Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Autor

Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 3:00 pm 
Ambitny farmer

Ja po prostu probuje zrozumieć skąd ta niechęć do nanomaga.
Dlaczego tak szybko ma ginąć? 800 hp na 200 lv to nie jest duzo. 16 agi też raczej nie dużo.

Nanomage założy wcześniej wszystkie symbianty zależne od Int/psy ( Control i Exter).
Jak dla mnie dla takich profesji jak NT,MP, troche mniej Eng,Crat jest dobrym wyborem...

Nie mam żadnej wysoko levelowej postaci więc moge się mylić, ale podajcie mi jakieś konkretne powody.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 3:51 pm 
Farmer z taczkami

No i zdecydowałem się na opi. Nanos naosem, ale evad zawsze musi być po naszej stronie, jak mawiała moja babcia. Poza tym ja od początku jakoś tak szczególnie hołubę Opifexów. I mam jeszcze jedno pytanie: w jakie cechy oraz umiejętności kategorycznie NIE pakować IP? (Zauważyłem, że tak postawione pytania przynoszą lepsze efekty niż te sformułowane odwrotnie). :lol:
Birkart the Future Trader

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 5:49 pm 
Ambitny farmer

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
Ja po prostu probuje zrozumieć skąd ta niechęć do nanomaga.
Dlaczego tak szybko ma ginąć? 800 hp na 200 lv to nie jest duzo. 16 agi też raczej nie dużo.

Nanomage założy wcześniej wszystkie symbianty zależne od Int/psy ( Control i Exter).
Jak dla mnie dla takich profesji jak NT,MP, troche mniej Eng,Crat jest dobrym wyborem...

Nie mam żadnej wysoko levelowej postaci więc moge się mylić, ale podajcie mi jakieś konkretne powody.

na 176poziomie doc NM ma okolo 4k hp i 7k nano. maksymalnie zbuffowany ma mniej wiecej 7k hp/7k nano. to starcza na przezycie 3 ciosow na misji w pen albo na heckach w ado. full def i zmaksowane evady w tym wypadku nie ratuja zycia. rowniez wysokie ac nic nie da. po prostu NM jest zbyt kruchy.

To nie prawda tez ze NM najszybciej zalozy symby. Trader uzywa Support (czy sie myle?), ktore najlatwiej bedzie zalozyc wlasnie Opi (agi/sense).

Jeszcze co do wykrecania super postaci z NM... ze wszystkiego mozna zrobic uber killera, czy co tam sobie wymarzysz, kwestia kosztów: Opi i trox maja wrodzone predyspozycje, soli tez od biedy ujdzie, a w NM musisz zainwestowac gro kasy zeby rzeczywiscie prezentowal wysoki poziom. a takie bajerki jak de valos sleeves i cala reszta? jesli juz masz dodatki, to nanoskille nie sa problemem. widze to po moim trox-docu, ktory na 80lvlu mogl rzucac sfa. a na twinkowaniu za cholere sie nie znam, wiec nie ma co zwalac tego na karb moich umiejetnosci.

pozdro
agra

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 5:57 pm 
Farmer z taczkami

Qil looknij tu:trader
acha jak mozesz to kliknij na link ponizej :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 6:01 pm 
Ambitny farmer

(!empty($user->lang['QUOTE'])) ? $user->lang['QUOTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'QUOTE'))):
na 176poziomie doc NM ma okolo 4k hp i 7k nano. maksymalnie zbuffowany ma mniej wiecej 7k hp/7k nano. to starcza na przezycie 3 ciosow na misji w pen albo na heckach w ado. full def i zmaksowane evady w tym wypadku nie ratuja zycia. rowniez wysokie ac nic nie da. po prostu NM jest zbyt kruchy.

hmmm.. 4k HP? tylko? wydaje mi sie to aż mało możliwe.
Ale czy 800 HP przy 7k (Zbufowany) da aż taką różnice? Lepiej miec niż nie miec ale to jest jeden cios mobka...

A może różnica między soli a nanomage wynosi więcej hp? Te 800 hp na 200 levelu wzialem z strony aowiki...

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 6:31 pm 
Ambitny farmer

4k hp orientacyjnie, moze bedzie tego 4,3-4,5k hp, ale i tak bez inwestowania grubej kasy w armory dodajace do hp (np. set merlina z Overcoat of Firnament) albo ustawianie impow pod katem hp, to tak mniej wiecej wyglada. buffy to superior omni-med enhancement (ok 1,2k hp i life channeler (1,3k hp)

Nie wiem natomiast do czego porownujemy te 800hp. jesli do soli, to ok, ale np. roznica miedzy troxem a nm jest juz znacznie wieksza i to sie odczuwa grajac.

Po za tym prawda jest taka, ze NM rzeczywiscie w dobrym teamie ma szanse zaistniec, ale to bedzie albo kosztem dmg (zeby ograniczyc aggro- szczegolnie wazne dla doca, ktory healujac zbiera go spore ilosci) albo kosztem "przysluzenia sie" teamowi- znam NM docow, ktorzy robia dobry dmg, ale ich nanoskille juz nie daja takich mozliwosci.

Lepiej miec niż nie miec ale to jest jeden cios mobka...

tez do tego tak z poczatku podchodzilem, ale wierz mi, ginac 5-6 razy na jednej misji jest frustrujace. pewnie zalezy to w duzym stopniu od psychiki osoby grajacej, ale ja na przyklad strasznie frustrowalem sie tym stanem rzeczy i zniechecalem do grania.

tak zreszta bylo ostatnio. odswiezylem NM, wpakowalem w niego mnostwo kasy z mysla zeby go podlvlowac i nazbierac kasy dla mniejszego, jednak szybko ten zamiar porzucilem.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 6:59 pm 
Ambitny farmer

800 HP w stosunku do Soli oczywiscie.
Do troxa bedzie to okolo 1600 HP.
Wedlug aowiki - myśle, że warto to sprawdzic ....

Na logiczny punkt widzienia to 800 HP to jest dobre, ale nie powinno decydowac aż tak bardzo o przezyciu. Jak czesto robiac misje zostajesz z mniej niż 800 hp po walce?

Nie wiem - sam nie mam w tej chwili zadnego sensownego chara nanomaga...

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 7:28 pm 
Ambitny farmer

Jak czesto robiac misje zostajesz z mniej niż 800 hp po walce?

jesli zlapie aggro- moze 1% przypadków. mozna przyjac ze nigdy. jednak to odnosi sie do doca, moze trader jest latwiejszy do odratowania, jednak z doswiadczenia widzialem, ze aggro na traderze tez zwykle potrafi zostac dosc dlugo, zeby odeslac go do reclaima bez szybkiej pomocy

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 19, 2006 8:14 am 
Farmer z przyczepką

Znachorus (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
A może różnica między soli a nanomage wynosi więcej hp? Te 800 hp na 200 levelu wzialem z strony aowiki...

z tego co pamietam to ta roznica wynosi duzo wiecej :)
moj adv gdy byl jeszcze froobem na ~175 bez buffow doca/enfa mial troche ponad 6k hp, wiec max buffed mial kolo 9k...
roznica duuza

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 19, 2006 8:32 am 
Farmer z taczkami

Ekhm zapomiinacie jeszcze ze body solitius ma wieksze i stamine tez a to wszystko sie przeklada na hp.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 19, 2006 10:56 am 
Ambitny farmer

Aby nie zaśmiecać tej dyskusji (o traderze) zrobiłem nowy wątek z porównaniem ras :
http://podroznicy.org/phpbb_bp/viewtopi ... 2763#12763

W przypadku tradera faktycznie z powodu symbów Support nie jest to moze najlepsza rasa, ale nie uważam aby była też najgorsza. Różnica 12 pkt (mniej więcej) w nano skillach daje sporo + naprawde duży zapas nano.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 19, 2006 11:48 am 
Wanna-Be Farmer

trader DD uzywa symbiantow Artillery STR/AGI/SENS wiec znowu opi jest najlepsza opcja :-)

Tytuł:
PostNapisane: So lip 29, 2006 1:54 am 
Początkujący farmer

NM trader to kiepski pomysl. około 80 lvl załowalem, ze wzialem soli, poniewaz zzawsze braklo mi tych pare pkt nanoskilla czy ability do ulepszenia tiera, jednak teraz jestem zadowolony z wyboru rasy. nano ma potwornie mało hp a te nanoskille, ktorych mi brakowalo, podniosly sie po 2 czy 3 lvl i po zmianie impkow. gdybym mial wybierac jeszcze raz powaznie zastanawialbym sie miedzy soli a troxem. trader ma do tego jeszcze ta zalete, ze po kilku drainach nawet trox nadrobi nanoskille prawie do poziomu nm

Tytuł:
PostNapisane: So lip 29, 2006 1:56 pm 
Wanna-Be Farmer

siud (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
NM trader to kiepski pomysl.około 80 lvl załowalem, ze wzialem soli
soli tez zle ?
siud (!empty($user->lang['WROTE'])) ? $user->lang['WROTE'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', 'WROTE'))):
czy ability do ulepszenia tiera
zeby ulepszyc tiera tradera trzeba psy / int
gdybym mial wybierac jeszcze raz powaznie zastanawialbym sie miedzy soli a troxem.

niechcem byc upierdliwy :roll: ale nic z tego nierozumiem a ciekawi mnie temat tradera
pozdro [smilie=papa.gif]

Tytuł:
PostNapisane: So lip 29, 2006 2:01 pm 
Farmer z taczkami

NM trader to kiepski pomysl. około 80 lvl załowalem, ze wzialem soli, poniewaz zzawsze braklo mi tych pare pkt nanoskilla czy ability do ulepszenia tiera, jednak teraz jestem zadowolony z wyboru rasy. nano ma potwornie mało hp a te nanoskille, ktorych mi brakowalo, podniosly sie po 2 czy 3 lvl i po zmianie impkow. gdybym mial wybierac jeszcze raz powaznie zastanawialbym sie miedzy soli a troxem. trader ma do tego jeszcze ta zalete, ze po kilku drainach nawet trox nadrobi nanoskille prawie do poziomu nm

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona