvl 70 po tzw chain drainie( zapuszczasz mobowi coraz to mocniejsze drainy wraz ze wzrostem twoich skilli)
te 2 skille odpowiadaja rowniez za rooty, z tym ze rooty tradera maja w sobie taunt, wiec nie wiem czy warto ich uzywac.
kolejnym skillem jest MC. odpowiada on za drainy. ale tym razem dotyczą one AC. tu znow po chain drainie otrzymijemy bonus do pancerza w wysokosci 2268, co jest calkiem przyzwoitm bonusem.
BM to z kolei leczenie. trader posiada 2 rodzaje: self i nie self;). pierwsze drainuje hp z moba i przekazuje traderowi, drugie drainuje hp z tradera i przekazuje celowi. na wyzszych lvl jest to calkiem niezla pomoc dla doca.

innych nano nie uzywam, testowalem je na nizszych lvl i nie bardzo przypadly i do gustu, jednak jak ktos chce droga wolna...

2. Jakiej broni użwywac?
Jako ze trader nie posiada buffow do konkretnych skilli (oczywiscie oprocz drainow) wiec panuje tu duż dowolnosc. Jednak wiekszosc traderow ogolnie i niemal wszyscy na high lvl uzywają shotgunow. ile osob tyle broni, ale postaram sie wymienic pewne standartowe guny:
- Ithaca- shotgun raczej do pvp, posiada As i FS calkiełkim niezły crit, uzywalem na niskich lvl i niebardzo przypaddła mi do gustu.
-Krutt- pukawka podobna do ithacki, ale nie posiada AS, niestety minimalny dmg suxx, co mozna troche nadrobic critem( ostatni raz uzywalem na borgach na lvl ~80, normalne hity ok 250, crity około 2,5k, wtedy aggro moje;)) najwyzszy ql trzymam jaki statt buffer, dodaje po 24 do inteligencji i stamini, i 20 do comp lit.
-Maw of the Abyss- shootie z IS, bardzo łatwo zdobyc na raidzie. ma FS.niemialem okazji uzywac , ale ponoc jest dobry, jednak nie widze wiele osob biegajacych z nim. a jak biegaja to doce..
-Mudurlugu- marzenie kazdego tradera, narazie moje tez;). dropi sie w sl z roznych mobow, ponoc czest leci w static dungeonach, czego nie stwierdzilem osobiscie. nie ma specjali, dodaje do kilku tradeskilli.
-Kyr'ozch shotgun (type 1)-moj obecny gun, jestem z niego calkiem zadowolony, niestety moze byc problem z type, gdyz wraz z obłednym poziomie skilla shotgun po drainach nie starczy mi FS na zalozenie broni wspomaganej mieskiem. powiem tylko ze na heckach, jesli sie nie hamuje, czesto łapie aggro.
-Pump trainee- raczej twink bron, biegalem z nim do ~60, i calkiem dobrze to wspominam, posiada FS. jego charakterystyczna cecha jest to, ze kosztuje 20-40M w zaleznosci od ql.
-Vektor ND- raczej nic specjalnego, choc bardzo efektowny skutek strzału, na wyzszych ql daje bonus +16 do psychic. po upgradzie z apf powstaje imo najlepszy shotgun w grze Vektor ND Grand Wyrm.
-Salabim- nie uzywalm, ale wnioskujac ze nie wieddzialem wiele osob z niego korzysrtajacych wnioskuje ze nic specjalnego. rowniez mozna go ulepszyc itemem z apf. wymaga AI w wersji podstawowej
-Onehander- pvp gun, uzywaja go fixy lvl 220 do społki z machine pistolem, posiada neizły crit, burst, AS i FS. jak sama nazwa wskazuje nosi sie w jednym reku.
-shattergun- shootie jednoreczny z sl, uzywalem chwile, ale mnie nie zadowolił, troszke słaby dmg i wolny.

o reszcie shotgunow jednorecznych sie nie wypowiem, bo nie nosilm w łapie, ale moge napisac, ze mało osob ich uzywa.

3.Jaki armor?
tu panuje wielka dowolnosc, ale jest kilka rzeczy ktore warto miec
-T1 body armor- niezłe AC, dodaje do skilla shotgun, wiec warto miec
-Dirty bioplast overall- taki smieszny płaszczyl, tez dodaje do shotguna, poza tym do kilku trade skills
-Red Bioplast Protective Helmet- komplet z płaszczykiem, dodaje do tych samych skilli, tylko troche mniej
-Bag of exchange- raczej stat buffer, choc niektorzy nosza na codzien
-Veil of revoked- kolejny item na plecy, dobry na low lvl, dodaje do nanoskilli, initow i do agi. do samodzielnego zrobienia (http://aotradeskills.com/tradeskills_081.htm)
-Barter armor sleeves- dodają do initow, co jest przydatne, razem +40, do samodzielnego zrobienia (http://www.anarchyarcanum.com/armor_barter.html)
-Man Dal's Sleeve of Exploitation- rekawki dropuja sie w swiatyni w ado, dodaja do shotguna

reszte warto uzupełnic Barter armorem( link powyzej) lub tierem, lub czymkolwiek chcemy;)

4. taktyka
Tu akurat jest prosto;). poprostu drainujemy kazdego mobka, uzywamy team wranglerow ( ci z SL umbralow) i armor transferow na członkow drużyny. i nie bawimy sie w DD, co czesto w moim wypadku konczylo sie szybka podrożą do miejsca ostatnigo zapisania sie;)

Pytania kierowac na /tell kolejnysiud lub /tell hajshajshajs. jesli o czyms zapomialem napisac z gory przepraszam i sluze informacją ingame, a jesli uznam za stosowne dopisze potem na forum;)

Tytuł:
PostNapisane: So cze 24, 2006 10:51 am 
Ambitny farmer

jakbys jeszcze mial jakis poradnik tradera ttl7 do pvp to byloby wogole super =p

Tytuł:
PostNapisane: So cze 24, 2006 11:25 am 
Farmer z taczkami

Zapomniales dodac ze gra traderem jest przerazliwie nudna.
Drain a , drain b,drain a drain b , drain a , drain b uff skonczyly sie mob stoi praktycznie i macha sie co jakis czas , a my mu puff z shotguna za 100 ,puff za 80, puff za 100 ,drain a,drain b , puff za 100 itd.
Solowanie moba lepiej idzie juz docowi,szybciej przynajmiej.Trader to niewdzieczna postac i chyba dlatego malo jest wysokolevelowych traderów.Oczywiscie ja doszedlem bodajze do 24 levela tylko ,ale to była katorga.Jedyna mozliwosc tochyba ostre twinkowanie ( ale na tym trzeba sie znac) , mantis na grzbiecie i stygian w łapie.Vide Hejkum. Tylko co po stygianie .
A walka pvp coz expertem to na pewno nie jestem ale takim gimpem moim to i tak przeciwnicy a bylo ich dwoch niewiele mogli mi zrobic ( choc pewnie ich umiejetnosci byly takie jak moje ).Jedyne co mnie wkurzało ze ja im tez.Walka wyglada drain a, drain b , drain a , drain b drain a drain b i puff za 30 .

Tytuł:
PostNapisane: N lip 02, 2006 9:20 pm 
Początkujący farmer

Ghaar, trader sluzy przedewszystkim do gry w druzynie, i wszyscy chca go miec w team(przyklad: wpadam na miejscowke na heckach, nie zdaze napisac /lft, a juz mam kilka invite), mi nie gra sie traderem nudno, sam nic nie probuje solowac, od tego sa inne profesje. Dla mnie bieganie samemu i bicie dynek, bossow, czy czegos innego jest ostatecznoscia, a w AO najbardziej podoba mi sie gra w druzynie, wspoldzialanie z innymi zywymy ludzmi

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 12:24 am 
Farmer z taczkami

Hmm. A co z rasą? Jaka jest najbardziej odpowiednia dla role play tradera, który chce raczej raczyć kolegow wranglami, niż solowac mobki. Mam zamiar takiego właśnie zrobić i jestem w kropce: jaką rasę wybrać? Niebezpiecznie kołacze mi się po głowie nanomage. Dlaczego? Nie mam pojęcia.
Birkart the Fixer (już niedługo trader)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 12:31 am 
NoLife

Jakbym ja miał robic h. lvl tradera, to tylko opifexa. Na TL7 siłą tradera sa evady, które w połączeniu z debuffnięciem AR przeciwnika dają efekt. Wątpie czy to Cię interesuje, po prostu moje 2 grosze.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 12:37 am 
Ambitny farmer

Nanomage nigdy nie jest najlepszym wyborem na profesje. Naprawde komus moze sie wydawac ze jest ale to tylko zmylka i okazuje sie ze prawie kazdy inny wybor (na dowolna profesje) bylby lepszy.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 12:43 am 
Ambitny farmer

oj tak NM to ZLO! Nanoskille owszem, sa wazne, ale kazda rasa mozna wykrecic ich naprawde sporo, chyba te pare dodatkowych punktow nie jest warte przyjemnosci z gry i niemoznosci korzystania z takich aspektow gry jak PvP, czy chociazby w miare swobodne solowanie misji.

Tez bylbym za Opi, ew. Atrox. Napewno grac sie bedzie znacznie ciekawiej niz Soli, ktory wszystkie skille ma tak obrzydliwie zrownowazone... private opinion :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 8:30 am 
Farmer z taczkami

Ekhm na dłuższą mete kazda rasa jest raczej dobra.Z wyjątkiem biednego NM.Ciekawi mnie czemu traderzy tylko shotguna uzywają.To jedyna opcja?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 9:39 am 
NoLife

Ghaar (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Ekhm na dłuższą mete kazda rasa jest raczej dobra.Z wyjątkiem biednego NM.Ciekawi mnie czemu traderzy tylko shotguna uzywają.To jedyna opcja?

shotgun dla tradera to jedyny nie ciemno niebieski skill, trader jednak wyciaga duzo wiecej skilla dzieki drainom i wranglerom wiec w sumie moze na low levelach skutecznie poslugiwac sie dowolna bronia.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 10:12 am 
Ambitny farmer

Hmmm.. wszyscy narzekają na nanomaga, że nie jest do pvp.

Nanomag na 200 ma o:
- 16 pkt Agility mniej niż Soli.
- 8 pkt Str mniej niż Soli
- 32 pkt Sta mniej niż Soli
- ma tyle samo Sense co Soli
przy czym Sta i Agi sa najlaatwiej buffowanymi ...
Natomiast ma o:
- ma o 32 pkt wiecej Int
- ma o 32 pkt wiecej Psy

Do tego dochodzi możliwość używania De'Valos Sleeves *tylko nanomage*.

Jasne, że Nanomag bedzie miał HP baaardzo mało, ale jeżeli tworzysz postać tylko do grania w teamie, albo tylko użytkową (np. jak najszybciej ma być wstanie rzucić wrangla 132) to chyba nie jest to najgorsze rozwiązanie?

O ile wiem to "Najsłodsza" Pata jest nanomagiem....

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 11:22 am 
Farmer małorolny

Naslodsza niewiele ma wspólnego z normalna postacią i naprawde nie ma co jej brać pod uwagę. Mówmy o normalnych postaciach. NM=reclaim co chwila. Jeden crit w pen i leżysz. Grałem NM prawie rok i więcej nie zagram. Opi FTW :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 1:59 pm 
Ambitny farmer

Holliman (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
Naslodsza niewiele ma wspólnego z normalna postacią i naprawde nie ma co jej brać pod uwagę. Mówmy o normalnych postaciach.

Chcialem pokazać ze Nanomage nawet w pvp moze odnosić sukcesy jak jest dobrze zrobiony.
Myślę, że jeżeli nie zapomnisz o maksowaniu evadow, body dev, wrzucisz sensowny sprzet i implanty to nie będzie tak źle...

O ile wyczytałem to na 200 levelu roznica jest 800 hp tylko....

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 2:02 pm 
Doświadczony farmer

Stfu... NM jest dobry tylko trzeba szybko inwestować w Run Speed żeby na misje szybko wracać. Poza tym to chyba nie potrafie wypisać więcej zalet. No, może jeszcze jedną - nie ma najmniejszych problemów z nano i nano skillami.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 2:18 pm 
Ambitny farmer

imo troche zle to zrozumieles Znachorus. NM jest poprostu najgorsza rasa. Wiadomo ze jak ktos go dobrze zrobi to rozniesie slabe troxy itd. Nie zmienia to jednak faktu ze nie ma poprsotu sensu wybierac NM do postaci ktora ma dodatki lub jest mala sznasa ze bedize je w przyszlosci miala.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona